Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Огляд інтернет-еквайрінгу в Україну
22:07
Огляд інтернет-еквайрінгу в Україну
Перші банківські картки з'явилися близько 50 років тому. І вже через двадцять років були об'єднані мережею звичних нам банкоматів. А вже з 1997 року банківські карти стали приймати до оплати в Інтернеті. Проте, їх популярність і доступність в Україну лише тільки зараз набирає обертів. Так, якщо в звичайному («оффлайн») магазині вже нікого не здивувати можливістю оплати карткою, в Уанеті це поки приємний сюрприз.

Бум споживчого кредитування трохи зблизив банки з людьми, і проникнення пластикових карт в населення помітно зросла. Але менш активно банки продають свої послуги з Інтернет-еквайренгу українському бізнесу. Редакція ish.com.ua проведе невеликий огляд банків з метою дізнатися, які з них надають послуги еквайрингу, і на яких умовах.

Банки


З більш ста вісімдесяти українських банків лише 4 заявили про те, що надають послугу Інтернет-еквайрингу. Негусто, але могло бути і гірше =). У всіх чотирьох банках процедура підключення еквайрингу приблизно однакова. Трохи пізніше ми до неї повернемося, а зараз розглянемо докладніше банки.

Банк Аваль - Райффайзен
Відкрите акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» зареєстровано 27 березня 1992 року (до 25 вересня 2006 року - Акціонерний поштово-пенсійний банк «Аваль»). З жовтня 2005 року банк став частиною банківської холдингової групи Райффайзен Інтернаціональ Банк-Холдинг АГ.

Філії представлені у всіх областях України.
Карти: Visa та MasterCard (MasterCard приймається лише за умови, що в банку-емітента є відповідна система аутентифікації).
Працюють через Український процесінговий центр

Банк Південний
Акціонерний банк «ПІВДЕННИЙ» зареєстрований в 1993 році. Входить до групи великих банків і є лідером на Півдні України.

Представлений в 14 регіонах, в тому числі в Києві та Львові.
Карти: Visa та MasterCard.
Власний процесинговий центр

Приват Банк
Заснований в 1992 році, комерційний банк Приват Банк є одним з найбільш динамічно розвиваються банків України і займає лідируючі позиції банківського рейтингу країни.

Філії широко представлені у всіх областях України.
Карти: Visa та MasterCard.
Власний процесинговий центр

Укрексімбанк
Відкрите акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» було створено 3 січня 1992 року згідно з Указом Президента України N29 та 23 січня того ж року банк отримав свою першу ліцензію від Національного банку України.

Філії представлені у всіх областях України.
Карти: Visa (підключення MasterCard планується на початку 2009 року)
Власний процесинговий центр

У всіх перерахованих банках схожа процедура підключення. Вам буде потрібно відкрити рахунок і надати наступні документи: свідоцтво про державну реєстрацію; для юридичних осіб довідка про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ). Також можуть знадобитися довідки про те, що ви або ваша компанія маєте право на здійснення торгівельних операцій або на надання послуг; довідка, що підтверджує, що домен, на якому знаходитися сайт, належить вам. Про останньому варто подбати заздалегідь, так як реєстрація доменів часто відбувається на фізичну особу, без вказівок інформації про фірму або формі власності.

Тепер справа за вибором. Варто зазначити, що відсоток банку за операції Інтернет-еквайрингу складає 5% від суми, а якщо оплата проводилася картами, випущеними в цьому банку, з вас візьмуть 4%. Залежно від вашого обороту, банк може переглянути цей відсоток на вашу користь. З цього ми не будемо враховувати гонорар банку при його виборі. А ось на що варто звернути увагу, так це на його репутацію серед ваших колег і конкурентів. Цієї інформації достатньо в Інтернеті, щоб скласти свою власну думку і зробити оцінку.

Другим критерієм при виборі банку стане, мабуть, асортимент його послуг для підприємців та організацій. Варто уважно вивчити наявність зручного і недорогого Інтернет-банкінгу. Вибрати вигідний для вас пакет обслуговування поточного рахунку, а також умов емісії та обслуговування карт до нього. Щоб убити двох зайців одним пострілом, всю цю інформацію бажано дізнаватися особисто у філіях, де збираєтеся обслуговуватися. Ви будете мати уявлення про якість сервісу і компетенції співробітників і про швидкість реакції на ваші питання службою підтримки, тому що при наявності Інтернет-банкінгу географічна близькість філій не має значення, а робота Інтернет-магазину відбувається цілодобово, то варто звертати увагу і на режим роботи підтримки.

НСМЕП


Описані раніше банки працюють з міжнародними платіжними системами Visa та MasterCard. Однак, в Україні існує і Національна платіжна система. У 2000 році Національний банк України зареєстрував торговельну марку НСМЕП (Національна система електронних платежів). Основною метою цієї системи було запропонувати населенню недорогу та вигідну платіжну карту, для безготівкових розрахунків за послуги і товари. Цією же картою можна розплачуватися в Уанетне.

Емісією і еквайрингом карт НСМЕП в Україні займається більше сорока банків і небанківських установ. Тим не менше, про послугу Інтернет-еквайрингу цієї системи голосно заявив лише один банк: АКБ Імексбанк, створивши сервіс Smartpay.

Підключення до цієї системи практично ідентично підключенню до Інтернет-еквайрингу карток Visa і MasterCard. А ось відвідувачеві вашого Інтернет-магазину для оплати знадобитися придбати спеціальний кард-рідер, з яким він зможе більш широко використовувати НСМЕП - карту, так що за ці розтрати переживати не варто.

Національна система масових електронних платежів, не дивлячись на своє майже дев'ятиріччя, ще тільки починає освоюватися споживачами. Крім невимовного назви, на шляху до успішної інтеграції цієї системи з електронною комерцією в Україні так само стоїть необхідність покупки споживачем спеціального пристрою для роботи. Тому НСМЕП не варто розглядати як альтернативу, а лише як доповнення до платіжних систем Visa і MasterCard у вашому Інтернет-магазині.

Джерело: Все про інтернет-магазинах в українських реаліях
Переглядів: 511 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0