Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Теорія покупки з-за кордону
21:44
Теорія покупки з-за кордону

Преамбула


Приблизно місяць тому вирішив нарешті купити собі нетбук, через інтернет. Чому саме через інтернет? Та просто вирішив отримати досвід покупки, на майбутнє, плюс трохи заощадити. Інформацію про покупки з-за кордону збирав у своєму особистому блозі (посилання зі зрозумілих причин не даю) як з Хабра, так і з інших ресурсів. Переважно вона стосується покупки через eBay, але в цілому правильна для будь-якого онлайн-магазину.

Чому теорія?


Тому що кілька днів тому мені подзвонила моя рідна тітка з NY і запропонувала купити мені в подарунок якісь брендові джинси. Я розсудив що джинси мені абсолютно ні до чого, а ось допомогу в замовленні ноутбука з-за кордону - цілком до речі. У результаті домовилися, що я переведу її дочки гроші, а вони поштою відправлять мені Asus EEE PC 1000 HE, планку пам'яті до нього на 2Gb і кльову сумку. Можете мене привітати, я практично щасливий володар цих девайсів. Рідна планка пам'яті на 1Gb речі нікому задешево не потрібна? :)

Дисклеймер


Так як у різних джерелах інформація розрізнена й іноді суперечлива, я витратив чимало часу на її упорядкування та приведення до загального вигляду. Можливо, що десь я неправий, десь - цілком зрозумів суть питання, тому на всі поправки і доповнення з радістю відповім і доповню ними пост, якщо це буде необхідно. Прошу поставитися з розумінням, по більшій частині це все-таки теорія, зібрана на просторах інтернету.
Під катом багато тексту, але він відформатований, наскільки це дозволяють можливості Хабра.

Зміст


1. Про банки і картах (на прикладі «ВТБ24» і «Відродження»)
2. Про PayPal
3. Про eBay
4. Про доставку та митниці
5. Про халяви


Корисні посилання по темі:


найбільший форум на тему eBay: www.ebay-forum.ru
ВТБ24 не приймає транзакції від PayPal по Visa Classic: тема на форумі www.ixbt. com
текст, який послужив поштовхом до написання цього (багато в чому ця стаття схожа, але вона виправлена ??і доповнена): стаття на Хабре
у інбоксе користувач Vo1 розповідає про покупку з UK: виніс в коментар

Подяки


eBay (на Хабре)
Ноутбуки (на Хабре)
Нетбуки (на Хабре)
Залізо (на Хабре)
Блог ім. YoungSkipper (на Хабре)
www.warhel.ru
І всього іншого інтернету:)
UPD: і всім коментаторам до цього запису (і тим хто писав в лічку)



1. Про банки і картах.


Карту я вирішив оформити відразу в двох банках.

Причини:

1. Є запасний варіант (вартість обслуговування карт - копійки), так як, судячи з відгуків у інтернеті, з деякими банками виникають проблеми (і це підтвердилося);
2. Хочеться мати вибір в обслуговуванні;
3. Одна карта була зроблена для розрахунків в $ (ВТБ24), інша - в рублях (Відродження);

Особливості банків.

Відродження

час виконання картки 2 тижні;
максимальна сума розрахунків по карті на місяць не обмежена (за замовчуванням $ 300, це якщо в заяві не вказати суму явно, але особисто менеджер послужливо вказав на цей момент);
тип карти: VISA Virtuon;
карта робиться на рік, оплата становить 75 крб.;

ВТБ24

час виконання картки менше тижня;
максимальна сума розрахунків по карті на місяць не обмежена (судячи з відгуків в інтернеті - $ 500 60 тис. руб., але це невірно, насправді це обмеження діє тільки для звичайних (дебетових) карток, якщо використовувати конкретно VISA EC @ rd - обмеження не буде), в заяві пункту з можливістю вказати свою суму не було (коментарі: 1);
тип карти: VISA EC @ rd;
карта робиться на півроку, оплата становить 60 руб. (Коментарі: 1, 2);

Враження

Відродження

Не сподобалося абсолютно все. По пунктах:

1. Довго робиться.
2. Покласти гроші можна тільки через відділ роботи з вкладами (у ВТБ24 можна через касу, і плювати вони хотіли на карті немає магнітної смуги) => зайвий час, тому що туди зазвичай стоїть черга, та й у кінці операції все одно доводиться йти до каси.
3. Система інтернет-банкінгу є платною послугою.
4. Карта чомусь не захотіла активуватися в paypal. Швидше за все це мій затупив, але тим не менше (коментарі: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7).

