Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 14 » Як відкрити комп'ютерний інтернет-магазин.
22:01
Як відкрити комп'ютерний інтернет-магазин.
Вітаю Хабре-співтовариство.

Прошу не судити строго за посаду, по-перше це проба пера на цьому сайті, по-друге - це всього лише власний досвід, який цілком можливо не є ідеалом для копіювання, але можливо стане для вас базою для того, щоб робити краще.

Отже почну спочатку.
Восени 2008, мене скоротили з тепер вже пріснопам'ятної компанії «Цифроград» (банкрути якщо комусь не відомо, всі оператори відмовилися купувати третю за розміром роздрібну стільникову сітку країни). Поникавшісь по ринку праці і не знайшовши гідних вакансій (самі розумієте, що падати в зп тоді не хотілося, уявлялося, що все таки ще буде людям щастя) вирішив реалізувати свій досвід у ноутбучной сфері і разом з партнером почали готувати до відкриття інтернет-магазин з продажу ноутбуків. Проаналізувавши конкуренцію і постачальників, було прийнято рішення відкритися в Санкт-Петербурзі, благо конкурентів там менше, більшість постачальників мають свої підрозділи там, націнка по ринку вище. Оскільки я москвич, а партнер - живе в Пітері, у нас була можливість відкриватися в будь-якому з цих міст, але зважаючи на вищевказаних критеріїв була обрана північна столиця, а Москва залишена на потім.

Бізнес-модель

Оскільки грошей у нас особливо не було, то була обрана схема роботи без власного складу. Тобто оперуючи прайсами постачальників, викладати на сайті їх асортимент і по факту замовлення їхати до дистриб'ютора і брати у нього товар. Ця схема крім плюса у відсутності необхідності вкладатися в товар і можливості викласти максимально доступний на ринку асортимент, також несе незручності і ризики. Вони полягають в наступному:
ви ніколи не можете на 100% бути впевнені, що товар замовлений у вас є у постачальника (навіть якщо він уранці вам скинув прайс де позиція є, то вже через півгодини міг знайтися великий клієнт, який викупив вся кількість на складі).
Найчастіше ви не можете доставити товар в день замовлення
у вас будуть труднощі з бажанням клієнта приїхати і вибрати з декількох моделей (в кінцевому рахунку можливо, але залежить від домовленості за умовами з постачальником. Про це трохи нижче ).

Клієнтів ми хотіли знаходити через прайсові майданчики: Яндекс.Маркет, Price.ru, NBPrice.ru, Torg.Mail.ru. Про контексті спочатку не думали, він представлявся нам дорогим для етапу відкриття.

Крім ноутбуків ми хотіли пропонувати аксесуари до них і природно сервісні послуги (установка корисного ПЗ, пакети підтримки).

Доставка була зроблена платною, 300р по місту (середня ціна по лікарні).

Постачальники

Постачальників на ринку ноутбуків не так вже й багато. Назву крупою: Merlion, Elko, Пірит, Lanck, Marvel, OCS, Oldi, Nexus, Pronet, Mics, Роско. При цьому треба розуміти, що кожен з них спеціалізується тільки на декількох (2-3) брендах. Більшість з них готові працювати з інтернет-магазинами під замовлення. Умови в середньому такі:
4-5 замовлень у передоплату, потім надається технічний кредит на термін від 2 до 7 днів.
Можливість повернення товару, у випадку якщо не розкрита коробка (деякі готові приймати і розкриті коробки, але це швидше виняток з правил).
Що стосується цін - треба розуміти, що великими обсягами ви брати не будете, тому особливо солодких цін чекати не доводиться. Надалі все залежить від вашої здатності торгуватися. Якщо ви знаєте, що ваш конкурент бере у вашого постачальника - не забудьте нарікати на його роздрібні ціни вашому сейлз.

Ще одним каналом постачань може бути роздрібна мережа. Її заробіток складається з націнки і грошей одержуваних від вендорів - рібейтов і маркетингових фондів. Тому такого партнера можна запропонувати збільшити їхній дохід отримується від вендорів за рахунок тієї кількості товару, який він буде продавати через вас. Кожні переговори індивідуальні, але нам вдалося домовитися з двома. Треба також розуміти, що поки у вас не буде свого фізичного магазину чи ви не розвинете свій бренд до рівня скажімо notik.ru, uti-note.ru або notebook812.ru - мрії про гроші від вендорів ви можете відкинути. Вендорам не цікаво платити вам гроші, за те, що ви заодно з іншими дрібними гравцями на інтернет-ринку «вбиваєте» ціни. Платити гроші вони готові, тільки при дотриманні мінімальних рекомендованих цін, які як ви розумієте майже ніколи не дотримуються в інтернеті. Криза, звичайно на всіх впливає, але в першу чергу це стосується дистриб'юторів, які готові дати ціну нижче вже кому завгодно, лише б купили, а вендора міняти правила не поспішають. Тому якщо вам вдасться з часом розкрутитися і відкрити свій фізичний магазин - то в ньому можна продавати товар за «білим» цінами, а оборот інтернет-магазину «показувати» вендорам на нього - і буде вам дано від них.

