Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » З миру по нитці
21:46
З миру по нитці
Були часи, коли сайти створювалися для реалізації ідей, а не для «зрубати бабла, та мерщій». Але будь-який проект, ставши популярним, все одно зустрічається з простими життєвими проблемами: оплатою домену, хостингу, допомоги фахівців. І якщо творцеві проекту нерідко вистачає простого ентузіазму, то компанії надають послуги хостингу, наприклад, хочуть грошей і «за ідею» працювати не готові.

У цей момент перед проектом встають 3 можливих варіанти розвитку ситуації: закритися, ввести оплату послуг або попросити допомоги. Перше спочатку небажано. Для багатьох ідеологічно безкоштовних проектів, друге гірше ніж перше. Таким чином, залишається лише один варіант - попросити допомоги, чим і займаються багато безкоштовні проекти. Не секрет, що Вікіпедія, Мозілли і тисячі інших проектів різного типу живуть за рахунок пожертв, при цьому, часом, їх виручка куди вище, ніж у варіанті з платними послугами.

Які ж варіанти збору пожертв для свого улюбленого дітища?

1. Почнемо з платіжних систем в Інтернеті, кожна з яких пропонує своє рішення. Серед найбільш відомих:
PayPal https: / / www.paypal-portal.com/charity/
Google Checkout checkout.google.com / seller / npo /
Яндекс.Деньги з проектом "Дай рубль "

Рішення від PayPal дуже популярно на західних ресурсах, в принципі як і сама система. Кнопки «donate» для інших систем практично і не ставлять. Але на пострадянському просторі PayPal поки не дуже прижився. Більшість же західних системі і зовсім недоступне користувачам з СНД. «Дай рубль» від Яндекса теж не завоював серця власників проектів, далеко не всі з яких користуються самою системою Яндекс.Деньги. Як не парадаксально, основний мінус рішення саме в тому, що для збору пожертвувань через ці системи треба бути її учасником, найчастіше проходити додаткову верифікацію, і в більшості випадків той, хто хоче пожертвувати, теж повинен бути учасником системи з коштами на балансі.

2. Можна використовувати спеціалізовані проекти для збору пожертвувань, які дозволяють приймати їх відразу декількома способами і отримувати в зручному вигляді. Прикладами такого рішення можуть служити toodoo.Donate і ВКопілке. Подібний варіант значно розширює потенційну аудиторію і дозволяє позбавити себе від підключення до декількох систем. Але і в цьому випадку, аудиторія обмежена користувачами тих систем, які підключені до даного проекту.

3. Нарешті, найбільш зручний і простий (на мою скромну думку) варіант - прийом пожертвувань через смс. Так, стільникові оператори забирають левову частку вартості смс і вам дістанеться лише 30-50%, та це грабіж серед білого дня. Але це - найпростіший спосіб для вас і того, хто все-таки хоче вам допомогти. Все, що треба, це мати мобільний телефон та інструкція з текстом повідомлення і коротким номером. Бажання допомогти часто імпульсивно, при переказі грошей через платіжні системи воно може і охолонути в процесі виконання всіх необхідних дій, а у випадку з смс користувач встигне відправити його до того як передумає.

На російському ринку є маса компаній, що надають послуги смс, які можна використовувати для пожертвувань (ось огляд основних смс-біллінгів), але найбільш значущими можна назвати проект SMS.копілка від компанії Movable і сервіс смс: донейт від SmsCoin. Перший хоча б через те, що він був першим у своєму роді і до цих пір працює. Рішення від SmsCoin варто відзначити окремо через широке покриття країн. Список з 63-х вже підключених країн постійно поповнюється новими, і за цим показником компанія залишається безсумнівним лідером.

Якщо відкинути згаданий вище мінус прийому смс-платежів, то в іншому цей варіант є найбільш зручним і простим. Висока комісія операторів компенсується більш широким покриттям і великою кількістю жертводавців, за рахунок простоти й ефекту імпульсивності.

Якщо у вас цікавий проект з хорошою аудиторією, то він може залишитися на плаву, не стаючи платним і не обвешівая рекламою. Головне, щоб він був цікавим, а в іншому, сподіваюся, вам допоможе цей огляд.
Переглядів: 489 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0