Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Прямі розсилки на службі малого бізнесу
21:35
Прямі розсилки на службі малого бізнесу
Image
Захоплюючись останнім часом прочитанням бізнес-літератури, звернув увагу, що багато авторів рекомендують використовувати директ-розсилки для просування свого товару. Я, як власник двох інтернет-магазинів, вирішив, що пора збільшувати продажі, і почав шукати відповідне рішення. І незабаром з'ясував, що можна робити розсилки самому, за допомогою програми, або через сервіси розсилок. Подивившись, що на всіх цих сервісах система підписки, і платити доведеться щомісяця, вирішив спочатку спробувати програми.

Причому, природно, я затятий ненависник спаму (а хто його любить?), І тому, перш ніж почати, спробував виконати вимоги, які Google вважає необхідними для «не спаму»:
  • афілійованість осіб (що- то купив на моєму сайті, сам підписався),
  • Можливість відписки (3 способи у всьому листі),
  • Звернення на ім'я (так як це клієнти мого інтернет-магазину, всі імена я знаю).


Програми для прямої розсилки.


MaxBulk Mailer

image
Так як є щасливим володарем Mac, вирішив для початку пошукати програму саме для Mac OS. Другим побажанням було наявність російської мови. Після пошуків виявилася програма (яка і в Windows працює) MaxBulk Mailer, до неї додавалися захоплені відгуки користувачів. Вже радісно потираючи руки, я завантажив програму, і завантажив у неї 5 адрес (всі свої), щоб протестувати. Усі програми, які скачував, скажу по секрету, хвалилися, що у них вбудовані SMTP-сервера, і їм нічого не потрібно. Але, природно, нічого не запрацювало, довелося вводити адресу smtp.yandex.ru для тестування.

Тестування пройшло успішно. Всі листи були отримані, і я вже вирішив, що цілком готовий витратити свої кровні, але вже дуже мало було можливостей для «гарного» складання листів - все дуже примітивно і негарно. Отримавши доступ до HTML-коду, вирішив вставити випадковий гарний шаблон, знайдений в інтернеті. Всі розпливлося і роз'їхалися. Погуглити проблему - виявляється, всі стилі повинні бути для листів прописані в тегах, а то наші люди (наприклад, Gmail), не відобразять красиво. Та до того ж smtp від Yandex перестав працювати, і я вирішив продовжити пошуки.

Плюси програми:
  • Низька вартість, 49 євро окупляться дуже швидко
  • Дуже легко розібратися
  • SMTP від ??Gmail і Yandex працюють

Мінуси програми:
  • Ніяких красивих фішечек і шаблонів у комплекті
  • SMTP від ??Gmail і Yandex працюють, але не довго. Швиденько банять

ePochta

image

Другим кандидатом стала ePochta. Мені її порекомендував один хороший знайомий, чиї листи я регулярно читаю. Програма залишила відразу хороші враження (крім того, що доводилося запускати Windows для неї), і я, недовго роздумуючи, купив її (1700 рублів - 20% знижка, знайдена за запитом «купон ePochta»). Відразу забралися всі обмеження, я завантажив список розсилки (мої клієнти з одного з магазинів) і підготував лист. Шаблони в комплекті є, але надто вже вони страшні, довелося шукати свій. Ось, коли вже повністю готовий лист полетіло на 1000 адрес (складене, до слова сказати, грамотно, з використанням посилань «Відписатися» і зверненням з% username%), почалися проблеми. Як з'ясувалося методом пошуку, Яндекс не дозволяє відправляти більше 125 листів на день. А я встиг відправити 400, до речі. Ні, я використовував затримки (1 лист на хвилину) і 1 потік, але нічого не допомогло. Спробував Gmail, і зрозумів, що список, кому я відіслав вже лист, не зберігся. Програма теж почала сильно гальмувати і вилітати. Я вирішив, що не буду відправляти своїм клієнтам два однакових листа, так як боюся їх втратити, тому кинув цю справу.

Ліричний відступ

Як ви могли здогадатися, 400 листів все-таки вирушили. Я якось про це забув, але раптом активізувалися продажі. Та не просто активізувалися, вони виросли в два рази. Що, відповідно, відбило всі витрати майже десятикратно, тому я не став впадати у відчай, а з новими силами зайнявся пошуками чогось більш відповідного. Настав час Web 2.0.

Онлайн-сервіси.


