Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 15 » Про кончину старого брудного web чи легенда про животворящому сенсорі
23:11
Про кончину старого брудного web чи легенда про животворящому сенсорі
Про кончину старого брудного web чи легенда про животворящому сенсорі

Четверта стаття з великого і дивного циклу.

Ліричний відступ



У міру написання статей я сам трохи вчуся життя, і на помилках змінююся. У минулих статтях мене звинувачували в капітаноочевідності. Ще б пак. Я у своїх статтях якраз і займаюся тим, що зводжу разом далекі факти, детально описую події, що відбуваються і виходить цілком очевидні, хоч і рідкісні і неймовірні окремо прогнози. У цій статті я змішав всі факти й поверну текст у зворотний бік. Я дам прогнози відразу, а потім поясню підкажу чому (на мою думку) буде так.

Кому присвячується ця стаття



1. Фахівцям у галузі веб-будівництва, власникам веб-студій. Творцям сайтів і мультимедійних презентацій. Так, у вас звичайно ж є власна думка на цей рахунок, але ніхто не заважає вам вчинити як розумниця Тема. Потренуватися на кішках і оновити скілу штату співробітників перед майбутніми боями за новий ринок інтернет-послуг.
2. Російським айті-чиновникам. Нехай верховна влада і займається злегка не тим в області айті, а саме намагається купити створити силіконову долину, сподіваючись, що високі технології з'являться в ній як цвіль. Тим не менш, ви можете «впарити» нашому керівництву ще щось, і можливо вам навіть не соромно про це буде згадувати через пару років. Не забувайте, як мінімум в одного досить важливого людини є як мінімум Макбук, айфон і айпад.
3. Власникам великих масивів цифрового контента.
4. Інвесторам венчурних проектів в області ІТ
5. Власникам великих сайтів і порталів в РФ
6. Цікавиться завтрашнім днем, що мріють про комп'ютери 2015 року, рядовим інтернет-гікам в армії російських блогерів.

Прогнози



У 2015 році значно скоротиться ринок ноутбуків. Десктопи повернуть і збережуть за собою більше 50% від суми компи + ноутбуки (прогноз хоч і хиткий, але я вірю в це)
У 2015 році значно скоротиться частка операційної системи лінійки Windows NT в інтернеті на пристроях більше 9 дюймів. Якщо ця система не закриє себе сертифікатами.
У 2015 році затихне ринок браузерних ігор
У 2015 році відеоконференцзв'язок буде використовуватися повсюдно. Але не в мобільних телефонах, а в телевізорах
до 2015 року відбудеться криза ВВВ-сайтів. Подешевшають і звільняться багато домени.
До 2015 року СЕО-спеціалісти знайдуть собі найкращі заняття і нові ніші
до 2015 року поняття «сайт» безповоротно почне втрачати великий і цінний зміст. WWW-сайти компаній перестануть рекламувати. Все повернеться на круги своя
Як наслідок до 2015 року дуже звузиться ринок CMS

і т.д. і т.п. Змін буде дуже багато. Тепер я почну описувати і згадувати різні речі, робити прогнози прямо в статті, і якщо стаття вас зацікавить, ви зможете повернутися до цих рядках і оцінити їх достовірність.

З чого все починається



Я тут опишу кілька, точніше навіть виділю три вектори, провідні в одну точку. У 2015 рік і електронну комерцію цього часу. Технології захисту, заліза, комунікацій, софта і платіжних систем. Про платіжні системи в інтернеті я вже докладно розповідав (хоча не розповів і половини), тут я більше сконцентруюся на контенті, софт і залозі.

Зроблю невеликий прогноз на кінець 2010: до кінця року буде продано більше 15 мільйонів планшетів (c гарною ймовірністю до 30). Ця аудиторія порівнянна наприклад зі світом Варкрафт.

Взагалі 2010 рік - дуже переломний виходить. Я не знаю з чим це пов'язано, можливо з якимись бізнес-планами по роках, але вже зараз бачу, що цього року увійшли в практику багато технологічних концепції. І що буде далі в наступну п'ятирічку - це буде боротьба, війна за відсотки ринку, перетягування ковдри в готових концепціях. Принципові рішення створені.

Найважливіший процес зміни ОС



Одним з найголовніших процесів, що відбуваються зараз (в своєму ЖЖ я навіть назвав його «фундаментальним») є процес закриття операційних систем. Системи майбутніх п'ятирічок - це закриті, шифровані системи з добре розвиненою технологією надання рівня доступу до заліза й увазі власника. Саме залізо в нових пристроях вже не буде належати власникові безроздільно, точно так само як інформація в інтернеті і на пристрої, сама функціональність залоза не буде його повною власністю.

Спочатку XBOX, PS, Nintendo. Потім Symbian, iPhone OS, Android. Через якийсь час Windows Phone 7, Google OS. Всі ці системи не допускають власника заліза до root.

