Мій сайт
Головна » 2010 » Вересень » 13 » Що таке нанотехнології?
15:00
Що таке нанотехнології?
Власне кажучи, у світі до сих пір немає однозначного визначення цього терміну. На сьогоднішній день саме існування наноматеріалів і нанотехнологій викликає різні думки, погляди і породжує міфи. Одне з найбільш популярних пояснень для простих обивателів таке: нанотехнології - певні технології маніпулювання речовиною на молекулярному і атомному рівні.

Як і кожне явище, нано породило два протилежні думки про себе: I-е полягає в тому, що нанотехнології - наше майбутнє, наш розвиток, наше все, а II-е свідчить про те, що нано - лише тільки тимчасова примха дослідників, що займаються вибиванням грошей на свої досліди, певна мода в науковому світі, яка незабаром пройде. Однак обидва таких погляду, в принципі, невірні. Що до розвитку, то нанотехнології - насправді новий щабель наукового пізнання, яка може принести реальні зрушення в плані продуктивних технологій, значення яких з кожним днем лише зростає. Хоча на сьогоднішній день у деяких областях науки використання результатів або продуктів нанотехнології може виявитися шкідливим чи так собі зручним.

Отже, в яких же галузях життя застосовуються продукти нано? Їх незліченна велике число.

Їжа. Нанопіща - їжа, для утворення якої застосовувалися нанотехнології. Скажімо, при обробці рослин або змісті худоби, або у створенні упаковки. Така їжа містить видозмінені молекули, які наділяють продукти харчування незвичними для них властивостями: наприклад, вони можуть сяяти в темряві або бути незвичайного кольору. Що до користі, то тут вона є головним аргументом за. Справа в тому, що нанотехнології у створенні їжі поліпшують її поживні властивості і роблять більш якісною. Таке виробництво продуктів ідеально підходить країнам, що розвиваються, так як є порівняно недорогим. Розвинені країни також прагнуть роздобути настільки цінний і корисний продукт, тому що звикли стежити за власним здоров'ям, а розвиток нанотехнологій може наділити їжу великим кількістю вітамінів і знизити вміст у ній шкідливих речовин.

Здоров'я. Тут розвиток нанотехнологій відображається майже на всьому. Дослідники використовують свої розробки у всіляких галузях медицини. Нещодавно експерти з Мічиганського університету створили абсолютно новий варіант вакцини від сибірської виразки, звичайно, із застосуванням нанотехнологій. Вони уклали один із збудників патології в частинки, що складаються з води, спирту, соєвої олії та деяких інших, і таку емульсію впорскується в ніс піддослідним мишам. Через це у тварин виробився імунітет до даної патології. Плюси подібної вакцини у тому, що вона може вводитися в організм ураженого хворобою шляхом розпилювання, без шприца, і невибаглива в плані збереження: вона може знаходитися при кімнатній температурі.

Використовуються нанотехнології і для зміцнення протезів. Дослідники винайшли нанопроволоку, яка дозволяє надійно закріпити титанові імплантанти. Подібні протези використовуються в медицині для заміни пошкоджених кісток. Однак м'язова тканина не може надійно зміцнитися на гладкій поверхні звичайного титанового імплантанта, з цієї причини його доводиться змінювати, а значить, ще раз ззовні вторгатися в організм, чого він зовсім не любить. Хоча покриття імплантантів нанопроволокой діоксиду титану дало можливість розв'язати цю проблему. Експерти шкіл фармацевтики створили тривимірну модель ракових клітин, які співіснують поруч з нормальними здоровими клітинами. Вони зуміли ввести в таку модель особливі наночастинки, які придатні для доставки ліків. У ході експерименту моделювалася взаємодія ракових клітин з нормальними тканинами, яке визначається положенням новоутворення всередині головного ЦНС. За завіреннями дослідників, в подальшому подібні дослідження можуть привести до дієвої терапії раку ЦНС.

Дослідники створили наночастинки, які можуть виявити і продемонструвати число перекису водню в організмі (відомо, що клітини на ранніх етапах хвороби виробляють перекис водню). Подібні частинки, ймовірно, коли-небудь зможуть застосовуватися в якості універсального інструменту діагностики для того, щоб виявити будь-які патології на найбільш I-х стадіях. Синтезовані наночастинки в подальшому процесі вивчення цієї труднощі можуть допомогти зрозуміти роль перекису водню у перебігу захворювань, і стати їх своєрідною діагностикою.

Наноструктури мають свої специфічні властивості. Приміром, наночастинки кераміки застосовуються у приготуванні фарб для автомобілів, які стійки до всіляких подряпин, наночастинки золота мають червонуватий відтінок, наночастинки срібла захищають людей від інфекцій. Як правило подібні частинки створюються хімічним способом і містять у собі чимало домішок. У Лазерний центр Ганноверу для отримання наночастинок застосовують лазер. Промінь лазера від'єднує частинки нано від поверхні матеріалу у відповідну рідину (наприклад, масло, воду), і за допомогою її чутливий наноматериал стабілізується. Особливість подібного способу в тому, що будь-який твердий матеріал може виявитися розколотий на частки. Тобто подібний метод дозволяє змішувати наночастинки, поєднуючи, як годиться, компоненти. Як ми вже відзначили, це важливо при виробництві пластикових матеріалів і медичних продуктів.

Розробки фахівців не зупиняються, а навпаки з кожним днем досягають все нових і нових вершин. У найближчому майбутньому наномагніти зможуть замінити напівпровідники, нановолокна стануть альтернативою всіх надміцних матеріалів, вже сьогодні вуглецеві нанотрубки можливо використовувати в якості захисту від мікрохвильових випромінювань, за прогнозами дослідників, нанотехнології зможуть захистити банкноти від підробок, наносупутники ймовірно буде керувати за допомогою мобільного телефону, нанолед НЕ буде танути при температурі людського тіла, і багато і багато інше.

Ставлення до подібних технологій у світі в цілому неоднозначне. У Європі, нанотехнологію розглядають в якості основи для майбутнього медицини, інформаційної, енергетики, і екологічної технологій. РФ також бачить в нанотехнологіях своє майбутнє, проте поки що серйозно відстає від провідних держав у їх розвитку та виробництві. Що до держави, то вона має намір всіляко допомагати і сприяти розвитку в країні цих технологій. Уряд збирається забезпечити нормальні умови зусиль і необхідну фінансову підтримку.
Категорія: Наука і техніка | Переглядів: 3073 | Додав: w1zard | Рейтинг: 2.7/3

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0