Відмовний лист - документ, який використовується в сертифікації.
Відмовний лист являє собою офіційний документ, що підтверджує, що вказана у відмовному листі продукція не підлягає обов'язковій сертифікації відповідно до чинного законодавства. Відмовний лист - це не сертифікат відповідності (або пожежної безпеки), проте часто відмовний пісьмоа використовують як своєрідний сертифікат. Не слід плутати відмовний лист з документом, в якому орган з сертифікації повідомляє, що не в змозі видати сертифікат (у зв'язку з відсутністю продукції в галузі акредитації або в зв'язку з "проваленими" випробуваннями, тобто коли продукція за результатами випробувань не відповідає вимогам).
Для відмовної листа не існує якого-небудь конкретного бланка. Для відмовних листів використовуються звичайні A4-листи. В якості власника листа (аналог заявника при сертифікації) може фігурувати одна юридична особа. В одному відмовному листі може бути перераховано велика кількість найменувань продукції.
Існує два різновиди відмовної листи. Перше використовується для митниці. Воно підтверджує, що продукція, яка ввозиться на територію Російської Федерації не підлягає обов'язковій сертифікації за кодом ТН ЗЕД.
Другий лист використовується для продукції вітчизняного виробництва. Воно підтверджує, що продукція не потрапляє в номенклатуру продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації відповідно до коду ОКП. Лист за кодом ОКП іноді називають відмовними листами для торгівлі.
Код ОКП був розроблений Держстандартом. Вся робота по сертифікації заснована на кодах ОКП.
Для різних відмовних листів (ОКП і ТН ЗЕД) потрібен різний комплект документів. Для того, щоб розібратися, які документи потрібні краще звернутися в ту організацію, яка буде оформляти відмовний лист. У будь-якому випадку знадобиться код продукції (ОКП або ТН ЗЕД), а також заявка на оформлення листа із зазначеними реквізитами юридичної особи власника листа.
Відмовні листи видаються органами по сертифікації, акредитованими Федеральним агентством з технічного регулювання і метрології. Також відмовні листи оформляються ВНИИС (НДІ Сертифікації) і Ростест. Часто буває, що різні структури не беруть відмовні листи, видані "ким попало". Наприклад, для митниці найкраще отримати лист, оформлене ВНИИС. Краще заздалегідь дізнатися яке відмовний лист вам необхідно.
У січні 2004 року були введені обов'язкові голографічні наклейки для відмовних митних листів, які видаються ВНИИС.
Максимальний термін, на який видається відмовний лист, становить 1 рік. Також, відмовний лист може видаватися і на менший термін. Дубликат статьи: (0%)
|