Я це описав понягляднее в ЖЖ, тут сказав так.

Три принципово нових пристрої



Другим процесом, а точніше подією, на яку багато хто, в тому числі і я чекали десять років - це поява планшетного комп'ютера і повноцінної операційної системи на основі сенсорних технологій. По ходу тексту я багато хвалю Apple. Це вимушені слова, я поки не сильно вражений «еплянкой», більш того це мій другий «випадок» за два роки, але тим не менш iPad принаймні до осені буде унікальним пристроєм. Можете підставляти замість цього слова більш загальне «планшет».
Як наслідок першого і другого - поява нових зручних способів доставки і споживання цифрового контента і зміни в технологіях захисту інформації

Я тут не буду зупинятися ще на багатьох інших нових пристроях. Приміром, я не буду зупинятися на пристроях на електронному чорнилі і різних електронних газетах в руці. Хоча вони і дуже гарні по своєму задумі, і особливо щодо збереження наших очей - але програють іншим дисплеям. Унаслідок того, що в електронних чорнилі немає WoW-ефекту. Це занадто далеко від багаторічного досвіду покупців.
2010 рік - це рік народження планшетного комп'ютера. Нехай прийде ще щось, але Айпад - це вже дуже чудовий пристрій. Зараз лише про те, що нарешті з'явився новий формфактор, новий клас пристроїв. Тобто сенсорні операційні системи з'єдналися з хорошою залізної складової і вийшло пристрій, який зручніше нетбука, ноутбука і телефону в дорозі і на дивані, тобто пристрої для розваг і споживання інформації.

Платна інформація - це перш за все мобільні пристрої. Тому що люди хочуть розважатися, і їм набридло горбатитися перед комп'ютерами вечорами. Вони не хочуть платити за фільми, музику, журнали біля монітора. Але відмінно платять за фільми і музику в дорозі і на дивані. Переможуть планшети і ТБ-приставки (прошивки). А значить, переможе сенсор і пульт дистанційного керування. Браузеру не залишиться місця в цих технологіях, бо браузер, яким ми його знаємо і бачимо - це програма з використанням комп'ютерної миші. Саме слово «посилання» найближчим часом почне витіснятися словом «кнопка», а клік - «тапом». І хай буде так.

Моя скромна думка також полягає в тому, що мобільність ця буде не одноваріантного. Це слова щодо майбутнього готується продукту Apple TV. Я тут абсолютно нічого не бачив і не читав, але припускаю, що можливий варіант iPod Touch з виходом HDMI. І, можливо, новий аксесуар для iPad. Поживемо - побачимо.

Взагалі, зараз, тобто в 2010 році і трохи пізніше з'являється три принципово нових пристрої в класифікації домашньої і офісної електроніки.

1. Планшет iPad

Планшет зараз неможливо вписати в існуючу до 2010 класифікацію пристроїв, і неможливо його призначення визначити в існуючих завданнях. Це абсолютно новий пристрій, і мобільний телефон навіть не найближчий йому брат.
Як окремий клас можна передбачити нетбуки нового типу, а саме ГуглОС нетбуки. Закриті платформи у формфакторі ноутбука. Я не буду зупинятися на них детально, там і так все досить ясно, скажу лише, що споживання платного контенту на цих пристроях буде порівняно невеликим. Але, можливо я дуже помиляюся тут щодо нетбуків з новими операційними системами.

2. Приставки для великих екранів

Тут я не буду багато розписувати. Зрозуміло без слів. Під терміном приставки я буду розуміти пристрої з доступом в інтернет або прошивки для телевізорів. Також нову функціональність в існуючих ігрових приставках.
Взагалі, я думав що на WWDC Джобс об'єднає обидва ці класу і представить аксесуар для айпада чи можливість у АйФон4 підключатися до телевізора. Можливо це буде пізніше. А можливо вони випустять окремий пристрій на схожій операційці, так як, згоден, в мобільниках занадто мало місця для домашнього відео.

3. Великі сенсорні столи

У мікрософта є за пазухою ще принаймні одне дуже гарне починання. Але саме тому що вони довго не можуть вирішити куди його прилаштувати, воно кілька років бовтається в «прототипі». Хоча при грамотному виведення на ринок це міг би бути бестселер. Втім, тепер після пари років несистемних експериментів доводиться констатувати, що революцію зробить не Microsoft Surface. Я робив короткий прогноз по цих пристроїв, більше мені нічого додати.