Є один маленький плюсик - її таки завели на мій зарплатний рахунок. У результаті - у мене є доступ до грошей через звичайну дебетову картку.

Висновок: відклав карту до кращих часів. Поки що стала в нагоді тільки для оплати мого домену.

ВТБ24

Загальне враження: мене все влаштовує.

Отримання ще простіше ніж оформлення (коментарі: 1): розпис і дата на розписці про отримання карти, дзвінок з власного телефону до служби підтримки користувачів для активації карти (по правді сказати в «Відродження »дзвінок не потрібно) і вже можна зараховувати кошти на рахунок. Як рублями (курс тоді береться внутрішній банківський, який начебто мало чим відрізняється від ЦП), так і доларами.

При першому платежу з карти знімуть покладені $ 2 (60 рублів) за її використання. Не забудьте відразу покласти ще кілька доларів для верифікації карти в платіжних системах. Конкретно для PayPal це $ 1.95. Вони повернуться після того як на їхньому сайті буде введений код активації карти, його отримуємо у виписці банку, в коментарях до проведеної операції.

Так звана «Система Телебанк» (на території Московської області на даний момент вона об'єднує «Телебанк» і «Телеінфо», принаймні на сторінці авторизації з основної сторінки сайту написано Вхід у систему «Телебанк», а от вже з пітерського порталу - Вхід у системи «Телебанк» і «Телеінфо») дозволяє стежити за станом рахунку через інтернет (і не тільки). Підключається дзвінком в ту ж службу підтримки користувачів, перші три місяці використання безплатно, далі - 300 крб на рік (мається на увазі користування оповіщенням через SMS наскільки я зрозумів, сам доступ через інтернет не оплачується як окрема послуга) (коментарі: 1)

Засоби для підтвердження карти в PayPal списуються трохи більше ніж через добу після запиту, в основі буде рядок виду: Retail LUX ХХХХХХХХХХ 1111PAYPAL-* EXPUSE ХХХХХХ, 1111 - це якраз той самий код. Після підтвердження $ 1.95 повертається на рахунок в банку (коментарі: 1).

Не забувайте що з карт оплати згаданих вище типів не можна безпосередньо зняти гроші. Принаймні, з Visa E @ Card ця проблема існує - зняти з неї гроші не можна, тільки закрити картку та отримати залишок (судячи з чуток це не найшвидша операція). Але, наскільки я зрозумів, на той же рахунок що і карта можна взяти карту іншого типу, VISA Classic наприклад, і вже через неї вивести кошти (коментарі: 1).

2. Про PayPal


У PayPal існує так званий ліміт отправкі - максимальна сума яку можна відправити за допомогою paypal перш ніж підтвердиться банківська картка. На момент написання ця сума становить $ 500.

Плюси і мінуси PayPal

плюси:

з покупця не беруться відсотки від угоди (тільки з продавця);
працює в Росії, є російський інтерфейс (переведений і help та реєстрація);
з недавніх пір на gmail можливо включити опцію яка буде показувати що лист дійсно від paypal (захист від фішингу, посилання).
Мінуси:
необхідно оформити банківську карту яку він візьме. наскільки я розібрався на даний момент в питанні - не підійдуть VISA Electron і MasterCard Maestro (коментарі: 1)

Терміни paypal

verified account - вказує на те що карта пройшла перевірку (відбувається це так: paypal знімає невелику суму з картки із зазначенням певного коду, який можна знайти у виписці банку. при подальшій купівлі товару ця сума буде зарахована)
verified adress - для Росії поки що недоступне (доступно поки що тільки для USA, UK і Канади)

Підводні камені paypal

якщо банківська карта доларова або євро, то система за замовчуванням спочатку переведе кошти в вашу «рідну» валюту (за курсом paypal), тому переведе в ту валюту якої потрібно розплатитися (за курсом банку вашої карти) і тільки після цього оплатить товар. Відбудеться це навіть у тому випадку якщо валюта на карті збігається з тією якої необхідно розплатитися. Відключається сіючи опція в установка, paypal'а (коментарі: 1, 2, 3, 4).

