Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Все про webmoney
22:46
Все про webmoney
Доброго часу доби, Хабрачеловекі;)
Багато людей користуються платіжною системою Webmoney. У цьому хабратопіке я вирішив расскать вам про неї все.
Читаємо-с! Сподіваюся, буде цікаво ...


Але якщо ви розраховуєте, що зараз я візьму і так розповім вам про WebMoney все-все, не сподівайтеся. Тому що "платіжна система WebMoney" - це така річ, яка ніби як існує, але в той же час і її, начебто, як і немає. Зайшовши на сайт webmoney.ru і спробувавши почитати користувача угоду, ми спантеличено почухай в потилиці, оскільки наткнемося відразу на вісім угод. Почавши розбиратися, ми зрозуміємо по ланцюжку і скоро зрозуміємо, що нам треба вивчити ще кілька угод, потім ще кілька, потім кількість угод зросте до десятків ... І ми зрозуміємо, що вичленувати з-поміж всього цього нагромадження те, що є власне системою WebMoney - вельми проблематично .

Всі розбите на функції, ділянки, сервіси, за які відповідають різні юридичні особи. Є транспортне середовище, в якій звертаються електронні валюти. Є самі валюти, але кожна з них абсолютно несхожа на інші, і за кожну валюту відповідає окрема юридична особа, афільовані чи, стороннє чи - не зрозумієш. А ще є так звані "сервіси", які настільки впроваджені в середу, що без них її функціонування - проблематично. Я не дарма вжив слово "середовище".

Платіжної системи WebMoney не існує зовсім, панове. Є якась бізнес-середовище, усередині якої можуть звертатися електронні валюти, випущені учасниками цього середовища. Але при цьому треба розуміти, що мухи - окремо, а котлети окремо. І електронні валюти, і те, з яких вони звертаються - це різні, і в якійсь мірі незалежні компоненти й аналізувати їх краще окремо.

Якщо не дати собі праці зрозуміти цей простий факт, можна потрапити в пікантну становище. Мені часом трапляються досить серйозні юридичні статті, де автори всерйоз намагаються дати аналіз того, який юридичний статус має електронна валюта під назвою "титульні знаки", що згадується в угоді платіжної системи "WebMoney Transfer". Вони навіть не підозрюють, що мова в цій угоді йде не про електронні гроші, а про транспортній системі, в якій ці електронні гроші обертаються. Іншими словами про тих "вантажівочкам", що возять "електронні гроші" між юзерами. А "Титульні знаки" це не самі "електронні гроші", а одиниці вимірювання їх кількості.

Можна намагатися аналізувати, наскільки добре броньовані ці "вантажівки", наскільки добре навчена їх охорона, як вони дотримуються правил вуличного руху. Але безглуздо аналізувати юридичний статус "штук", або "тисяч штук", в яких вимірюється вміст цих вантажівок.

Втім, аналіз транспортної системи - справа теж потрібне, і коли-небудь я їм неодмінно займуся, але зараз почну з вмісту цих самих "вантажівочок".

Отже, "основні" на сьогоднішній день електронні одиниці, які звертаються в "транспортної" системі "WebMoney Transfer" - "доларові" WMZ. Ну і сюди ж додамо "єврові" WME, оскільки це те ж саме - тільки номінал інший.

Щоб надати цим одиницям такий юридичний статус, який мало залежав би від локальних законодавств різних країн, де ці одиниці звертаються, WebMoney вдалася до, скажімо так, дуже нетрадиційного рішення.

І щоб зрозуміти його суть - перенесемося ... до Японії.

Японія - дивовижна країна. Там дуже багато такого, чого європейці чи американці зрозуміти не в змозі, але російська людина розуміє швидко і відразу. Наприклад те, як японці вирішують свої проблеми з азартними іграми.