По приводу iPad. На самому початку старту продажів в світі я написав хорошу статтю про iPad, багато з передбачень в ній вже збулися. Я тут дам лише посилання на неї і не буду переписувати тут ті моменти знову, тим більше деякі речі вже застаріли і стали реальністю. Але тим не менш ретельно рекомендую її до прочитання і додам пару слів до тієї статті як епілогу:

Так, ми росіяни дуже ідейні й уперті. Ми всі оцінюємо дуже критично. І навіть у великій черзі ми будемо, ганьблячи Росію, кричати «гов * про ваш **». Але світ вже все зрозумів. У нас багато «провідних російських аналітиків» свого часу дуже прохолодно ставилися до яблучної іграшці і навіть «банили» цю тему. Тепер розділ Apple на самому почесному місці. І тепер вони ж називають бідний планшетік «приліжкові пристроєм". Таким собі нетбуком для положення лежачи. Він не винен, що так не схожий на все інше.

З приводу планшетів Windows. Так, мікрософт за ці роки досита награлася з такими залізними збоченнями як PC нетбуки (UMPC), Tablet PC. Також вони занадто довго сподівалися на стилус і не знали чого ще такого зробити в Windows Mobile. Тут до речі потрібно сказати, що у Мікрософта був один планшет кілька років тому. Називався HTC Advantage. Система WM загнила і зіпсувалася. Я не знаю наскільки щирими були усмішки Мікрософта з приводу виходу айфона. І наскільки щирими вони були з приводу виходу Андроїда. Вони сміялися в ці моменти, а в результаті облажались самі. Більше того, вони облажались буквально на початку цього року, а саме показали «вбивцю АйПада» HP Slate, але який (цей вбивця) тепер вже не народиться ніколи.

Мікрософт зараз трудяжно до осені пиляє свій WP7, цілком можливо, що це буде дуже гарне рішення.
У будь-якому випадку зараз, тобто в 2010 буде масовий розворот виробництва мобільних пристроїв в цей бік. Винайдено новий клас пристроїв, новий ринок збуту, і буквально вся комп'ютерна тусовка, як залізна, так і софтова - побігла його підгортати.

По приводу планшетів Android. Дуже чекаю. Гальмує Гугл з цією справою конкретно, планшет міг з'явитися ще два роки тому.

Взагалі надалі я не буду описувати планшети окремо і розділяти три цих пристрої (планшет, пульт, стіл), так як «по ходу п'єси» це не буде мати великого і принципового значення. Всі три пристрої отримання цифрового контента визначить одне правило гри, і це правило - фундаментальні зміни в операційних системах, які зараз є на наших очах.

Трансформація пристроїв в інтернет-приставки



Я взагалі не бачу великої потреби в зручності браузера «нічого не встановлювати і відразу працювати». Це не така вже фундаментальна особливість. Я можу по ходу статті припустити, що десктопні Windows і Mac OS в цьому відношенні підуть шляхом Лінукса, тобто найближчим часом створять свої софтові репозитарії. До речі можете звернути увагу, що репозитарії для комп'ютерних ігор вже створені під Win і Mac. Так що це перевага браузерів можливо скоро буде наближене до «ні».

І звичайно ж усередині цих репозитаріїв почнуть з'являтися зовсім «ліві» речі. Деякі інформаційні сервіси.
Програми не для обробки інформації, а для її подання.

Але зараз я більше описую інші пристрої, які тільки формуються. Закриті пристрої для платного контенту.

Якщо хтось не вірить, що «великий контент» піде в сенсор і пульт - «накладіть» на графік піратства музики графік зростання виручки itunes по роках. Зробіть те ж саме для ігор, тобто співвіднесіть виручку від PC ігор з виручкою від ігор префіксальних.

Ви швидше за все не зрозуміли про що я сказав зараз. :-) Я зараз сказав про те, що фільми можливо будуть набагато пізніше випускатися на блюреях. Або взагалі не будуть. Буде закритий формат для закритих приставок :-)

Ці пристрої через два-три роки будуть коштувати набагато дешевше, ніж зараз. Продажі комунікаторів за подвійною ціною ноутбука стануть незначні, в цій ціні будуть просто преміум пристрої з самим передовим залізом. «Просертіфіцірованние» пристрої навряд чи вийдуть за ціну в 300 доларів, а стандартне застаріле пристрій без наворотів на андроїда або виндовс цілком може коштувати роздрібні 150-250 доларів без контракту. Ринок мобільного заліза стане компенсується (дотаційним), як зараз це є наприклад з принтерами. Почнеться війна не операціонок (тут усе вже устоїться), почнеться війна систем доставки користувачам інформації, ПЗ, платіжних систем. Видавці, виробники контенту будуть самі так само битися з власниками програмних платформ і систем дистрибуції, як колись за них боролися і молилися автори паперових бестселерів. Разом з тим самі АйТі гіганти перетворяться в корпорації за аналогією із звукозаписними і кіношними лейблами. Зрозуміло, що основною світовою контент для наступного п'ятиріччя вже зроблений. Як раз зараз напевно йдуть переговори по портуванню (публікації) відеотек і книжкових видань, періодики, як це було у випадку музики в iTunes. Десь зараз ділять виручку на наступні п'ять років від основних мобільних платформ.