3. Про eBay


Терміни ebay

refurbrished - відновлена ??техніка (коментарі: 1)
refund - повернення грошей при неможливості здійснити операцію
partialy refund - часткове повернення грошей, наприклад при неможливості повністю сформувати замовлення
confirmed - ознака адреси доставки, повідомляє про те що адреса підтверджений
like as ... copy ... fake ... in style .. - Якщо таке зустрічається в описі товару, то це підробка (копія і тд), про що продавець прямо і заявляє
brand new, 100% authentic, auth, new with tags - це в свою чергу ознака того що товар є тим чим здається на перший погляд
Up to $ XXXX in buyer protection - сума, яку готові відшкодувати при кидалово
Worldwide (доставка) - доставка по всьому світу
Only confirmed address - тільки підтверджені адреси, про них нижче в підводних каменях ebay
Included in S & H - вартість страховки включена у вартість доставки (shipping and handling)

інтернет-адреси аукціонів

ebay.com - USA
www.ebay.co.uk - UK
www.ebay.de - Німеччина
www.ebay.it - Італія

Плюси і мінуси ebay

плюси:
з недавніх пір покупець завжди правий (посилання). якщо хтось знайомий з аукціонами, то знає що там є система рейтингів, коли і покупець і продавець можуть поставити один одному відгук (необязатльно обопільний). в ebay тепер поставити негативний (а може і позитивний, але це вже практично неважливо) відгук покупцеві фізично неможливо;
виразно привабливі ціни і багатий вибір серед продавців, можливість адекватної оцінки продавців за рахунок перегляду їхнього рейтингу (до речі, якщо у кого погано з розмовною англійською - раджу всім утиліту Client for Google Translate, читати з її допомогою іноземні сайти одне задоволення;
товар страхується;

мінуси:
не завжди вийде заощадити на доставці при замовленні двох і більше речей, так як продавці, швидше за все, будуть різні (а значить за доставку доведеться заплатити всім окремо);
як правило продавець на eBay зовсім не того рівня, що на Амазоне, не кажучи вже про самостійні магазинах типу macmall;

Підводні камені ebay

при натисканні на "Buy Now» лот оплачується відразу (коментарі: 1), за тієї умови що на карті яка зареєстрована на ebay є гроші. загрожує це тим що можна не зійтися з продавцем з приводу доставки наприклад;
якщо адресу вказану при реєстрації в paypal не збігається з адресою доставки, то останній вважається непідтвердженим. Вирішується етьа проблема дзвінком в paypal і уточненням даної проблеми. але швидше за все ebay цю адресу взагалі не хвилює, ознака адреси conformed - всього лише вказівка ??на те що адреса доставки збігається з адресою з кредитки, а проблему створюють продавці, тому що ebay відмовляється страхувати таку транзацкцію (до слова, paypal належить ebay, так що особливих проблем я думаю при спробі їх подружити виникнути не повинно) ;
у випадку повернення грошей через paypal вони прийдуть назад на карту, не на paypal-рахунок;

4. Про доставку та митниці


Типи служб доставки

Parcel Post - звичайна пошта. термін доставки - непередбачуваний, тому що звичайно - пароплавом. але якщо посилка маленька, то можу відіслати і через AirMail;
AirMail - доставка літаком. термін - від тижня до місяця;

Служби доставки

приватні (вантажоперевізники): DHL, FedEx, USP, Foreign Air Express, TNT
державні (поштові служби): USPS (USA), Royal mail (UK), Deutsche Post (Germany), Пошта Росії

USPS

Це одна організація, але відправити через неї можна багатьма способами.

