Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 13 » Враження від яндекс.субботніка
13:18
Враження від яндекс.субботніка
Почнемо з того, що враження хороші, і я божевільного вдячний організаторам корисного для мене заходи. Вражень так багато, що своїми нотатками списав 12 аркушів блокнота, дрібним шрифтом. Нижче я ці нотатки розберу, систематизують і вони будуть придатні для читання. Я не буду викладати стенографічні записи самих доповідей, їх викладуть в мережу через 2-3 дні, там і почитаєте. Тільки мої враження:)


Приїхав я в упор до доповіді «Верстка в IntelliJIDEA» від Вадима Макішвілі. Як він сам вірно зауважив, він не пропихав нам редактор, а просто ділився своїм досвідом розробки, і як цю розробку зробити зручніше, швидше і якісніше.

суботник
«суботник» на Яндекс.Фотках

А розповідати тут особливо нічого, треба просто качати Ідею, дивитися і можливо пересідати на неї. Вона Мультиплатформність. Ось допишу цей пост, і обов'язково скачаю, поюзати. Мені здається, що сенс використати досвід Вадима варто.

Єдине що, ця програма призначена зовсім не для розробки HTML + CSS, а для JAVA. Але тим не менше вона чудово справляється зі своїми обов'язками.

Далі Федір Голубєв коротко, і дуже вже аскетично, розповів про «API Яндекс.Карти». У принципі все що було розказано в ході доповіді, все є в документації. Пізнавально, але і тут я затримуватися не буду.

суботник
«суботник» на Яндекс.Фотках

Але для себе прийшов до висновку, що на новій роботі (так, так - я знайшов роботу), в деяких місцях я реалізую функціонал на базі Я. Картки.

А от далі пішло найцікавіше, «CSS Framework своїми руками» від Віталія Харисова.

Виступ Віталія почалося з того, що у нього поїхала верстка презентації, яку крутили на стіні. У підсумку, всьому залу був даний короткий майстер-клас з оперативного дебагу верстки, все транслювалося на екран і коментувалося розробниками. Після виправлення всіх проблем, Віталій зірвав оплески. До речі, не в останній раз.

До речі, я відзначив, що Віталій у профіль схожий на Чендлера, з серіалу «Друзі», коли той ходив в окулярах. Весь час поки Віталій був в моєму полі зору мене не залишало це враження.

Враження від яндекс.субботніка
Подивитися на Яндекс.Фотках

З виступу Віталія я виніс кілька цікавих ідей. Я не буду сліпо повторювати те, про що нам говорили, але внести правки в те, що є у мене зараз просто необхідно, я це дійсно зрозумів сьогодні. Варто відзначити, що такі думки у мене були і до Я. Суботника, однак саме на ньому я зрозумів - треба робити. Щодо оптимізації розробки CSS, ну і верстки природно.

Віталій вдруге зловив оплески, коли просто і з посмішкою визнав, чому ж він юзает таблиці. Відповідь цілком очевидна, шари не дають тієї динаміки, яка необхідна Яндексу.

Так само сподобалася цитата, на жаль дослівно не пам'ятаю, - «Погані експрешенни, але написані хорошими людьми - це все одно погано». Якщо хто-небудь пам'ятає саму цитату - напишіть будь-ласка в коментарях.

Дуже багато лайки дісталося розробникам IE, ну і самому «недобраузеру». Цілком очевидно, що представник Microsoft не прийшов, інакше він червонів б як рак, протягом всього виступу Віталія.

Був запропонований цікавий спосіб png-фіксацію, природно для IE6, названий g-png. З ним я пропоную ознайомитися в обов'язковому порядку. Повторюся, через 2-3 дні будуть викладені всі доповіді.

У ході доповіді я дізнався, що розробники регулярно відсилають баг-фікси командам-розробникам браузерів. Я задав питання, вже після доповіді, мовляв якийсь толк від баг-репортів є? Відповідь підірвав всю кухню Яндекса сміхом, мовляв баг-репорти відсилаються виключно заради особистого задоволення. Хоча я на місці команд-розробників браузерів прислухався б до фахівців монстрів Мережі.

Саме тому, що відсилаються репорти, пишеться валідний код, що цілком очевидно. Проте сама причина валідірованія явно не в цьому:)

Потім, вже після доповіді, я випадково почув, що Віталій турбується про те, що його доповідь була нудний і нецікавий. Віталій, якщо ти будеш читати ці рядки - то знай, все було просто відмінно. Втім, я тобі це вже казав.

Далі йшов доповідь від Вадима Макєєва «З ножем проти паровоза. Оптимізація та нарізка графіки для професійної верстки ». Для мене доповідь був цікавий тільки з точки зору - «послухати, може дізнаюся що нового». Багато нового не дізнався, але пару приємних булочок для себе з'ясував. Буду використовувати в роботі.

