Мій сайт
Головна » 2010 » Вересень » 13 » Вдосконалений robot може переміщатися, не падаючи
14:56
Вдосконалений robot може переміщатися, не падаючи
Вдосконалений robot може переміщатися, не падаючи

Наукові діячі Європи зробили подібного андроїда, який може сам нормально переміщатися, не падаючи при цьому. У середовищі розробників це викликало реальний фурор, оскільки до цього часу андроїди не були здатні без сторонньої допомоги виробляти повноцінні кроки, найчастіше падаючи при реалізації цього маніпуляції. Однак удосконалення фахівцями двоногого електронно-механічного конструкції виправило цю прикру неприємність.

Падали андроїди при ходьбі нерідко в такому випадку, коли потрібно було підніматися або спускатися по площі з нахилом. Верхня частка їх тулуба переважує, а ноги не були здатні утримати її у вертикальному положенні, через це двоногі андроїди завалювались на підлогу.

Як видно зі статті, опублікованій в американському журналі Public Library of Science Computational Biology, професіонали в обл. робототехніки: Порамант Манунпонг, Томас Кульвіціус, Флорентин Вергеттер, Бернд Порро і Тао Інг сконструювали подібного електронного андроїда, який у власній ходьбі подібний людям, він може переміщатися майже так само з великою швидкістю, зберігатися рівновагу і не падати навіть при підйомі на вертикальну поверхню. Нарекли його просто - Runbot.

У даному "механізованому організмі" відтворений такий же процес ходьби, як у співрозмовника і тварин, як у співрозмовника і тварин. Так у 30-х рр.. XIX сторіччя його описав російський фізіолог Микола Бернштейн. Судячи за даними його вишукувань, наш мозок починає контролювати і регулювати ходьбу, коли вигляд площі змінюється. Приміром, коли вона стає рельєфною або похилої. Коли ж людина або тварина слідують за звичайною, немінливй площі за їх пересування реагують локальні нервові ланцюжки.

У нової вдосконаленої моделі андроїда кроки регулюються на базі тих даних, котрі передаються з сенсорних закінчень, розміщених на ступнях і суглобах цієї "розумної роботи".

Дані конструкції дозволяють не допустити надмірного напруги і перевантаження суглобів. Вони ж і дають групи для здійснення нового кроку. Знаходяться дані локальні контролюючі кроки прилади м / у суглобами і хребтом андроидное механізму.

У разі, коли звичайна плоска поверхня змінюється горбистою, починається підйом або спуск, за регуляцію переміщення стають відповідальними вузли більш високого рівня. Вони реагують за навчання.

1 з творців Runbot, Флорентин Вергеттер, пояснює, як процес ходьби відбивається в "мозку" андроїда: при зіткненні з підйомом або спуском продовжують діяти ланцюжка низького рівня, тому нічого не змінюється, андроїд перекидається і падає. Зараз же виникли ланцюжка більш високого рівня, котрі включаються при зіткненні "механізованого організму" зі зміною площі. Спершу включаються сенсори, а після найвища ланцюжок, відповідальна за навчання.

При падінні апарат з антропоморфним поведінкою розуміє, що стоїть щось змінювати, щоб уникнути перешкод у вигляді падіння на власному шляху. Ніби невеликий дитина, андроїд "навчається" на своїх помилках. Насправді, у малюків мозок включається в процес, коли налагоджуються локальні ланцюжки, а коли діти вже опановують майстерністю ходіння повністю, цей процес стає автономним. Так що за основу була взята фахівцями модифікація поведінки при ходьбі дитини, який всього навчається це робити.

Андроїди, створені до цього моменту, при ходьбі "прораховували" будь-яку мить переміщення, будь-який кут, поворот і будь-яку сек .. Їх пересування виглядає вельми незграбно і, природно, мало нагадує ходьбу співрозмовника. Модернізована модифікація Runbot більше акуратна у власному русі, на масу стадіях пересування андроїда здійснюється ніби за інерцією. Хоча на даному старання розробників не зупиняться. Вони бажають зробити ходьбу чергового андроїда ще більш досконалою та схожою на пересування співрозмовника. У тому числі, Runbot зобов'язаний уміти варто адаптуватися до зміни рельєфу площі, і виробляти кроки плавніше, ніж тепер. На цьому етапі його кроки виглядають грубуватими і механічними, наукові діячі прагнуть поправити це в найближчому майбутньому.
Категорія: Наука і техніка | Переглядів: 661 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0