Найбільш ходові служби USPS:

USPS Priority mail - термін доставки: 1-2 тижні. мінімум 4 дні. АЛЕ! так як посилка через Priority Mail після митниці потрапляє в Пошту Росії - посилки даним сервісом довше йдуть по Росії, ніж їдуть з-за кордону. сумарний час проходження без митниці з Америки 14-23 дня. відслідковувати переміщення товару можливо через спеціальний сервіс USPS на території Америки, і через аналогічний сервіс Пошти Росії на території Росії;
USPS Express mail international (EMS) - найдорожчий з розумних , але самий нормальний сервіс. залежно від штату відправлення та погоди (не жарт:)) з'являється в Росії на 2-й або 4-й день. відразу встає в чергу на митницю. після митниці на наступний день встає в кур'єрську відправку до вас на адресу (це про Москву). дуже рідко затримують на цьому етапі на два дні. за номером відстежується на всьому шляху, або на сайті EMS або в операторів Пошти Росії (за телефоном 8 800 2005 055, цілодобово). за відгуками - ніколи нічого не втрачається. даний сервіс в багатьох країнах має назву EMS POST. в Китаї та багатьох «привабливих» для купівлі країнах він є і шукається за назвою країни і фразою EMS (Express Mail Service). покажіть продавцю локальний сайт EMS і попросіть відправити цим сервісом. в Німеччині немає, там DHL;
USPS First class mail - майже теж саме, що USPS Priority Mail, стосовно Росії (те, що закладали творці в Priority Mail не дуже працює в Росії - тож виходить однаково ). медленєє не буде, але дешевше;

Тарифи і час проходження всіх вищеописаних посилок з Америки можна подивитися на сайті USPS в розділі «Calculate postage».

Транзитні терміни реальні (коментарі: 1), але не враховують Російську митницю і Російську «останню милю» нашої пошти, яка у всіх випадках, крім USPS Express Mail, залишає бажати кращого. У більшості продавців на сторінці товару вбудований калькулятор. Залежно від обраної країни він Вам розрахувати суму доставки. А при оплаті PayPal автоматом додасть цю суму в рахунок на підставі вашої адреси доставки, зарегенного в системі.
В усіх трьох випадках видадуть трекінг (номер, за яким можна стежити де зараз посилка). Всі три варіанти, після перетину кордону, перетворюються на Пошту Росії. EMS може принести товар на будинок, в інших випадках потрібно забирати на пошті.

Служби вантажоперевезень (DHL, FedEx, USP, Foreign Air Express, TNT)

Посилки йдуть три дні, але є нюанс. Усі вони - «вантажоперевізники», а не «поштова служба». Тому привезене ними не потрапляє під пільгові правила розмитнення поштових відправлень для приватних осіб і розмитнюється по грабіжницьким тарифами. Тобто ВМД, ставка митниці за кодом товару, а потім ПДВ. У залежності від коду товару це зазвичай ((«ціна товару» + «ціна пересилки») +15%) + ПДВ. Процедура митного очищення займає по 4 години (багато), треба їхати особисто на митницю.

Amazon речі, судячи знову ж таки за відгуками, включає вартість доставки (S & H) у вартість товару (у invoice).

Митна вартість - за законодавством ця вартість включає в себе витрати на купівлю, плюс витрати на страховку вантажу, плюс витрати на доставку вантажу. витрати на покупку визначаться на підставі invoice який їде приліплений скотчем до коробки з вашою покупкою.

Визначити ціну на митниці можуть трьома способами:

1. Продавець вкаже на коробці так звану invoice. У цьому випадку бувалі люди кажуть що можна попросити продавця вказати ціну, свідомо меншу ніж максимальна сума безпошлінного ввезення, само собою у валюті тієї країни, де ви купуєте, і митниця без проблем пропустить вашу покупку.