Стагнація WWW



Ринок контенту в інтернеті зачахне. Він і зараз-то живе практично тільки на одній моделі - рекламної, а вже з відходом великих сайтів в планшет - ситуація посилиться критично.
Тут я відразу скажу, що потрібно правильно розуміти мої слова. Безумовно, залишаться сайти старого формату, без всяких там маркетів і айтюнза. Ринок WWW інформації швидше навіть не стиснеться. Просто поруч буквально в півтора-два роки зросте набагато більший ринок, з набагато більш якісною та цікавою інформацією, додатками, сервісами. За інформацію почнуть платитимуть люди, котрі ні копійки браузеру не віддали й не віддадуть. Вони будуть живити ринок з іншими, вже не рекламними великими грошима. Якість старої WWW інформації та нової платної буде приблизно у співвідношенні ефірного безкоштовного телебачення і платного кабельного / супутникового. Тобто реклами в звичайному ВВВ стане більше. Так, вона буде дуже добре таргетованою, але її буде дуже багато. І не тільки у вигляді реклами, але і в прихованих речах. Сайти будуть буквально експлуатувати один одного, точно так само як зараз ви, встановлюючи який-небудь безкоштовний софт, бачите відмічені галочки для установки абсолютно лівого платного сервісу.

Два світи інформації, поява «інших інтернетів»



Бізнес продажу контенту вибере сенсор і вибрав закриті платформи. Користувачам залишиться зробити вибір у цій конкуренції, так само як зараз вони вже не дивляться на дідка PC, а обирають PS, XBOX або Wii. Або ж купують і те, і інше. Тому, до речі, я все-таки купив собі айпад, купив одним з перших у нашому місті (але з другої спроби). Я зрозумів і вирішив, що в мене буде і айпад, і андроїд платформа. А в якості смартфона залишуся на Windows. Це невеликі гроші за такі різні задоволення. Раджу вам зробити те ж саме. АйПад прекрасний, і я ним задоволений. Мій вечірній відпочинок перетворився.
Взагалі ні АйПад, ні планшет Гугл - це не заміна нетбуку чи комп'ютера. Вони призначені для отримання різної інформації, для різних "інтернетів". <- Це було найважливіше пропозицію в статті.
Втім, не буду переконувати і обтяжувати, у більшості дочитали до цього місця планшети будуть уже в цьому році.

Внутрішні технології в закритих платформах



Я тут не можу стверджувати, що технології будуть кардинально відрізнятися від існуючих. У своєму ЖЖ я навіть уявив, який би міг бути платний інтернет на основі браузера. Але не буде. Не встиг.
У випадку Apple всередині їх платформи звичайно ж переможе iPhone (iOS) SDK. У випадку інших - не знаю.
По приводу систем захисту інформації. Так, тут будуть створені більш надійні технології. Неломаемие технології. Оновлювані технології. Але от чи стануть вони на перше місце не зовсім ясно. Швидше за все просто буде утруднений висновок / копіювання контенту з пристрою, а максимальні зусилля будуть додаватися в полегшенні придбання та зберігання цих цифрових покупок.

Про кончину старого брудного web чи легенда про животворящому сенсорі

Про кончину старого брудного web чи легенда про животворящому сенсорі

Четверта стаття з великого і дивного циклу.



Ліричний відступ
У міру написання статей я сам трохи вчуся життя, і на помилках змінююся. У минулих статтях мене звинувачували в капітаноочевідності. Ще б пак. Я у своїх статтях якраз і займаюся тим, що зводжу разом далекі факти, детально описую події, що відбуваються і виходить цілком очевидні, хоч і рідкісні і неймовірні окремо прогнози. У цій статті я змішав всі факти й поверну текст у зворотний бік. Я дам прогнози відразу, а потім поясню підкажу чому (на мою думку) буде так.
Кому присвячується ця стаття
1. Фахівцям у галузі веб-будівництва, власникам веб-студій. Творцям сайтів і мультимедійних презентацій. Так, у вас звичайно ж є власна думка на цей рахунок, але ніхто не заважає вам вчинити як розумниця Тема. Потренуватися на кішках і оновити скілу штату співробітників перед майбутніми боями за новий ринок інтернет-послуг.

2. Російським айті-чиновникам. Нехай верховна влада і займається злегка не тим в області айті, а саме намагається купити створити силіконову долину, сподіваючись, що високі технології з'являться в ній як цвіль. Тим не менш, ви можете «впарити» нашому керівництву ще щось, і можливо вам навіть не соромно про це буде згадувати через пару років. Не забувайте, як мінімум в одного досить важливого людини є як мінімум Макбук, айфон і айпад.



3. Власникам великих масивів цифрового контента.

4. Інвесторам венчурних проектів в області ІТ



5. Власникам великих сайтів і порталів в РФ

6. Цікавиться завтрашнім днем, що мріють про комп'ютери 2015 року, рядовим інтернет-гікам в армії російських блогерів.



