Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Складено рейтинг потенційно безробітних політиків і бізнесменів
20:30
(100%) Складено рейтинг потенційно безробітних політиків і бізнесменів

За даними, які нещодавно навів міністр освіти і науки Росії Андрій Фурсенко, близько 50% випускників вузів країни працевлаштовується не за професією. Але чи завжди робота за фахом - благо? Мабуть, немає. Щоб переконатися в цьому, досить згадати імена деяких відомих людей, які, ймовірно, залишилися би без роботи в умовах економічної кризи, залишившись вірними отриманої ними професії.

У число можливих претендентів на допомогу з безробіття увійшов би, наприклад, самий епатажний російський політик Володимир Жириновський, який міг працювати лінгвістом або перекладачем. Свого часу він здобув освіту в Інституті східних мов (згодом Інститут країн Азії і Африки) при МДУ за спеціальністю «Туреччина і турецька мова». Сьогодні працівникам цього профілю доводиться непросто. «Криза привела до скорочення іноземних компаній на ринку, зменшення попиту як на перекладачів, так і фахівців зі зв'язків з громадськістю, якими часто трудяться лінгвісти», - говорить Юлія Прохорова, керівник групи підбору персоналу кадрового центру «ЮНІТІ», одного з визнаних лідерів на ринку рекрутингу.

Можливо, лідер ЛДПР знайшов би себе в іншій області: адже він закінчив ще й вечірнє відділення юридичного факультету МДУ за спеціальністю «юрист».

Освіта в правовій сфері отримали і перші особи російської держави: у 1975 році дипломованим юристом в стінах Ленінградського державного університету став Володимир Путін, а в 1987 році тут же завершив навчання Дмитро Медведєв.

Мабуть, найвідоміший російський олігарх Роман Абрамович теж юрист: диплом Московської державної юридичної академії був отриманий ним заочно протягом одного року. «Думаю, Роману Абрамовичу було б непросто знайти роботу за спеціальністю: юристи-заочники були не дуже затребувані і до кризи, - розповідає експерт« ЮНИТИ ». - А от попит на професіоналів з повноцінним освітою та досвідом тільки зріс: з-за фінансових складнощів кількість судових позовів між компаніями збільшується ».

Представники російської еліти вибирають не тільки гуманітарну освіту. Наприклад, співвласники «Альфа-Груп» Михайло Фрідман і Герман Хан навчалися в Московському державному інституті сталі і сплавів. Через важке положення металургійної галузі сьогодні число вакансій у неї різко зменшилася, а шанси втратити роботу, навпаки, зросли.

У складній ситуації опинилися і компанії добувного сектору, згортають свої інвестиційні програми. Це значить, що голова Ради Федерації Сергій Миронов, який закінчив у 1980 році Ленінградський гірничий інститут імені Г.В. Плеханова, теж міг би не знайти роботу: попит на геологів не такий великий, як раніше.

Втім, швидше за все, пан Миронов не залишався б незатребуваним занадто довго: цей політик - своєрідний рекордсмен серед російської еліти за кількістю отриманих ним утворень. Глава Ради Федерації має вищу технічну, економічну, юридичну, філософське освіти, а також диплом у сфері державного та муніципального управління.

Його колега, спікер Державної думи Борис Гризлов, закінчив Ленінградський електротехнічний інститут зв'язку імені професора М.А. Бонч-Бруєвича. Цей заклад здійснює підготовку фахівців у галузі телекомунікацій. Експерт «ЮНИТИ» вважає, що в нинішній ситуації пан Гризлов також зазнавав б труднощі з пошуком роботи за спеціальністю. «Більшість компанії сектора заморозили плани по залученню нового персоналу до кінця 2009 року, деякі скоротили співробітників, хоча в порівнянні з багатьма іншими галузями ця виглядає набагато краще», - зазначає Юлія Прохорова з «ЮНИТИ».

Складнощі з пошуком роботи могли б виникнути і у засновника фінансової корпорації "Уралсиб" Миколи Цвєткова. Мабуть, його можна назвати володарем самої «екзотичної» професії для представника сучасної бізнес-еліти. Цвєтков - випускник Тамбовського вищого військового авіаційно-інженерного училища. Ще зовсім недавно попит на льотчиків в країні та світі був дуже високий, але з падінням пасажиропотоку та банкрутством ряду авіаперевізників на ринку виник надлишок персоналу.

«Звичайно, краще працювати за фахом. Але, як неважко переконатися, диплом - це ще не путівка в життя. У кінцевому рахунку, успіх людини в кар'єрі залежить від його особистих якостей та докладання зусиль для досягнення мети », - підводить підсумок Юлія Прохорова.

Довідка про компанію:

Кадровий центр «ЮНИТИ» заснований в 1999 році. У компанії працюють більше 150 співробітників. У безперервно поповнюється базі даних агентства - понад 1 мільйон резюме фахівців. Щомісяця в базу даних надходять приблизно 15-20 тисяч резюме, виконуються більше 100 замовлень з підбору персоналу. З 2004 року на кадровому ринку працює підрозділ «ЮНИТИ-СЕТ», що спеціалізується на підборі персоналу для будівництва та суміжних галузей. З першого червня 2007 року відкрився Департамент з підбору фахівців фінансової, банківської, інвестиційної та страхової сфери «ЮНИТИ Фінанс».

Додаткову інформацію можна отримати в прес-службі: телефон (495) 543-82-59, e-mail press@unity.ru, сайт www.unity.ru


Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 482 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0