Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 13 » Поліпшення якості пошуку або суб'єктивізм яндекса?
12:56
Поліпшення якості пошуку або суб'єктивізм яндекса?
Всі ми давно і багато чуємо від Яндекса про постійне поліпшення якості пошуку. Алгоритми АГС-17 і АГС-30, боротьба з дорвеями і так далі. Багато радіють «хорошою видачу», багато хто плаче про вилетіли сітках своїх говносайт, приносили в світле минуле хороший прибуток. Але так чи ці алгоритми гарні? Не допускають вони помилок? Як Яндекс «чистить» Рунет?

Я займаюся розвитком сервісу «Квартирка» - мережі сайтів, що пропонують каталог квартир подобово в 24 містах Росії. Мета проекту - спростити взаємодію власників квартир подобово зі своїми потенційними клієнтами. Власники квартир розміщують свої пропозиції про здачу квартир з цінами, фотографіями і так далі. Відвідувачі сайту можуть вибрати відповідне їм житло з безлічі варіантів і зв'язатися безпосередньо з власниками. Такий проект дозволяє зробити цей хаотичний ринок цивілізованим, власники знаходять своїх клієнтів, а бажаючі зняти квартиру позбавляються від необхідності платити комісії незліченною агентствам і купувати «кота в мішку».

Проект реалізований на 24 доменах (один домен - одне місто). Вибрати інше місто з домену можна (посилання є), але для уникнення проблем з драконівськими алгоритмами Яндекса блок вибору міста був доданий в тег noindex.

Проте проблем уникнути не вдалося.

Все почалося ще восени, коли 5 міст потрапили під фільтр АГС-17. В індексі залишилися тільки головні сторінки цих сайтів. За виявлення цього факту було написано лист в Яндекс, на що був отриманий шаблонний відповідь:
Не всі сторінки сайту, відомі пошуку Яндекса, включені в індекс і
ранжуються високо. Їх включення і позиція залежать від якості сайту і його
контенту з точки зору користувачів, і багатьох інших факторів. У безліч
критеріїв, що відображають якість сайту, входить і розміщення на його сторінках
SEO-посилань, що ми вважаємо поганою практикою, такою, що шкодить користувачам пошуку.
Варто відзначити, що ніяких SEO-посилань на сайті немає і не було. Причина введення фільтра більш-менш очевидна - 24 домену з однаковим дизайном повз пильного фільтра Яндекса пройти не можуть. Що таке «контент з точки зору користувачів»? Яким чином вони визначили, що він їх не влаштовує? Особисто поговорили з кожним? Я. Метрики на сайтах встановлено не було.

Але так як головна сторінка, яка приваблювала з Яндекса велика кількість відвідувачів, була все-таки в індексі, то введення фільтра неістотно відбилося на роботі проекту в цілому.

Інший серйозний удар Яндекс завдав по проекту 15 лютого 2010 року. 6 сайтiв повністю вилетіли з індексу. На бан схоже не було - сайти чудово додавалися в addurl. Але відповідь Яндекса приголомшив:
Після аналізу і класифікації сторінок Вашого сайту наші алгоритми взяли
рішення не включати його в пошук. Зверніть увагу, що не всі сайти,
відомі пошуку Яндекса, включені в індекс і ранжуються високо. Їх включення
і позиція залежать від якості сайту та його контенту. На рішення алгоритму може
вплинути використання пошукового спаму, наявність на сайті сторінок
призначених для робота-індексатора, а не для читання користувачами,
розміщення унікальної інформації та ін фактори.
Які правила порушив сайт? Де на ньому розміщений спам, контент для робота-індексатора та інші гидоти? Відповідь Яндекса був такий:
Ми не вступаємо в листування з приводу конкретних технічних прийомів на сайті
або адрес неякісних сторінок. Будь ласка, уважно ознайомтеся з
нашими рекомендаціями:
Рекомендації були уважно вивчені, але, зрозуміло, ні під один пункт порушень сайти не потрапляли. Було написано ще один лист, в яких я цитував і коментував правила Яндекса з проханням відповісти по суті або зняти санкції до сайтів. Відповіддю було:
Якщо Ви будете розвивати свій сайт для користувачів, розміщувати на ньому
унікальну і корисну інформацію, то він повинен буде з'явитися в пошуку.
Чудово! «Ви порушили то, не скажемо що, робіть те, не знаємо чого».
Сайт досить самодостатній і зручний - ми нерідко отримували позитивні відгуки про нашу роботу, як з боку власників, так і з боку відвідувачів сайту. Яка унікальна й корисна інформація ще потрібна сайту, якщо він і так відповідає повністю всім вимогам відвідувачів?

Трохи статистики одного з доменів:
image
image

Як бачите, випадання з індексу Яндекса завдало певної шкоди відвідуваності, але не такий значний, щоб вішати ключку на двері. Про якість контенту говорять цифри - середній час перебування більше 5 хвилин, майже 4 сторінки переглядів на людину в середньому. Для такого сервісу це хороші показники - п'яти хвилин цілком достатньо, щоб вибрати відповідне пропозицію і вирішити.

Чому сервіс, існуючий на 24 доменах, неодмінно є неякісним? Це всього лише форма роботи, не більше того. Яндекс ж, по всій видимості, вважає це дублюванням і повісив ярлик «неякісний».
Як визначається корисність сайту для користувачів? Секундний погляд модератора на ресурс? Яндекс бере на роботу кращих у світі маркетологів і садить їх до відділу пошуку і службу підтримки?
Чому корисні і відносно якісні ресурси повинні потрапляти під фільтри, настроєні на знищення ГС і дорвеїв з видачі тільки за збігом вкрай суб'єктивних параметрів?

На мою думку, пошукова система повинна надавати можливість пошуку по всіх ресурсів, створених для людей. Вбивати дорвеї і ГС - це одне, а от викидати нормальні «білі сайти» з індексу тільки тому, що фільтри і Платона порахували ресурс "неякісним" і наповненим нецікавим користувачам контентом - це вже зовсім інше.

UPD: Сайти повернулися в індекс =)
Переглядів: 406 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0