Прогнози

У 2015 році значно скоротиться ринок ноутбуків. Десктопи повернуть і збережуть за собою більше 50% від суми компи + ноутбуки (прогноз хоч і хиткий, але я вірю в це)



У 2015 році значно скоротиться частка операційної системи лінійки Windows NT в інтернеті на пристроях більше 9 дюймів. Якщо ця система не закриє себе сертифікатами.

У 2015 році затихне ринок браузерних ігор

У 2015 році відеоконференцзв'язок буде використовуватися повсюдно. Але не в мобільних телефонах, а в телевізорахдо 2015 року відбудеться криза ВВВ-сайтів. Подешевшають і звільняться багато домени.

До 2015 року СЕО-спеціалісти знайдуть собі найкращі заняття і нові нішідо 2015 року поняття «сайт» безповоротно почне втрачати великий і цінний зміст. WWW-сайти компаній перестануть рекламувати. Все повернеться на круги своя

Як наслідок до 2015 року дуже звузиться ринок CMS. і т.д. і т.п. Змін буде дуже багато. Тепер я почну описувати і згадувати різні речі, робити прогнози прямо в статті, і якщо стаття вас зацікавить, ви зможете повернутися до цих рядках і оцінити їх достовірність.
З чого все починається

Я тут опишу кілька, точніше навіть виділю три вектори, провідні в одну точку. У 2015 рік і електронну комерцію цього часу. Технології захисту
заліза <<>> комунікацій, <<>> софта <<>> і платіжних систем. Про платіжні системи в інтернеті я вже докладно розповідав (хоча не розповів і половини), тут я більше сконцентруюся на контенті, софт і залозі. <<>> Зроблю невеликий прогноз на кінець 2010: до кінця року буде продано більше 15 мільйонів планшетів (c гарною ймовірністю до 30). Ця аудиторія порівнянна наприклад зі світом Варкрафт. <<>> Взагалі 2010 рік - дуже переломний виходить. Я не знаю з чим це пов'язано, можливо з якимись бізнес-планами по роках, але вже зараз бачу, що цього року увійшли в практику багато технологічних концепції. І що буде далі в наступну п'ятирічку - це буде боротьба, війна за відсотки ринку, перетягування ковдри в готових концепціях. Принципові рішення створені. <<>> Найважливіший процес зміни ОС <<>> Одним з найголовніших процесів, що відбуваються зараз (в своєму ЖЖ я навіть назвав його «фундаментальним») є процес закриття операційних систем. Системи майбутніх п'ятирічок - це закриті, шифровані системи з добре розвиненою технологією надання рівня доступу до заліза й увазі власника. Саме залізо в нових пристроях вже не буде належати власникові безроздільно, точно так само як інформація в інтернеті і на пристрої, сама функціональність залоза не буде його повною власністю. <<>> Спочатку XBOX, PS, Nintendo. Потім Symbian, iPhone OS, Android. Через якийсь час Windows Phone 7, Google OS. Всі ці системи не допускають власника заліза до root. <<>> Я це описав понягляднее в ЖЖ, тут сказав так. <<>> Три принципово нових пристрої <<>> Другим процесом, а точніше подією, на яку багато хто, в тому числі і я чекали десять років - це поява планшетного комп'ютера і повноцінної операційної системи на основі сенсорних технологій. По ходу тексту я багато хвалю Apple. Це вимушені слова, я поки не сильно вражений «еплянкой», більш того це мій другий «випадок» за два роки, але тим не менш iPad принаймні до осені буде унікальним пристроєм. Можете підставляти замість цього слова більш загальне «планшет». <<>> Як наслідок першого і другого - поява нових зручних способів доставки і споживання цифрового контента і зміни в технологіях захисту інформації <<>> Я тут не буду зупинятися ще на багатьох інших нових пристроях. Приміром, я не буду зупинятися на пристроях на електронному чорнилі і різних електронних газетах в руці. Хоча вони і дуже гарні по своєму задумі, і особливо щодо збереження наших очей - але програють іншим дисплеям. Унаслідок того, що в електронних чорнилі немає WoW-ефекту. Це занадто далеко від багаторічного досвіду покупців. <<>> 2010 рік - це рік народження планшетного комп'ютера. Нехай прийде ще щось, але Айпад - це вже дуже чудовий пристрій. Зараз лише про те, що нарешті з'явився новий формфактор, новий клас пристроїв. Тобто сенсорні операційні системи з'єдналися з хорошою залізної складової і вийшло пристрій, який зручніше нетбука, ноутбука і телефону в дорозі і на дивані, тобто пристрої для розваг і споживання інформації. <<>> Платна інформація - це перш за все мобільні пристрої. Тому що люди хочуть розважатися, і їм набридло горбатитися перед комп'ютерами вечорами. Вони не хочуть платити за фільми, музику, журнали біля монітора. Але відмінно платять за фільми і музику в дорозі і на