Універсальна фраза з проханням занизити invoice: «Please do not enclose any papers, advertising materials, or anything except an invoice for $ 399.95». Інакше можуть написати на пакеті що він коштує $ 400, а всередину покласти оцінку на $ 5000 і проспекти.
Якщо відправлення загубиться, то продавець не отримає страховки більше, ніж написано в оцінці відправлення. Відповідно не буде хотіти вам відшкодувати суму більше, ніж був написаний invoice (коментарі: 1, 2,). Цим і пояснюється небажання багатьох продавців це робити. Адже якщо ви оплатите через paypal, то потім можете зажадати повну суму оплати. Тому у багатьох великих продавців в правилах написано про те що суму invoice вони не занижують. Думка з залу: В одному з випадків, купуючи дорогу дрібничку, я умовив занизити інвойс тільки таким способом - запропонував сплатити дві суми з пейпела. $ 400 «за товар», а решта кілька тисяч «за послуги». Таким чином я позбавив себе можливості вимагати гроші назад і заспокоїв продавця.

2. З митниці прийде повідомлення що потрібно будь-яким способом уточнити суму товару (у разі USPS Express Mail вам це скажуть діспетчерші по телефону), тк вона свідомо більше ніж сума безпошлінного ввезення. На розбирання треба привезти роздруківку з E-bay, роздруківку з PayPal про оплату і заява у вільній формі.

Перелік документів є на сайті www.emspost.ru в розділі «документи». Процедура недовга - кілька віконець і зазвичай невеликий хвостик черги. Якщо ви занизили вартість інвойсу і посилку затримали, то вас не посадять. Пишіть в заявив реальну вартість, пишіть - «хрін знає чому відправник її таку вказав» і після сплати належних зборів вас відпускають з посилкою. Митниця в Москві має чергу по «проходженню» або «затримання» посилок через неї. У звичайний час 3 дні-тиждень. У передноворічний - до двох тижнів. Цей термін треба додати до поштових.
В одному місці прочитав що достатньо надіслати скріншот екрану з аукціону, де буде вказана ціна вашої покупки. Так само читав відгук що митні повідомлення можуть загубитися і тоді, якщо ви самі не підметушилася і через деякий час не зателефонуйте їм, товар може бути відправлений назад.

3. Митниця «покладе з приладом».

Як показало читання інтернетів, всі три варіанти рівноможливими.

УВАГА! Деякі продавці в графі у invoice пишуть Gift (дарування). Так от, якщо продавець (інтернет-магазини цим не страждають, а ось продавці на eBay - часто-густо) вирішив «допомогти» вам, то вийде вам це боком (коментарі: 1).
Справа в тому, що в нашому законодавстві відсутнє поняття Gift (дарування), тому ціна визначається самостійно працівником митниці. Ця ціна може бути визначена на основі каталогів (як правило застарілих), ринкової ціни в інтернеті, або просто від вас зажадають виписки з вашої банківської картки для підтвердження витрат (а там - оплата за товар + доставка).

Варіанти мита

при пересиланні через поштові служби (USPS, Royal mail, Deutsche Post, Пошта Росії) - до 10 тис. руб. не стягується (коментарі: 1). отримувати посилку на зазначену вище суму можна не частіше ніж раз на тиждень. мито сплачують від суми яка виходить понад разрешеннойв розмірі 30% від неї, сума доставки у вартість товару як правильно не входить (потрібно дізнаватися окремо, залежить від продавця. якщо вартість доставки включена - просити продавця виключити її практично марно, оскільки говорять відгуки. юридичні особи не можуть уникнути включення вартості доставки у вартість покупки);
при пересиланні через служби доставки вантажів (DHL, FedEx, USP) - до 5 тис. руб. все інше аналогічно до поштових служб + ВМД, ставка митниці за кодом товару, а потім ПДВ. в залежності від коду товару це зазвичай ((«ціна товару» + «ціна пересилки») +15%) + ПДВ (привезене ними не потрапляє під пільгові правила розмитнення поштових відправлень для приватних осіб і має бути розмитнено в повному обсязі). Але тут я до кінця не розібрався, можливо що ВМД та ПДВ - тільки для юр. осіб. (Швидше за все так воно і є);
Переглядів: 1548 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0