суботник
«суботник» на Яндекс.Фотках

Як вірно помітив Вадим, раніше сайти верстали, тепер малюють - загалом, це нормально протягом еволюції Веба, але все одно трохи тяжко від цього.

Що не дуже сподобалося в доповіді, всі хоткей, які вказувалися, вказувалися для Мака, що для мене трохи не комфортно. Але це не смертельно.

Представник Бігуна налаштовував PhotoShop паралельно з Вадимом. До речі, трохи нижче напишу, кого побачив, нехай не по іменах. Але по компаніях.

Дуже не сподобався хлопець, який за фактом, своїм дурним питанням, змусив Вадима пояснювати, що таке CSS спрайт. Неприємно, що було відібране час, адже графік дуже щільний, і все було розписано по хвилинах. Хтось не зміг задати, можливо, цікаве питання. А мова велася про те, що можна реалізувати заокруглення куточків з допомогою спрайтів. Річ елементарна.

Далі був черга Наталії Макішвілі з доповіддю «Верстка для мобільних пристроїв». З цікавого, у Наташі аж 30 мобільних телефонів, для перевірки верстки. Ми, звичайні верстальники, ще непогано влаштувалися, а грамотна верстка під мобільні телефони складна неймовірна. Під PDA багато легше.

Враження від яндекс.субботніка
Подивитися на Яндекс.Фотках

Хоча браузери від Nokia шалено засмутили, бо вони не підтримують ключі доступу, і уваги, якоря! Хоча і те, і те відмінно працювало навіть на Сіменсі M55. Для мене це дивно.

Дуже шкода, що не ведеться статистика по броузерам, які підтримують DTD2.0 від організації WAPPHORUM.
І забув сказати, що в Пітері, у верстальників версій сторінок для мобільних пристроїв більш 50 моделей телефонів.

Далі йшов доповідь Євгенії Фірсова під назвою «Процес деплоймента верстки - просто, швидко, безпечно», я, правда, пропустив перші хвилин 10 від доповіді, бо в цей момент спілкувався з Наташею Макішвілі в курилці. Але сенс я зрозумів, а що не зрозумів прочитаю потім, коли доповідь буде викладений. І вам рекомендую, це безцінний досвід, який мало хто з нас отримає в своїх компаніях. Принаймні в найближчому майбутньому я такий досвід точно не отримаю. Швидше за все, на щастя.

З вражень, неприємно різонуло слух те, що в ході доповіді у мене з'явилося враження про те, що Євгенія не зовсім розуміє, що і під Windows є аналоги simlink'a. Ну це не суть.

Питань до Євгенії було мало, тому що тема складна, всі втомилися, часу обмаль і взагалі, ми б все ще години дві її із задоволенням послухали б. Зате мала кількість питань було скомпенсировано приголомшуючими оплесками. Їх зривали всі доповідачі, до речі, не подумайте нічого такого. Зібралися виключно вдячні слухачі.

Досить про програму, трохи про дрібниці, без яких враження не були б настільки райдужними.

З поїсти була виключно випічка, але найрізноманітніша. Я підсів на домашню піцу, персонально виношу подяку всім, хто її готував - шалено смачно, її я знищив божевільна кількість.

Тимур, керівник відділу тестувальників (як це правильно звучить?) Навіть пару раз пригрозив, що не випустить нікого, поки не будуть з'їдена вся випічка, але вже під кінець її там залишалися просто тонни, на декількох столах.

А от цукор попався якийсь несолодкий, хоча кладучи його собі в чашку, я не соромився у кількості кубиків.

У курилці, тобто на літній, відкритій веранді, було дуже холодно, але солодкий чай і випічка швидко зігрівала усіх, хто виходив подихати свіжим повітрям. Під вечір з нами стали виходити співробітники Яндекса, тому що двері перейшла на режим «стемніло», і без картки-магнітки співробітника, потрапити в будівлю неможливо.

Так як на кухні Яндекса є wi-fi, то фотки з заходу і твіти з'являлися вкрай оперативно. Тільки от розеток я не побачив.

На Суботнику були помічені представники Бігуна, Google, Opera, SUP, кількох банків, Акроніса (Льоша, салют!).

Хочу принести подяку компанії Яндекс, і її співробітникам, за організацію, цікаві доповіді і бажання зробити щось цікаве і корисне. Спасибі, і продовжуйте в тому ж дусі.

Продовжувати будуть, погрожують, що за 2009 рік проведуть ще три заходи за такою ж схемою, але з іншою тематикою.

Напевно дуже багато про що забув, але основними враженнями поділився. На захід не прийшло близько сотні учасників, які були зареєстровані - ви дуже багато втратили, пані та панове, дуже багато чого!
Переглядів: 503 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0