Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 15 » Як набратися сміливості і відкрити магазин
23:23
Як набратися сміливості і відкрити магазин
Не знайшов на Хабре статті з пісочниці, завдяки якій отримав інвайт, тому вирішив внести її в персональний блог.

Скільки себе пам'ятаю, був схиблений на комп'ютерах. І програмування так міцно увійшло в моє життя, що кілька років я і думати не міг про те, щоб заробляти чимось, крім кодінг. Здавалося, кинь я програмування, гроші закінчаться.
Останні років п'ять я Коділь. Коділь ночами, Коділь цілодобово. Втомився. Надії на відпочинок не було зовсім. Кожен новий день починався з того, що я уявляв собі: що потрібно зробити, що я повинен зробити. Озвіріння прийшло несподівано і прийшло в той момент, коли я все-таки зміг вирватися у відпустку.
Я сидів у альтанці в одному із селищ неподалік Джубги і страждав безсонням. Гори змикалися над головою, в голові блукала втому. У ту ніч я в повній мірі відчув, що так далі жити не можна, що моя любов - подорожі.
І саме в ту ніч раптово прийшло осяяння: треба відкрити інтернет-магазин.
Але як відкрити магазин, коли за душею нема ні гроша?

Коротко опишу ситуацію, в якій я опинився на той момент. Не так давно я закінчив інститут і отримав спеціальність «інженер-математик», якийсь час викладав цю саму математику в інституті. Але грошей це не приносило. Знаннями про бізнес не мав. Подався працювати в рекламне агентство. Організація справ у агентстві шкутильгала.
Незважаючи на вторговані мною можливість працювати вдома, перериватися на викладання в інституті, працювати коли захочу, мені було не так легко. Мій розклад, запитані на розробку терміни постійно зривалися тим, що начальство їх постійно забувало і видавало завдання виду «зробити треба до завтра».
Я кинув викладання, перейшов до іншої агенції - ситуація покращилася, але незначно.
Мій довгоочікувану відпустку відібрав у мене останні гроші. Бажання батьків розміняти квартири призвело до того, що я переїхав за МКАД і відчув, що таке великий борг.
Я опинився без грошей, з круглою сумою в мінусі і заробив відраза до програмування.
Так, мене цінували. Так, мені багато чого дозволяли на роботі. Але я «працював на дядька» і мене дістало кодіть. Тим більше, що я відчував: піди я у велику компанію, я б отримував набагато більше - рази в три. Але велика компанія - це dress code, це дисципліна, це колектив. А все це - зниження якості моєї роботи.
А у мене принцип - або робити добре, або не робити взагалі.
«Вирватися з порочного кола», - сказав я собі, сидячи в альтанці під склепінням гір.
Допомоги я не чекав ні звідки. Але я набрався сміливості і зважився.

Перелік товарів
Першим ділом я почав складати список товарів, виходячи з концепції «Подорожувати може кожен, подорожувати - це легко». Список категорій зайняв дві сторінки. На той момент у мене горіли очі, я перебирав у думці всі, що може стати в нагоді мандрівникові.
Але список товарів у підсумку не став в нагоді. Звичайно, він відклався у свідомості, і зараз я набираю товари, виходячи з нього. Але виявилося, що подорожують так, як це роблю я, мало. Немає серед покупців золотої середини. Є або домосіди, які ніколи не замислювалися про те, щоб виїхати на природу з комфортом або махнути за 1000 кілометрів на машині, або справжні туристи, які будуть брати лише професійні продукти, перевірені роками і мають хороші відгуки. Тому частина списку пішла в небуття, а в голові утвердилася думка: «Треба продавати якісні професійні речі, але так, щоб їх якість легко було зрозуміло обивателям».

Постачальники
Грошей не було. Грошей не було, щоб закуповувати товар партіями. Я читав уже на Хабре, що є постачальники, які готові віддавати товар «на реалізацію». Але як їх знайти? Я мусолить цю фразу днями. «Як їх знайти, як їх знайти ...» - повторював я про себе. Для мене було незбагненним взяти слухавку телефону і почати обдзвін за списком. Я уявляв собі відмову, і це було моєю помилкою.
До відмов треба ставитися легко. Відмовили в одному місці - телефонуй в інше.
Прийшовши до цього, я взяв телефон і понеслося. Виявилося, що відмовили мені про мене забувають тут же. У них не залишалося в пам'яті ні грама нальоту, який би викликав у мене муки совісті. І це легко - отримати відмову.
Я обдзвонив три десятки постачальників за день. Я виписав адреси та телефони п'яти. З двома призначив зустріч тут же.
І одна жінка пішла мені назустріч. Вона відразу погодилася працювати зі мною. Ми підписали договір. І вже через місяць я став возити товар з її складу. Велике їй спасибі.