Японці, як відомо, люди дуже азартні. Якщо б в Японії були дозволені азартні ігри, вся країна давно програв би. А тому японський уряд розуміє, що якщо воно не буде забороняти азартні ігри - громадяни його не зрозуміють. І в той же час уряд чудово розуміє й інше - якщо воно буде забороняти азартні ігри, громадяни його так само не зрозуміють, і все одно будуть грати. Тому завдання стоїть так: треба заборонити азартні ігри, але при цьому дати можливість тим громадянам, які досить дозріли до "свідомої" азартної гри, реалізувати своє бажання, не порушуючи закону.

А тому азартні ігри в Японії безумовно заборонені. Але закон, забороняючи грати на гроші, не може заборонити "грати взагалі". Ніхто не може заборонити вам зіграти в найазартніших гру і як приз, отримати, ну скажімо, плюшевого ведмедика. При цьому, ясна річ, не може бути ніякого закону, який встановлював би максимальну вартість плюшевих ведмедиків.

Ви вже зрозуміли, куди я хилю?

Варто вам виграти плюшевого ведмедика, як поряд неодмінно постає людина, який вигукує по-японськи: "Ну треба ж! Мені якраз дуже потрібний саме такий плюшевий ведмедик! Настільки сильно потрібен, що я не сходячи з цього місця готовий заплатити вам за нього мільйон ієн готівкою! "

Так ось, коли я читаю користувальницьке угоду про продаж товарів і послуг з використанням "подарункових WMZ-сертифікатів", у мене перед очима чомусь весь час стоять "плюшеві ведмедики".

Отже, постановка задачі. WMZ і WME - "валютні" одиниці. Вони, по суті, призначені для міжнародного обміну в рамках Webmoney Transfer. І все б нічого, але от невдача, уряди деяких країн косо дивляться на бажання їхніх громадян розраховуватися в "чужих" валютах. А в деяких країнах дивляться настільки косо, що навіть забороняють номінувати ордерні цінні папери в "чужих" грошових одиницях.

Але при цьому, зверніть увагу, жоден уряд не може заборонити якому-небудь магазину "заохотити" своїх постійних покупців, випустивши для них "подарункові сертифікати", які їм дадуть можливість купувати товари в цьому магазині на яких-небудь особливих умовах. Це навіть у радянські часи дозволялося.

А оскільки такі "сертифікати" призначені для отримання товарів виключно в даному магазині, і тому не є ні грошима, ні ордерних цінними паперами, то ніхто не може заборонити магазину, з метою захисту від інфляції, номінувати ці подарункові сертифікати в чужих умовних одиницях.

І звичайно, якщо кілька магазинів домовляться між собою про випуск єдиних, спільних для всіх "подарункових сертифікатів" цього їм ніхто заборонити не має права. Якщо при цьому магазини вирішать не морочитися самим на випуску і доручити його якийсь сторонній фірмі - нічого незаконного в цьому не буде. А якщо, щоб не сперечатися між собою, за яким законодавством все це справа випускати і зменшити ризики залежності від законів своїх країн, магазини приймуть мудре рішення доручити всю цю справу фірмі з Панами і судити-рядити по панамському законодавству - цього теж ніхто не вправі їм заборонити.

Ну а вже про таку дрібницю, щоб випустити сертифікати у безготівковій формі і доручити здійснювати їх обіг системі Webmoney Transfer - про це я не кажу. Мають право!

Якщо ви уявите, все, про що я тільки що розповів, реалізованим на практиці - от це саме і буде WMZ і WME.

Схема - юридично непрошібаемая, непотоплювана і малозалежні від "місцевих" законодавств країн учасників. Але при цьому має і декілька "непонятки".

А непонятки - такі.