Окремою темою стоять аксесуари. їх ясна річ під замовлення у дистриб'юторів брати не виходить (виходить тільки в роздрібних мереж) і якщо з роздробом не склалося то доведеться вкладеться у найліквідніші речі - сумки, миші, антивіруси. Тисяч на 50-60 потягне.

Необхідний початковий капітал

фірма (покупне ТОВ, з «лівим» директором і ним же головбухом) - 35 т. р. (Розумію всі зітхання і критику яка можливо буде, але треба розуміти - рентабельність цього бізнесу дуже невелика і відхід від податків поки є мірою вимушеною, а тому на себе фірму вішати природно не можна.)
Розрахунковий рахунок - 5.5 УРАХУВАННЯМ
Каса і постановка її на облік - 15 т. р.
Офіс (15 кв.м. з меблями, інтернетом і 2 телефонними лініями) - 20 т.р в депозит і 20 т.р. за перший місяць = 40т.р.
МФУ (лазерне з факсом) - 7.5 УРАХУВАННЯМ
DECT на 2 тел. лінії з автовідповідачем - 4.5 УРАХУВАННЯМ
Гроші на початкове розміщення в прайсових майданчиках - 30 т. р.
Хостинг на рік - 2.6 УРАХУВАННЯМ

Разом - 140.1 УРАХУВАННЯМ (З них інвестиції - 90.1 т. р. (операційні витрати - оренда і реклама - у них не входять).

Що стосується софта для інтернет-магазину, то я доробив власну самописні CMS. Не виключаю, що використовувати для цього можна було й існуючі безкоштовні пакети, та й ліцензії Webasyst (6 т. р.) і PHPShop Enterprise (12 т. р.) не такі дорогі. Часу я витратив на доведення багато, але і заточка «під себе» ясна річ набагато зручніше . Дизайн був створений майже «на коліні» - але на наш замилений погляд вийшов стерпним для нового проекту, а думки з боку поки утримують нас від його зміни. Незважаючи на гадану «колгоспного» підсумок вийшов пристойним - багато в чому завдяки тому що ми точно знали , що хочемо побачити ми, пошуковики і що більш важливо, що хоче побачити клієнт.

Персонал

Перший місяць я відпрацював «в полі» разом із ще одним менеджером з продажу і експедитором. Зараз у нас працює троє продажників (по 30 т. р.) до графіка з 11 до 20 годин 2 через 2 і все той же експедитор (25 т. р.) до графіка з 11 до 20 6 днів на тиждень. Бухгалтерію веде приходить бух (20 т.р .).

Проміжні результати проекту

Через три місяці після відкриття (від середини грудня до середини березня):
ми продаємо близько 100-130 ноутбуків на місяць (загальний оборот магазину складає в середньому 4.5- 5 млн. грн.)
рентабельність продажів тримається близько 8% завдяки аксесуари і послуг.
відвідуваність досить низька - 250-300 унікальних відвідувачів в день, але неухильно зростає.
проект став самоокупним вже по підсумками першого місяця роботи.
інвестиції були «відбиті» через 2 місяці.
нам з партнером навіть без наших основних робіт зараз було б на що жити. (дохід дорівнює як мінімум другий з.п.).

З того, що не зроблено досі:
немає вкладень у розкручування (тобто вона ведеться власними зусиллями, за допомогою AllSubmitter та іншими проги). Відчуваємо, що пора вкладатися.
у найближчий місяць почнемо пробувати Яндекс.Директ для свого низькорентабельного бізнесу.
не відкрито проект для Москви (збираємося з духом і жирком - аж надто цінова конкуренція жорстока).

Післямова

Описана мною схема повинна працювати і для інших деньгоемкіх комп'ютерних товарів - моніторів, проекторів, принтерів, настільних ПК. Всі ті ж постачальники, ті ж умови, та ж схема.
Готовий відповісти на додаткові запитання або вислухати розумні поради / критику.
Переглядів: 803 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0