Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Офшорні компанії (частина № 2): навіщо це треба?
22:57
Офшорні компанії (частина № 2): навіщо це треба?
Доброї ночі,% username%!

Після публікації нашої першої статті про офшорні компанії, ми отримали від Вас багато питань, на частину яких я постараюся розгорнуто і ясно відповісти в цій статті.

Почнемо мабуть ...

Навіщо потрібні офшорні компанії?

Як вже було сказано, офшорні компанії можна використовувати для різних цілей. Ми розглянемо два основних варіанти, розташувавши їх по популярності.

Перший варіант - "скарбничка":
Якщо у Вас є деякі накопичення і хочете убезпечити їх від тих чи інших ризиків, вивести зі сфери впливу законодавства країни, в якій Ви знаходитесь , або зберегти в таємниці існування зарубіжних рахунків на Ваше ім'я. У такому разі збереження Ваших коштів гарантується тим, що Ви користуєтеся карткою, приписаної до рахунку в офшорній компанії та оформленої на її - а не Ваше - ім'я. Ви, таким чином, фактично використовуєте гроші компанії, призначеним директором якої лиця, що дозволено законом майже будь-якої країни.

В ІТ-сфері ця схема може бути зручна, наприклад, для захисту інтелектуальної власності компанії. Власник патенту (інтелектуальної власності) продає її офшорної фірмі з правом використання в глобальному масштабі. Сам же продовжує працювати за ліцензією, а гонорари та ліцензійні платежі накопичуються в зоні пільгового оподаткування, тобто на рахунках офшорної компанії

Другий варіант - імпорт обладнання:
Щоб спростити імпорт обладнання в країну, де Ви знаходитесь, Ви можете це обладнання купити на ім'я Вашої офшорної компанії і вже після цього внести його в статутний фонд СП (спільного підприємства), створеного Вашої основної та офшорною компаніями. У цьому випадку можливий офіційний висновок грошових коштів за межі країни, де зареєстрована основі компанія, на підставі договору позики або лізингового договору, крім того, в більшості випадків Ви зможете мінімізувати митні витрати.

Зазвичай офшори використовуються як зручний метод податкової оптимізації практично в будь-якій галузі, а також як один з інструментів антирейдерської захисту бізнесу (майже в усіх податкових зонах відсутні публічні реєстри компаній і вся надана інформація про Вас як про власника офшору залишається лише у агента з реєстрації).

Наскільки складно відкрити офшорну компанію?

Той, хто хоч раз в житті відкривав звичайну компанію в Росії, може подумати, що відкриття офшорної компанії вимагає як мінімум такої ж кількості паперів. І не вгадає!

Для реєстрації офшорної компанії найчастіше не потрібно надавати багато документів. Зазвичай необхідно надати копію значущих сторінок паспортів всіх істинних вигодонабувачів (бенефіціарів) і заповнити форму клієнта (due diligence), яку Вам надасть агент з реєстрації. Якщо у Вашому паспорті не зазначено адресу (у країнах ЄС такі записи відсутній), може знадобитися його підтвердження: наприклад, рахунок за комунальні послуги або виписка з Вашого банківського рахунку із зазначенням адреси.

Стандартна процедура реєстрації через агента виглядає наступним чином:
  • Ви вибирайте країну, реєстрація в якій Вам найбільш вигідна
  • оплачуйте послуги;
  • надавайте необхідні документи та потрібну інформацію;
  • вибирайте назва компанії зі списку вже існуючих ("ready-made") або даєте ім'я фірмі, реєстрованої спеціально для Вас.


Протягом трьох днів, якщо Ви зупинилися на варіанті готової компанії, або до трьох-чотирьох тижнів, якщо фірма нова, Ви отримаєте документи зручним способом (кур'єр або звичайна замовна пошта) на Вами вказану адресу.

Як відкривається рахунок для офшорної компанії?

При використанні офшорної компанії для отримання коштів з різних видів угод, необхідний звичайний рахунок в будь-якому банку. Так як дуже невелике число банків світу працює з офшорними компаніями, майже будь-який агент з реєстрації компаній є одночасно і представником різних банків, надаючи послуги з відкриття рахунків. Наприклад, наша компанія допомагає відкрити рахунок як в приватних Європейських, так і в офшорних банках. Агенти з реєстрації, представляючи інтереси банків, готують документи для відкриття рахунку, дають рекомендації про Вас як про клієнта обраному банку, надає всю необхідну інформацію про банк Вам. Майже будь-який банк після підтвердження видає доступ до Інтернет банкінгу, робить необхідну кількість дебетних (або, у разі наявності забезпечення, кредитних) карток, видає інформацію про розрахункові реквізити Вашого рахунку.

Після отримання карток від банку, який обслуговує Вашу офшорну компанію, Ви можете ними розплачуватися в магазинах, отримувати готівкові кошти в банкоматах, оплачувати покупки в мережі - користуватися ними як своїм особистим рахунком. Оскільки майже всі безподаткові офшорні зони не вимагають здавати звітність про компанії в цій юрисдикції, використання карт рахунки компанії майже те ж саме, що і використання гаманця електронної валюти (як, наприклад, Яндекс.Деньги).

Сподіваємося, що в цій частині ми відповіли на основні цікавили Вас питання. У наступних статтях ми поговоримо про юридичну обгрунтуванні використання офшорних компаній в різних схемах, а також розглянемо юридична законодавство в РФ і України (можливо, Вам цікаві й інші країни СНД?).

А поки ... Удачі. І будемо раді і в майбутньому зустрічатися з Вами в наступних випусках "Офшорних історій"!
Переглядів: 568 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0