Якщо ви купили подарунковий сертифікат, то повинні розуміти, що "витратити ви його можете виключно в магазинах, які входять в" співдружність ", що випустило ці сертифікати. Цитую -" Покупець визнає, що придбав WMZ-Сертифікат з метою отримання товарів і послуг Постачальників, зареєстрованих в сервісі http://www.wmgate.ru. Сертифікат поверненню не підлягає, може бути використаний виключно для обміну на товари та послуги, представлені в сервісі wmgate.ru. "

Якщо ви не зрозуміли панове, про що йде мова, поясню. Ніхто НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ приймати у вас цей" подарунковий сертифікат "окрім магазинів з сервісу" Мегасток ". Ніхто НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ міняти вам його назад на гроші. Цей пункт робить юридичний статус WMZ-WME непрошібаемим, він зводить всі звернення цих одиниць до приватного угодою між продавцем і покупцем, яке мало схильне місцевим регулюючим законам - як домовилися, так воно і є.

Але він же і сильно обмежує оборот WMZ-WME, породжуючи ланцюжок тих самих "непонятки", про які я вже згадував вище. Погодьтеся, не цілком зрозуміло, як електронна валюта, обтяжена такими ось "не зобов'язаний", раптом має такі величезні обороти.

А ви просто згадайте про плюшевих ведмедиків, і вам все відразу стане зрозуміло.

Звичайно, тільки магазини з WMgate (він же - Мегасток) зобов'язані приймати у вас WMZ-WME. Решта - не зобов'язані. Але так чомусь виходить, що варто вам захотіти щось купити, як у неодмінно знаходиться магазин, якому настільки потрібні плюшеві миш .. ой, вибачте WMZ-WME, що він готовий тут же взяти їх у вас в обмін на товар, за номіналом. Так-так, я знаю, він не зареєстрований в WMgate. Але хто може заборонити йому взяти у вас WMZ-WME в приватному порядку? Закон не може, - це ваш особистий міжсобойчик. Webmoney Transfer теж не заперечує, цитую "Покупець має право передати Сертифікат третій особі для одержання товару або послуг зі списку на сайті http://www.wmgate.ru. Передачу третім особам сертифіката повністю або частково Продавець нічим не обмежує ". Так що все цілком легально.

Але далі знову-таки, непонятка. Ну, взяв у вас продавець ваші WMZ-WME. Що він з ними далі щось буде робити? Адже згідно користувача угодою він нікуди, крім як на Мегасток витратити їх не може. Але так чомусь виходить, що варто йому захотіти їх позбутися, як поруч з'являється хтось і радісно каже: "Ну треба ж, мені настільки потрібен Плющева ... ой вибачте, - потрібні WMZ, що я готовий взяти їх у вас за номіналом в будь-якій кількості ".

Так, мало не забув. А що вам щось робити, якщо раптом передумає витрачати свої WMZ-WME в Мегасток? Ніхто ж вам їх змінювати назад на гроші не зобов'язаний. Ну так, не зобов'язаний. Але якось так завжди виходить, що варто вам пограти вашої електронної валютою, як до вас тут підходить людина, якому ну дуже потрібний плю ... - ой, вибачте , потрібні WMZ і ви дивно швидко знаходите з ним спільну мову.

От і все!

Гранично проста і непрошібаемая схема, в основі якої лежать не якісь складні юридичні обгрунтування, а розкручений бренд і ... довіру. Питання стоїть так: ніхто не гарантує юридично, що наявні на вашому гаманці WMZ-WME можуть бути обмінені на реальні долари і євро, гарантується тільки їхня купівельна спроможність на конкретних Інтернет магазинах. Але при цьому система WebMoney демонструє наявність і реальну роботу якихось механізмів, які підтримують стійкий попит на покупку цієї валюти.

Якщо ви вірите в надійність цих механізмів (а більшість учасників системи - вірить, якщо судити по оборотах), то вам і карти в руки. Не вірите - заради бога, у вас є альтернативи у вигляді інших вебманевих валют, погашення яких дуже навіть гарантовано в юридичному плані, але які при цьому не настільки популярні, як WMZ.

Про них ми поговоримо іншим разом.

Андрій Шипілов
Першоджерело
Переглядів: 581 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0