дивані. Переможуть планшети і ТБ-приставки (прошивки). А значить, переможе сенсор і пульт дистанційного керування. Браузеру не залишиться місця в цих технологіях, бо браузер, яким ми його знаємо і бачимо - це програма з використанням комп'ютерної миші. Саме слово «посилання» найближчим часом почне витіснятися словом «кнопка», а клік - «тапом». І хай буде так. <<>> Моя скромна думка також полягає в тому, що мобільність ця буде не одноваріантного. Це слова щодо майбутнього готується продукту Apple TV. Я тут абсолютно нічого не бачив і не читав, але припускаю, що можливий варіант iPod Touch з виходом HDMI. І, можливо, новий аксесуар для iPad. Поживемо - побачимо. <<>> Взагалі, зараз, тобто в 2010 році і трохи пізніше з'являється три принципово нових пристрої в класифікації домашньої і офісної електроніки. <<>> 1. Планшет iPad <<>> Планшет зараз неможливо вписати в існуючу до 2010 класифікацію пристроїв, і неможливо його призначення визначити в існуючих завданнях. Це абсолютно новий пристрій, і мобільний телефон навіть не найближчий йому брат. <<>> Як окремий клас можна передбачити нетбуки нового типу, а саме ГуглОС нетбуки. Закриті платформи у формфакторі ноутбука. Я не буду зупинятися на них детально, там і так все досить ясно, скажу лише, що споживання платного контенту на цих пристроях буде порівняно невеликим. Але, можливо я дуже помиляюся тут щодо нетбуків з новими операційними системами. <<>> 2. Приставки для великих екранів <<>> Тут я не буду багато розписувати. Зрозуміло без слів. Під терміном приставки я буду розуміти пристрої з доступом в інтернет або прошивки для телевізорів. Також нову функціональність в існуючих ігрових приставках. <<>> Взагалі, я думав що на WWDC Джобс об'єднає обидва ці класу і представить аксесуар для айпада чи можливість у АйФон4 підключатися до телевізора. Можливо це буде пізніше. А можливо вони випустять окремий пристрій на схожій операційці, так як, згоден, в мобільниках занадто мало місця для домашнього відео. <<>> 3. Великі сенсорні столи <<>> У мікрософта є за пазухою ще принаймні одне дуже гарне починання. Але саме тому що вони довго не можуть вирішити куди його прилаштувати, воно кілька років бовтається в «прототипі». Хоча при грамотному виведення на ринок це міг би бути бестселер. Втім, тепер після пари років несистемних експериментів доводиться констатувати, що революцію зробить не Microsoft Surface. Я робив короткий прогноз по цих пристроїв, більше мені нічого додати. <<>> По приводу iPad <<>> На самому початку старту продажів в світі я написав хорошу статтю про iPad, багато з передбачень в ній вже збулися. Я тут дам лише посилання на неї і не буду переписувати тут ті моменти знову, тим більше деякі речі вже застаріли і стали реальністю. Але тим не менш ретельно рекомендую її до прочитання і додам пару слів до тієї статті як епілогу: <<>> Так, ми росіяни дуже ідейні й уперті. Ми всі оцінюємо дуже критично. І навіть у великій черзі ми будемо, ганьблячи Росію, кричати «гов * про ваш **». Але світ вже все зрозумів. У нас багато «провідних російських аналітиків» свого часу дуже прохолодно ставилися до яблучної іграшці і навіть «банили» цю тему. Тепер розділ Apple на самому почесному місці. І тепер вони ж називають бідний планшетік «приліжкові пристроєм". Таким собі нетбуком для положення лежачи. Він не винен, що так не схожий на все інше. <<>> З приводу планшетів Windows <<>> Так, мікрософт за ці роки досита награлася з такими залізними збоченнями як PC нетбуки (UMPC), Tablet PC. Також вони занадто довго сподівалися на стилус і не знали чого ще такого зробити в Windows Mobile. Тут до речі потрібно сказати, що у Мікрософта був один планшет кілька років тому. Називався HTC Advantage. Система WM загнила і зіпсувалася. Я не знаю наскільки щирими були усмішки Мікрософта з приводу виходу айфона. І наскільки щирими вони були з приводу виходу Андроїда. Вони сміялися в ці моменти, а в результаті облажались самі. Більше того, вони облажались буквально на початку цього року, а саме показали «вбивцю АйПада» HP Slate, але який (цей вбивця) тепер вже не народиться ніколи. <<>> Мікрософт зараз трудяжно до осені пиляє свій WP7, цілком можливо, що це буде дуже гарне рішення. <<>> У будь-якому випадку зараз, тобто в 2010 буде масовий розворот виробництва мобільних пристроїв в цей бік. Винайдено новий клас пристроїв, новий ринок збуту, і буквально вся комп'ютерна тусовка, як залізна, так і софтова - побігла його підгортати. <<>> По приводу планшетів Android <<>> Дуже чекаю. Гальмує Гугл з цією справою конкретно, планшет міг з'явитися ще два роки тому. <<>> Взагалі надалі я не буду описувати планшети окремо і розділяти три цих пристрої (планшет, пульт, стіл), так як «по ходу п'єси» це не буде мати великого і принципового значення. Всі три пристрої отримання цифрового контента визначить одне правило гри, і це правило - фундаментальні зміни в операційних системах, які зараз є на наших очах. <<>> Трансформація пристроїв в інтернет-приставки <<>> Я взагалі не бачу великої потреби в зручності браузера «нічого не встановлювати і відразу працювати». Це не така вже фундаментальна особливість. Я можу по ходу статті припустити, що десктопні Windows і Mac OS в цьому відношенні підуть шляхом Лінукса, тобто найближчим часом створять свої софтові репозитарії. До речі можете звернути увагу, що репозитарії для комп'ютерних ігор вже створені під Win і Mac. Так що це перевага браузерів можливо скоро буде наближене до «ні». <<>> І звичайно ж усередині цих репозитаріїв почнуть з'являтися зовсім «ліві» речі. Деякі інформаційні сервіси. <<>> Програми не для обробки інформації, а для її подання. <<>> Але зараз я більше описую інші пристрої, які тільки формуються. Закриті пристрої для платного контенту. <<>> Якщо хтось не вірить, що «великий контент» піде в сенсор і пульт - «накладіть» на графік піратства музики графік зростання виручки itunes по роках. Зробіть те ж саме для ігор, тобто співвіднесіть виручку від PC ігор з виручкою від ігор префіксальних. <<>> Ви швидше за все не зрозуміли про що я сказав зараз. :-) Я зараз сказав про те, що фільми можливо будуть набагато пізніше випускатися на блюреях. Або взагалі не будуть. Буде закритий формат для закритих приставок :-) <<>> Ці пристрої через два-три роки будуть коштувати набагато дешевше, ніж зараз. Продажі комунікаторів за подвійною ціною ноутбука стануть незначні, в цій ціні будуть просто преміум пристрої з самим передовим залізом. «Просертіфіцірованние» пристрої навряд чи вийдуть за ціну в 300 доларів, а стандартне застаріле пристрій без наворотів на андроїда або виндовс цілком може коштувати роздрібні 150-250 доларів без контракту. Ринок мобільного заліза стане компенсується (дотаційним), як зараз це є наприклад з принтерами. Почнеться війна не операціонок (тут усе вже устоїться), почнеться війна систем доставки користувачам інформації, ПЗ, платіжних систем. Видавці, виробники контенту будуть самі так само битися з власниками програмних платформ і систем дистрибуції, як колись за них боролися і молилися автори паперових бестселерів. Разом з тим самі АйТі гіганти перетворяться в корпорації за аналогією із звукозаписними і кіношними лейблами. Зрозуміло, що основною світовою контент для наступного п'ятиріччя вже зроблений. Як раз зараз напевно йдуть переговори по портуванню (публікації) відеотек і книжкових видань, періодики, як це було у випадку музики в iTunes. Десь зараз ділять виручку на наступні п'ять років від основних мобільних платформ. <<>> Стагнація WWW <<>> Ринок контенту в інтернеті зачахне. Він і зараз-то живе практично тільки на одній моделі - рекламної, а вже з відходом великих сайтів в планшет - ситуація посилиться критично. <<>> Тут я відразу скажу, що потрібно правильно розуміти мої слова. Безумовно, залишаться сайти старого формату, без всяких там маркетів і айтюнза. Ринок WWW інформації швидше навіть не стиснеться. Просто поруч буквально в півтора-два роки зросте набагато більший ринок, з набагато більш якісною та цікавою інформацією, додатками, сервісами. За інформацію почнуть платити люди, які ні копійки не віддали браузеру і не віддадуть. Вони будуть живити ринок з іншими, вже не рекламними великими грошима. Якість старої WWW інформації та нової платної буде приблизно у співвідношенні ефірного безкоштовного телебачення і платного кабельного / супутникового. Тобто реклами в звичайному ВВВ стане більше. Так, вона буде дуже добре таргетованою, але її буде дуже багато. І не тільки у вигляді реклами, але і в прихованих речах. Сайти будуть буквально експлуатувати один одного, точно так само як зараз ви, встановлюючи який-небудь безкоштовний софт, бачите відмічені галочки для установки абсолютно лівого платного сервісу. <<>> Два світи інформації, поява «інших інтернетів» <<>> Бізнес продажу контенту вибере сенсор і вибрав закриті платформи. Користувачам залишиться зробити вибір у цій конкуренції, так само як зараз вони вже не дивляться на дідка PC, а обирають PS, XBOX або Wii. Або ж