Насамперед, потрібно було знайти їх. Пошук по Хабрахабра та іншим джерелам адекватної інформації дав мені MailChimp. Інших - ніяких. Спочатку я вирішив пошукати в Google, але так на перших місцях суцільні перераскрученние незручні сервіси з минулого («з минулого» - це означає, що без сліз не поглянеш). Другим джерелом інформації послужив ... мій власний скриньку. У ньому було стільки розсильних листів, що було з чого вибрати (благо Gmail дозволяє подивитися, через який сервіс відіслано лист). І тут я наткнувся на Mad Mimi. Що ж, по порядку.

MailChimp

image
Як нескладно здогадатися, з цим сервісом у мене якось не зрослося. Чому? Ну, крім того, що мене там постійно обзивала якась мавпа, він дорогий. Цілих 30 доларів на місяць. Але за ці зелені гроші (до речі, там немає PayPal в оплаті, або я погано шукав) ви отримаєте купу можливостей. Ні, цілий вагон можливостей, з маленькою візком на додачу. Думаєте, це плюс? Ні, це мінус. Там стільки всього, що мені так і не вистачило терпіння скласти свій лист і відправити собі для тестування. Хоча багато компаній з тих, що надсилають мені листи, використовують цей сервіс (а мені присилають розсилки в основному книжкові магазини), я б не став його рекомендувати. Чому? Я дізнався про Mad Mimi.

Плюси:
  • Функція на будь-який смак і колір

Мінуси
  • Інтерфейс англійською
  • 30 доларів на місяць
  • Боже, як все незрозуміло!

Mad Mimi

image
Найпростіша служба розсилки з усіх, що я встиг спробувати. Як два байти про косяк, ось тобі кнопка, натисни на неї, ось твоя розсилка (вже дуже красива і прикольна), просто додай води (або тексту), от кнопка відправити. Я впорався відразу, відіслав собі тестовий лист, і очманів - по іншому не скажеш. Усе вийшло з першого разу саме так, як я і задумував. Тільки текст був англійською мовою внизу, який «Ви можете відписатися, клікнувши тут ...» і так далі. Тут я почав своє знайомство з техпідтримкою, задав питання - де російська мова? Мені тут же відповів мила людина на ім'я Марк, сказавши, що ще не було російських користувачів, і якщо я міг би допомогти, то він мені вишле файл, який треба русифікувати. А чому ні? Ну я і допоміг, наступна моя розсилка була вже російською мовою, мною особисто перекладена (на кшталт навіть непогано вийшло). Для тестування я послав 100 листів своїм клієнтам, тепер вже іншого магазину (чому 100? Це обмежений безкоштовний функціонал сервісу). Почекав 24 години, і зрозумів, що не помилився. Дворазовий приріст продажів, ніхто не відписався. PayPal у формі оплати не було, але з «дзвінком» Марку він надіслав мені запит на пошту, я ось я вже платний користувач. 2500 адрес і неймовірні (це означає їх багато, і їх легко використовувати) можливості щодо відстеження посилань, відписок (двоє з 1280 адрес все-таки відписалися) і валідності адрес. А також зручна форма підписки для сайту.

Плюси:
  • Легко і доступно, розбереться будь-яка людина
  • Майже безкоштовно, враховуючи, яку дає віддачу
  • Тепер - ще й російською мовою
  • Чуйна техпідтримка (мені цілих три людини допомагали)
  • Імпорт контактів з Gmail і MailChimp в найближчому майбутньому

Мінуси:
  • Інтерфейс англійською, але це не заважає, там все логічно
  • Все-таки 14 доларів на місяць

Лірика

Друга розсилка дала мені приріст продажів у три рази. Ну, що я можу сказати, я перевірив, дійсно, прямі розсилки працюють.

Головне, дуже добре попрацюйте над текстом, у ньому не повинно бути помилок, кривих посилань. У нас є тільки один шанс залишити перше враження. Використовуйте імена ваших покупців. Пишіть рідко, але влучно (наприклад, раз на тиждень, перед новим роком чи 8 березня). Я зазивав знижками, акціями, пропозиціями. Намалював дуже красиву шапку (дизайн за мене Mad Mimi зробив). Відгук - з 100 адрес - 10 биті. 10 - до цих пір не переглянули. 80 отримали і подивилися. 60 - скликали. Продажів +8 штук від середнього. Тобто 10% успіху від клікнувши.

За рік інтернет-підприємництва у мене є ще пара-трійка прийомів, які допоможуть збільшити продажі, про них - у наступних серіях.
І обов'язково прочитайте топік про юзабіліті інтернет-магазинів, там і про директ-маркетинг здорово написано.

PS: Дякую ITdirector за допомогу.
Переглядів: 682 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0