Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 13 » Яндекс.субботнік: пошук
13:15
Яндекс.субботнік: пошук
Вже другий раз співробітники Яндекса підготували Відмінний захід, на якому я отримав корисну інформацію, поспілкувався зі своїми друзями і новими, цікавими, знайомими. Якщо минулого разу я почерканий більше десятка сторінок в блокнотику, то цього разу я активно писав у твіттер цитати, замітки і фотографії, і мабуть, мій потік твітів був першим тривалим репортажем в російській твіттері. Знову ж таки, моїм завданням зараз не є стенографування того, що відбувалося на Суботнику, тільки мої враження.


Відразу фотки:
Від Ростислава Орлова
Від Максима Рукомойнікова
Від самого Яндекса

UPD - доповіді вже викладені, відео буде в кінці тижня.

На цей раз я приїхав майже за півгодини до початку першої доповіді. Привітавшись із знайомими, випивши чашку кави і з'ївши пару найсвіжіших слоек, я якраз встиг зайняти своє місце до початку першої доповіді.

Першим слово взяв Богдан Гаркушин, з доповіддю «Способи організації пошуку по сайту засобами Яндекса».

Способи організації пошуку по сайту засобами Яндекса

Нам розповіли, і частково виправдали всі три види пошуку від Яндекса, які всі ми, на різних договірних умовах, можемо використовувати на своїх сайтах, сервери, і в своїх мережах. Ця доповідь для мене був цінний тільки тим, що я послухав питання і відповіді на них, тому що я досить активно працював з усіма трьома видами пошуку від Яндекса.

А з XML досі працюю. Дуже допомагає готувати аналітику в кінці тижня для звіту.

Далі слово взяли Олексій Байтін та Олексій Осипенко, з доповіддю «Кошти для перевірки орфографії у веб-додатках».

Засоби для перевірки орфографії у веб-додатках
Олексій Байтін.

Засоби для перевірки орфографії у веб-додатках
Олексій Осипенко

Хлопці готують дійсно цікавий орфографії для валідації форм в браузерах. Судячи з обіцянок Алексєєв, сервіс буде досить серйозно уделивает орфографії від Google і словник перевірки орфографії від FireFox. Подивимося, до релізу залишилося не так і довго, хоча за запевненнями самих розробників, роботи там ще непочатий край.

Байтін Олексій спочатку поділився теоретичною частиною, як сказав пізніше Осипенко Олексій, частиною епічної, а сам він розповідав про технічної складової сервісу.

Наприклад, на сучасних браузерах сервіс буде дозволяти перевіряти до 1500 слів, а на IE6-7, старих FF і Opera - тільки до 300. Користувачам буде вилітати Алерт з попередженням, якщо слів буде більше.

Зовнішній вигляд перевірки орфографії можна кастомизировать практично безмежно, а всі звернення до серверів Яндекса - це одне невелика функція.

До речі, назвали вони його спеллер.

Потім була доповідь Артема Ворожцова «Пошук по сайту: розумні підказки».

Пошук по сайту: розумні підказки

Відразу скажу, цілком ймовірно, через якийсь час, Яндекс позбутися кнопки «Шукати» на ya.ru, тому що схема , яку пропонує, а головне реалізовує Артем, дійсно не потребує цій кнопці. Розповідати про це не має сенсу, рекомендую через тиждень можна побачити і почитати доповіді.

Але якщо чесно, дуже хочеться, що б все це було реалізовано і впроваджено як можна раніше, для мене це зробило б пошук більш швидким, точним і зручним.

На фотці, до речі, ви частково можете зрозуміти, про що йдеться.

Потім Дмитро Агафонов ламав мені голову доповіддю «Пошук фраз в документах Рекламної Мережі Яндекса».

Пошук фраз в документах Рекламної Мережі Яндекса

Відразу повинен сказати, що майже напевно, ця доповідь була самим корисним і інформативним, але через свою корисності, він був складний для сприйняття, особливо після довгого і смачного перерви, і практично під кінець Суботника. На мій погляд, доповідь треба було пускати трохи раніше, на свіжу голову.

Після 40 хвилин жорсткого уваги ми були приголомшений очікуваної фразою - «взагалі все це тільки 2-3% від повної картини». Нам показали самий початок і трохи азів. Технологію, яку нам показували, Дмитро назвав, нехай і опосередковано, унікальною.

