Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Sms-платежі: запитання та відповіді
22:18
Sms-платежі: запитання та відповіді
Місяць тому я опублікував огляд кількох SMS-біллінгів і в коментарях виникла жвава дискусія. Як виявилося, тема досить актуальна і в багатьох хабралюдей виникли питання, що залишилися без відповіді. Я зібрав деякі з них і задав своєму доброму знайомому - Олексію Лосєву, який є виконавчим директором MP bill. Відповіді Олексія ви можете прочитати нижче. Зрозуміло, що прямий контакт з хабралюдьмі дуже цікавить його, оскільки тут він може донести інформацію до безлічі потенційних партнерів. У коментарях до цього топіку Олексій відповість на всі питання, пов'язані з SMS-платежами, які ви поставите. Нік Олексія - подивитися профільraw_power.



Q: Звідки така грабіжницька комісія? Чому власник ресурсу отримує в кращому разі 50-60% від вартості SMS?
A: Більшу частину вартості SMS забирає оператор мобільного зв'язку. Така політика операторів. Причому в Росії одні з самих кращих відсотків. Якщо ви подивіться відрахування з якого-небудь Азебрайджану - там взагалі тихий жах. Країна маленька, оператори - монополісти і сходу забирають 50%. Але ж щось треба викроїти ще й добілінгу, щоб було на що існувати. На Заході, до речі, партнерські відрахування часом ще менше, там всі до цього звикли.

Q: Припустимо, клієнт з Англії їде до Голландії і у нього там роумінг. Чи зможе він оплатити там за допомогою SMS доступ до онлайн-грі, що базується в Росії?
A: Переважно так, тільки оператор візьме свою комісію за роумінговий смску, а комісія білінгу залишиться колишньою.

Q: На сайтах багатьох білінгових систем часто можна зустріти слова "фрод", "фродовие звірки". Можеш просто і зрозуміло пояснити, що це таке?
A: Фродо - це спосіб шахрайства за допомогою мобільного телефону. Найчастіше це платні SMS, відправлені з незабезпечених грошима номерів. Простий приклад: на рахунку мобільного телефону користувача лежить 50 рублів і він купує артефакт в онлайн-грі SMS-кою, вартість якої - 10 доларів. SMS-ка проходить, користувач отримує артефакт, але гроші з його рахунку списатися не можуть, оскільки їх там просто немає. Відповідно мобільний оператор не виплачує нічого добілінгу, а біллінг не може виплатити нічого своєму партнерові. Це і є фрод. Приблизно раз на місяць відбуваються фродовие звірки з операторами мобільного зв'язку, під час яких з'ясовується, який трафік був "чистим", а який - "фродовим". Деякі білінги самостійно вводять механізми визначення фродових номерів і з великою часткою вірогідності визначають ті номери, які потраплять до операторської базу фродових номерів.

Q:
І з цим нічого не можна зробити?
A: Схема взаємодії білінгу та оператора мобільного зв'язку така, що саму можливість фроду поки що уникнути не можна. Хоча, наприклад, у західній Європі, як правило, оператор зв'язку бере на себе фінансові ризики пов'язані з різними видами шахрайства, а не білінги, як це прийнято у нас.
Є ще дві серйозні проблеми: спам і так звані alarms. Спам - він і в Африці спам, наприклад, масово розсилається SMS-повідомлення "Акція від оператора XXX! Надішліть SMS зі словом money на номер YYYY і ви отримаєте +10 доларів на свій рахунок ". Деякі абоненти вірять, відправляють SMS і потім дуже дивуються. У випадку масованого спаму такого роду мобільні оператори бувають дуже незадоволені, можуть заблокувати будь-небудь короткий номер на деякий час, в результаті чого страждає і біллінг і його партнери. Спамерів шукає служба безпеки, коротше проблеми у всіх. А alarms - це шахрайські java-додатки, які під виглядом корисних програм "пробираються" в мобільні телефони і самостійно розсилають платні SMS.

Q: А ось ще одне загадкове слово, точніше абревіатура - IVR. Що це?
A: Це спосіб мобільної оплати, аналогічний SMS, тільки тут користувач повинен подзвонити зі свого телефону на певний номер і "провисіти" на лінії стільки хвилин, скільки необхідно для оплати товару або послуги. Наприклад, якщо послуга коштує $ 3, а вартість однієї хвилини - $ 1, то йому потрібно буде залишатися на лінії 3 хвилини. У Росії IVR не дуже популярний, а от на Заході він дуже поширений.

Q: Чи дозволяють білінги формувати текст відповідного SMS користувачеві самостійно?
A: Так, звичайно. У багатьох біллінгів є така можливість.

Q: А чому платні SMS в Інтернеті взагалі не вимирають як клас? Навіщо власникам ресурсів втрачати левову частину прибутку на смс-ках, якщо можна зареєструватися в одній з платіжних систем електронних грошей?
A: Тому що SMS - це зручно і просто для кінцевого користувача, а клієнт завжди правий. До речі, феномен: у Європі SMS-білінги живуть і процвітають, хоча здавалося б там всі користуються кредитними картами. Що стосується товарів і послуг з великою ліквідністю (наприклад, доступ в Інтернет або які-небудь гаджети) платні SMS звичайно ж не надто актуальні. Ну а якщо ви продаєте "повітря" - те, що насправді практично нічого для вас не стоїть (наприклад, той же доступ до онлайн-гри), то не так вже й страшно втратити частину прибутку, взамін надавши можливість заплатити будь-якому користувачеві, незалежно від його технічних навичок. Не примусите ж ви всіх реєструватися в Webmoney.
Переглядів: 498 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0