ІП
Я вже був зареєстрований як підприємець, але бухгалтерію вести мені допомагали, терміни, куди і з чим йти мені теж говорили. Я відкрив ІП, щоб брати замовлення на виготовлення сайтів. І я робив сайти, мав рахунок в банку, але нічого не знав про те, що мене чекає з магазином.
Я став вивчати законодавство, подзвонив одним зі своїх замовників - в інтернет-магазин «Сакура-шоп», задав їм низку питань. Вони були раді допомогти порадою.
Незважаючи на те, що я відкрив ІП раніше, ніж зайнявся магазином, коротенько розповім, як це було. Я скористався послугами агентства з реєстрації.
Мною займався якийсь хлопчик молодший за мене. Він, мабуть, добре знав, що куди нести, але, в підсумку, мені теж довелося помотати і мені довелося дізнатися, що таке «коди КВЕД», які коди потрібні особисто мені. Згодом я дізнався, що весь процес реєстрації міг здійснити і я сам з тим же успіхом.
Для москвичів є сорок другого податкова. Беремо документи, їдемо туди. Весь процес детально розписаний в інтернет на спеціальних форумах. Досить заповнити особливу папірець, зробити собі печатку, відкрити рахунок в банку і трохи помотати по нотаріусам і податковим.

Податкова
Як і більшість державних установ розташовані податкові не в самих доступних місцях. Перед величними корпусами сорок другому податкової взагалі ніде припаркуватися. Паркування для відвідувачів відсутній як вид. Вулиця зайнята, на ній завжди пробка. Від метро вона далеко. І самих відвідувачів - мільйони на день. Так, вони ввели такі системи як квиточки черги, табло викликів до віконець, але в іншому не продумали або взагалі не хотіли думати. Тому кожна поїздка до податкової - мука.

Банк
Я так і не зміг зрозуміти, чому я зобов'язаний відкривати рахунок у банку. Чому я зобов'язаний зв'язуватися з недержавною організацією, платити їм гроші за те, що я хочу отримувати гроші. У страховій компанії, коли я буцався з приводу ДТП, я зміг настояти на тому, щоб грошове відшкодування мені видали на руки готівкою. Аргументом якраз служило: «Ніхто не може мене змусити платити гроші і відкривати рахунок в банку, щоб я міг отримати суму, що належить мені по закону». У страховій це було аргументом, але у випадку з ІП ??- ні. На жаль, за тим же законом єдина альтернатива рахунку - це касовий апарат. А касовий апарат - це додаткова морока та додаткові виплати щорічно.
Я був у двох банках. У першому було дуже незручно: чеки доводилося заповнювати стоячи біля прилавка, я часто помилявся у заповненні чеків. Я матюкався і врешті-решт пішов із цього банку. У другому банку я відразу подивився, як організований процес. Там не було людно, можна було присісти за столик, спокійно все виписати і підписати, потім запевнити чек і отримати гроші. У цьому банку я і залишився. І тепер поїздка за грошима в банк не така морока. І реально отримую задоволення, коли в кишені з'являється туга пачка.
Головне - не забувати при відкритті і закритті рахунку в банку повідомляти податкову. На щастя, тепер це можна робити не в 46-ой, а у своїй районній податковій. Але якщо забув - штраф.

Касовий апарат
Придбати касовий апарат - це зобов'язання для магазину, який торгує в роздріб. Кожному покупцеві необхідно видати чек і видаткову накладну.
Я купив один з найдешевших переносних апаратів - Меркурій. Зареєстрував його в податковій і жодного разу не пошкодував про вибір. Процес реєстрації теж не викликав проблем - реєстрація пройшла в один день за одну годину в районній податковій.
Дуже потішило, що в пам'ятці про реєстрацію написано: «Необхідно надати програми: 1. Такий-то документ, 2. Інший документ, 3. Ще один документ, 4. Механіка сервісного центру ».
Інша справа - облік чеків. Потрібно щодня підбивати так званий z-звіт. Потрібно вести спеціальний журнал. Потрібно звітувати в податковій.
Якщо процес для себе розписати і вести календар нагадувань - це проблем не викликає. До покупця виїжджаю з апаратом. При покупці - до того як отримати гроші - вибиваю чек, видаю його разом з попередньо заповненої накладної.
Повернення чека поки не було. Але я лояльний до процесу повернення - для цього потрібно в журналі зробити відповідний запис, прикріпити чек і в податковій заповнити заяву про повернення.
Цікаво те, що кожен рік необхідно набувати так зване Еклз - пристрій, де зберігаються дані про продажі. При цьому вартість Еклз для Меркурія майже дорівнює вартості самого Меркурія. Ось вони щорічні витрати на апарат.

Ціни
Ціни на товар, як правило, встановлює постачальник. У них є роздрібна ціна, нижче якої опускатися не слід. Але я в деякий момент вирішив «Я продавець - а, значить, треба торгуватися». І на сайті я торгуюся. Я скрізь прописав, що можна не тільки купити, але й поторгуватися.
Я завів спеціальний поштовий ящик, де знайомлюся з клієнтами, де обумовлюю ціни, де дізнаюся про бажання кожного, хто звернувся і даю поради щодо його потребам.
При потоці клієнтів - людина 5 за добу - це багато часу не викликає, але, як результат - приємні продажу і задоволені покупці. Кожен відчуває індивідуальне звернення, турботу. Клієнти навіть діляться після покупки фотографіями товарів в «бойових умовах». Ці фотографії я розміщую на сайті,
підвищуючи таким чином лояльність і інтерес нових покупців.
Подумую про те теж, щоб на процес торгівлі зробити окрему веб-форму з повідомленням поштою. Але поки що немає на це часу.