Пункт плану доповіді Дмитра - «багато літер (картинки будуть)».

І на вкусняшки - «Як влаштований пошук по блогах» від практично перебивають один одного Антона Волнухіна та Романа Іванова.

Як влаштований пошук по блогах
Антон Волнухін

Як влаштований пошук по блогах
Роман Іванов

Розповіли про те, що таке пошук по блогах зараз, що з ним буде завтра і які плани на післязавтра. Багато ідей, дуже багато запевнень того, що Яндекс в даному випадку всього лише мірило громадської думки, і в жодному випадку немає цензури. Коротко розповіли, що необхідно для того, щоб потрапити в нечисленні, поки, рейтинги Яндекс.Блогів. Загалом - дуже цікаво, і саме живе спілкування було саме на цій доповіді.

Антон зазвичай давав відомості про самого сервісу, а Роман більше про його позицію як сервісу. Хоча, як я написав вище, вони один одного мало не перебивали, дуже багато інформації, не вся корисна, але жах цікаво.

Трохи коротких цитат, або висновків з цієї доповіді.

До речі, якщо ви знаходитесь на 97962 місці в рейтингу Яндекс.Блогів - не турбуйтеся, адже ви входите в 2% найактивніших російськомовних блогерів.

Спеціально до Суботника, у п'ятницю ввечері, що в Яндексі є моветоном, виклали всі-всі API Яндекс.Блогів - http://api.yandex.ru/blogs

33% записів у ру блогосфері - це спам.

Yandex FOAF Scheme найпопулярніший RDF протокол у світовій мережі, почасти через те, що ЖЖ його підтримав.

Роман Іванов вважає, що всі сервіси Яндекса повинні бути відкритими і прозорими, «Яндекс не рупор» (с)

Досить про програму, трохи про дрібниці, без яких враження не були б настільки райдужними.

У самому кінці Суботника до Романа Іванова брала інтерв'ю якийсь спекотна брюнетка. Цікаво, звідки вона?

У залі сидів товариш, який фотографував всі слайди. Якщо ви побачите їх в мережі, не дивіться, не псуйте враження екранкою - наприкінці минулого тижня їх повністю викладуть, разом з відео.

І взагалі, Роман Іванов виконував роль Друзя, Олександра Абрамовича, так його назвав Тимур.

Поруч зі мною сидів хлопець, який щось хвилин сорок качав з ftp.freebsd.org

Переді мною сиділа дівчина з чудовою фігурою о.о

На цей раз ручка від Яндекса червоного кольору і блокнот став більш пристойним, з Лосем.

Перед доповіддю Дмитра сталася технічна поломка, і Бобук, Роман Іванов та Тимур розважали нас і відповідали на наші запитання. Правда Бобук так і не відповів, чому він мене не фолловіть в твіттері. Бобук, чому? До речі, з днем ??варення.

Яндекс.субботнік: пошук

А ще, деяким дісталися ось такі календарики.
Яндекс.Календарь

Велике спасибі Юлі. До речі, вона сказала, що в п'ятницю вже все-все буде викладено. сказала в мікрофон зі сцени, так що чекати залишилося небагато.

Велике спасибі Юлі

Як резюме.

Суботник вдався, я отримав від нього майже все, що хотів.
Доповідачі, в більшості своїй моторошно тулилися і соромилися. Хлопці! Ви настільки в темі своєї роботи, що забудьте про сором перед аудиторією і розповідайте, розповідайте. Нам плювати, що ви іноді губилися, еееекалі або у вас були проблеми з технікою.
Випічки знову було занадто багато, але краще багато, ніж мало. І швидко соки скінчилися.

Як бачите, мінусів взагалі мало, практично немає, одні плюси і море позитивного настрою, укупі з величезною кількістю корисної інформації (яка йшла не тільки під час доповідей, а й під час просто спілкування).

PS - ну і як на Суботнику, і я без швабри?

Волотко Дмитро

Фотографії дав @ Kenobius, фотки більшого розміру і інші фотки можна подивитися тут - http://www.flickr.com/photos/kenobi360/sets/72157616951133559/
Переглядів: 594 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0