купують і те, і інше. Тому, до речі, я все-таки купив собі айпад, купив одним з перших у нашому місті (але з другої спроби). Я зрозумів і вирішив, що в мене буде і айпад, і андроїд платформа. А в якості смартфона залишуся на Windows. Це невеликі гроші за такі різні задоволення. Раджу вам зробити те ж саме. АйПад прекрасний, і я ним задоволений. Мій вечірній відпочинок перетворився. <<>> Взагалі ні АйПад, ні планшет Гугл - це не заміна нетбуку чи комп'ютера. Вони призначені для отримання різної інформації, для різних "інтернетів". <- Це було найважливіше пропозицію в статті. <<>> Втім, не буду переконувати і обтяжувати, у більшості дочитали до цього місця планшети будуть уже в цьому році. <<>> Внутрішні технології в закритих платформах <<>> Я тут не можу стверджувати, що технології будуть кардинально відрізнятися від існуючих. У своєму ЖЖ я навіть уявив, який би міг бути платний інтернет на основі браузера. Але не буде. Не встиг. <<>> У випадку Apple всередині їх платформи звичайно ж переможе iPhone (iOS) SDK. У випадку інших - не знаю. <<>> По приводу систем захисту інформації. Так, тут будуть створені більш надійні технології. Неломаемие технології. Оновлювані технології. Але от чи стануть вони на перше місце не зовсім ясно. Швидше за все просто буде утруднений висновок / копіювання контенту з пристрою, а максимальні зусилля будуть додаватися в полегшенні придбання та зберігання цих цифрових покупок. Тобто товари будуть коштувати досить дешево, і їх буде просто невигідно і витратно красти і ламати. Іншими словами, пристрої будуть добре захищені, але цифрові товари навряд чи будуть захищені жорстким DRM. <<>> Технологічна фортеця блюра зараз повалена, ми отримали приблизно пару років тому готове рішення для вилучення для HD-зображення, і приблизно рік назад - для вилучення (трансляції) HD-звуку. <<>> Хоча, наприклад формат DVD-Audio жив досить довго - майже десять років (можливо через невловимого джо), але вже теж приблизно 1-2 роки тому з'явилася можливість потокового відтворення таких дисків на комп'ютері без даунсемплінга. Захист речі багато в чому жила на тиску копірастов на виробників софтверних і хардверних плеєрів. Над «плеєрами» Apple, Microsoft, Nokia, HTC «копірасти» матимуть повну владу. <<>> Зміна ціноутворення <<>> Тут потрібно відзначити ще одну особливість. Я думаю, що в першу чергу цифрова музика, а потім і цифрове відео, відео он-деманд перейдуть на оплату за передплатою. Буде абонентська плата за користування сервісами. У випадку фільмів це буде кілька підписок за категоріями А, Б і т.д. Будуть усілякі знижки на купівлю оптом фільмів одного режисера. Це чистий маркетинг, я не буду його глибоко тут описувати. <<>> Ще, ясна річ, що цифровим авторам стануть не потрібні паперові видавництва. Цілком можливо, з'явиться професія айтюнз-брокера або щось подібне. <<>> Вже зараз на базі iTunes з'являються різні способи монетизації. Це Lite і Pro версії. Розблокування додаткових функцій і т.д. Тобто з'являється багато різних способів і хитрувань забрати гроші у юзера. В одному юзер захищений - він знаходиться під опікою власника платформи. Як вигідною так і не вигідною. <<>> Неймінг додатків - це вже окрема велика задача. Серед тисяч і тисяч додатків, серед рейтингів і відгуків потрібно просувати свою маленьку кнопку. Ось ця робота можливо сподобається сео-фахівцям. <<>> Що стане з поняттям «комп'ютер» <<>> Тут потрібно ще трішечки заглянути в сторону філософії АйТі. За минулі років тридцять ми звикли ділити операційні системи та комп'ютерне обладнання на два різних світи. Тому що була спеціалізація у продажу того й іншого. Був комп'ютер - процесор, який виробляла одна корпорація, і ми купували до нього операційну систему, яку виробляла інша корпорація, і потім купували ПЗ, яка виробляла третя компанія. Тепер ці іпостасі об'єднаються під одним брендом, владою, сполучною ланкою. Так, в айфоне і айпаде буде стояти процесор Самсунг. Але користувачам про це не будуть навіть розповідати, тому як це внутрішня кухня конкретно епла і конкретно самсунга. Споживач тепер не вибирає процесор. І навіть не вибирає ОС. Споживач вибирає пристрій цілком - як бренд і можливості, тобто залізо і операційку, а через три роки буде вибирати всі три речі, тобто залізо, операційну систему і закриту систему дистрибуції ПЗ. Все буде контролювати один бренд. Реклама в дусі "Intel Inside" втратить всякий сенс. Хто може сказати точно
Переглядів: 576 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0