Товар
Часто в інтернет-магазинах - і на це постійно скаржаться мої покупці - видається недостатня інформація по товарах, немає тестів, плутають фотографії та параметри товару. Так, наприклад, намет Tramp Colibri Plus чомусь часто має фотографію від простої Colibri - і ніде не написано, ніж одна від одної відрізняються. Я пішов по тугому, але, на мій погляд, вірному шляху. Я не став викладати товар скопом, я кожен товар «пробиваю» по пошуковикам, шукаю відгуки, складаю на їх основі опису, часто сам фотографую товари, деякі сам же і перевіряю на практиці.
Коли я продаю товар, я готовий або відразу про нього розповісти все - від мінусів до плюсів, або домовляюся з клієнтом, що обов'язково вже до завтрашнього дня всі дізнаюся.
Я не продаю кота в мішку. Я викладаю в магазин тільки те, що побувало в моїх руках, що має хороші відгуки, що не соромно продати.
Так, це не приносить поки хороших грошей. Зате кожен покупець задоволений, радить мене знайомим і забезпечує мені рекламу на тих же форумах.
А добро має здатність накопичуватися.

Доставка
Доставка поштою, доставка по Москві - все начебто б звичайно. Але! Я живу в Ізмайловському районі. Склад розташовується там же. Ізмайлово має дуже зручну систему вулиць (на карті воно схоже на лист зошити у клітинку). Тому доставка в Ізмайлово безкоштовна. Мені немає ніяких труднощів, забравши товар зі складу, мотнуться в пару місць по сусідству. Клієнти цьому дуже раді. І навіть самі пропонують гроші за доставку незважаючи на безкоштовність.

Реклама
Так, я планую в майбутньому вкласти гроші в SEO. Але грошей зараз небагато. І я розкручувати своїми силами. А свої сили - це робота на форумах, що, між іншим, дуже цікаво і допомагає не тільки продавати, але і дізнаватися попит, дізнаватися більше про товар.
Потім - наклейка на задньому склі машини, вирізана своїми руками з кольорової клейкою плівки.
Це - невеликі каталоги, які надруковані на газетному папері, а тому недорогі. Ці каталоги я розкидав скрізь, де побуваю: на пошті, в податкових, у нотаріусів, у перукарнях - скрізь, де є стійкі і є столики з журналами, де є черга, де людям нічим зайнятися. Іноді мене просять прибрати каталог господарі - я відразу дотримуюся їх раді та перепрошую.
Це не страшно. Ще раз повторюся: до відмов треба ставитися легко.

Інтернет-магазин
Так, я програміст. Як кажуть у нас, «Я вмію інтернет-магазин». Я зробив магазин за два тижні, сидячи вечорами. Там ще багато чого не дороблено, ще багато чого незручно і не враховано, але зате він вже працює.
Складність була з дизайном. Я не просто не дизайнер - я ще й тугий на сприйняття краси. Я не вмію зробити красу. Мені завжди хотілося, щоб магазин був красивим. Мені хотілося, щоб око радів. Але - на жаль!
Два тижні я розмірковував. Я попросив знайомого дизайнера приділити мені час. Я переглянув купу типових шаблонів. У підсумку я розгнівався, повісив сяку-таку шапку заданої тематики і поки живу з нею. Виявилося, що навіть самий простий дизайн без дизайну працює - головне, щоб людині було добре розказано про товар, а краси - це приємно, але не сильно обов'язково. Для довідки, дуже багато форумів, де я розповідаю про магазин і просто спілкуюся, взагалі виглядають убого, але це не заважає їм мати по 1000 відвідувачів на добу.

Назва
Назва магазину вибиралося довго і болісно. Ми з дружиною перебрали сотні варіантів. До цих пір збереглася зошит з виписаними словами і словосполученнями. У підсумку, дружина придумала назву «На стежках».
«Уяви, - сказала вона мені, - що буде говорити один клієнт іншому! Він скаже: я купив це на стежках. Або ... я тобі залишив фотки з відпустки на стежках ».
Те, що назва сайту зможе увійти в жаргон покупця, і стало вирішальним чинником. Так, є безліч магазинів, які називаються СпортТрейд, СмартФіш, buy-fush і т.п. При цьому вони непогано торгують. Але назва, яке придумала для мене дружина, виявилося набагато краще за всіх інших назв. Головне - воно запам'ятовується. Ось вже клієнти звертаються до мене зі словами «Коли на стежках з'являться спальники?»

Уф. Начебто все. Я розповів, як набирався сміливості, як збирався з силами, як готувався до кожного кроку і як все виявилося набагато легше, ніж мені уявлялося.
Всім заздалегідь дякую за інтерес, виправлення та поради.
Переглядів: 1672 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0