Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Росіяни не вважають електронні гроші справжніми
22:36
Росіяни не вважають електронні гроші справжніми
Фонд «Громадська думка» (ФОМ) опублікував результати загальноросійського дослідження під назвою «Фінансове поведінку в інтернеті: практики, проблеми, очікування», яке складено на основі опитування 6000 респондентів у 200 населених пунктах Росії. Завдання дослідження - з'ясувати, що думають учасники проекту про інтернет-гроші і покупки в мережі, а також представити тематично структуровані роздуми і аргументи учасників проекту (у спеціальній дискусійній групі).

Опитування показало, що довіра людей до віртуальних грошей поки невелика: всього лише 28% користувачів вважають електронні платежі надійними і безпечними, у той час як 45% дотримуються протилежної позиції.

Опитування також показало, що система «Яндекс.Деньги» набагато популярніше, ніж Webmoney. Крім того, подальше дослідження виявило, що користувачі вважають електронні гроші не зовсім справжніми, і тому витрачають їх з більшою легкістю.

Частка користувачів, які купували які-небудь товари або послуги за допомогою інтернету, складає всього 15%. Серед них найпопулярнішими типами платежу є оплата за користування мобільним телефоном (32%) і інтернетом (29%), за товари і за скачування музики, відео, книг (по 30%). П'ята частина оплачували різні інтернет-послуги (21%), і ще 18% - програмне забезпечення та комп'ютерні ігри. Від 12% до 15% оплачували отримання книжок, інформації та участь в інтернет-іграх, по 10% купували квитки на поїзд чи літак, в театр або на концерти. Інші види онлайн-платежів здійснювали менше 10% респондентів, що здійснюють покупки в інтернеті.

При оплаті товарів, послуг та інших платежах велика частина респондентів використовували банківські карти (25%) і «Яндекс.Деньги» (22%). Всього 16% використовували систему WebMoney, по 8% - Деньгі@Mail.ru і «Мобільний гаманець». Інші способи онлайн-оплати використовувалися істотно рідше.

За підсумками онлайн-дискусії дослідники визначили кілька основних переваг і недоліків електронних грошей. До переваг респонденти віднесли анонімність платежу, оперативність, можливість швидкого розрахунку з клієнтом або працівником «без урахування географічного розташування». Серед недоліків - висока комісія, юридична незахищеність, обмежений перелік товарів і послуг, доступних за інтернет-гроші, неможливість використовувати інтернет-гроші при здійсненні покупок в реалі.

На думку учасників дискусії, електронні гроші сприймаються інакше, ніж реальні купюри: «Як тільки гроші перетікають з кишені в електронний гаманець, вони перестають бути грошима». Таке сприйняття, як вважають респонденти, викликає як мінімум два наслідки. По-перше, «віртуальними» грошима воліють розплачуватися за послуги (оплата інтернету і мобільного зв'язку), а не за реальні товари. По-друге, віртуальні гроші легше витрачати.
Переглядів: 458 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0