Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Стратегія навігатора gps, як модель поведінки управлінця.
20:42
(100%) Стратегія навігатора gps, як модель поведінки управлінця.

Ви користувалися коли-небудь навігатором GPS? Все дуже просто, ви призначаєте мета, куди потрібно приїхати, система розраховує оптимальний шлях і можна їхати. А коли починаєте шлях, система Вам підказує: коли і куди повертати. У випадку якщо ви пропустили поворот, система настійно буде пропонувати вам повернутися на маршрут, а трохи пізніше, якщо ви не будете повертатися, знайде новий шлях і відправить вас по ньому. Іноді водій може пропустити маневр, іноді проїзд закрито або ремонт дороги, система GPS наполегливо буде вас вести до наміченої мети.

Якщо міркувати логічно, то управлінець у своїй повсякденній діяльності повинен керуватися наступним алгоритмом:

1. Постав мету (або одержав її зверху);

2. сплануй заходи, для досягнення мети;

3. Організуй їх виконання;

4. ; проконтролюю, щоб все пройшло добре;

5. Отримай результат.

І в принципі, якщо б в житті виходило діяти так завжди, то напевно управлінці були б задоволені по життю люди. Однак, як показує практика, правда життя далека від цієї стрункої схеми. Чому?

Перше. Ми живемо в мінливому світі. Мало хто може передбачити, що буде завтра, не кажучи вже про терміни в місяць або рік. Відповідно, якщо завтра настануть зміни, це може вплинути і на ціль (може виявитися, що вона вже недосяжна, і її потрібно коригувати), а також може помінятися спосіб досягнення мети (наприклад, відкриються нові можливості або закриються старі, або з'являться додаткові обмеження) .

Друга. Управлінець працює з людьми, як вищестоящими, так і підпорядкованим. Людина - істота слабо передбачуване, і, якщо з нижчестоящими можна побудувати відносини, мотивувавши їх на досягнення того результату, який потрібен управлінцю, то з вищестоящими складніше. У моїй практиці був власник компанії, який, завдяки своєму невгамовному підприємницькому таланту, в середньому раз на тиждень міняв ввідні для управлінців верхнього рівня. Чи варто говорити, що кожен новий управлінець компанії, через два-три місяці починав просто махати рукою на пропозиції власника, тихо саботуючи процес. Тому що: а сенс починати щось робити, якщо через два дні все зміниться кардинальним чином, і, може виявитися так, що ти, виконуючи попереднє доручення, виробляв неправильні дії.

Ну і звичайно, ніхто не відміняв так званого людського фактора. Людина не машина, він може помилитися, забути і т.д., що також вносить елемент невизначеності в роботу управлінця.

Ось і виходить, що крім вибудовування тієї стрункої схеми, яка описана на початку статті, керівник повинен знаходитися в стані готовності приймати рішення у зв'язку зі зміною ситуації або впливом на процес людського фактора. І, якщо ви коли-небудь їздили на машині з використанням навігаційної системи GPS, то можете побачити подібність роботи навігатора та управлінця. Головне щоб мета не змінювалася.

Євген Петрович.

Www.masterEP.com
Дубликат статьи: (0%)

Переглядів: 460 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0