Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Посередники і перекупники в лісовому бізнесі
19:44
(100%) Посередники і перекупники в лісовому бізнесі
У системі купівлі-продажу пиломатеріалів і їм супутніх товарів існують кілька груп. Перше, це звичайно безпосередньо виробники і споживачі. Другі - це перекупники та посередники. Перекупники займаються покупкою пиломатеріалу з наступним продажем його споживачам. Вони можуть реалізувати його іноземним компаніям оптом або займатися роздробом на ринках. Перекупники зосереджені в основному в обласних центрах і портових містах.
Посередники, частіше за все, знаходяться у тих місцях, де проводиться пиломатеріал, і займаються перепродажем його або споживачам, або перекупникам.
Якщо Ви читаєте цю статтю, то Ви напевно вже побродили на просторах інтернету за все можливим лісовим форумів, шанували скільки там негативу і докорів. Швидше за все, Ви навіть не звернули уваги, що там немає жодного запису такого роду-«Ми, велика меблева фабрика, знаходимося в такому то місті, адреса і телефон такий то, повідомляємо, що лесопредпріятіе таке то, і особисто директор Пупкін, є кидалами. Нас вони розвели на стільки то і ми на них ображені. »І від продавців такого запису немає. А повідомлення зазвичай звучать так-Олександр, гість, повідомляє. Що такий-то, з такого то містечка, шахрай і кидала. Ні адреси, ні телефону при цьому він не залишає.
А тепер давайте поставимо собі запитання-чому так?
Та все дуже просто. Крупний прямий споживач добре знає скільки коштує звичайний і хороший ліс, чудово розуміє, що хороший ліс коштує дорого і робить замовлення на велике, надійне підприємство. Так, там дорого, так, там існує своя система оплати, з якою сперечатися марно. Я знаю кілька таких підприємств, так їм споживачі переганяють 100% передоплату на рік вперед, а потім, за узгодженим графіком, отримують свій пиломатеріал .. У результаті, одні отримують потрібний їм ліс, а другі оборотку. І, якщо між ними відбувається якийсь який конфлікт, то вони вирішують його цивілізованими методами, де останньою вищою мірою є арбітраж. Але, ні в якому разі за допомогою форумів.
А на форумах розпускають плітки між собою посередники і перекупники.
Давайте подивимося в корінь проблеми. Чому ж між ними періодично виникають розбіжності? Та дуже просто - винні гроші, вірніше жадібність. Зараз спробую пояснити.
Як працює перекупник? Спочатку він зондує ринок, потім знаходить покупця, потім шукає гроші. Це або передоплата, або кредит, або свої. Якщо не знаходить, то намагається постачальника розвести на постачання пиломатеріалу з відстрочкою оплати. Камуфлює це, звичайно, необхідністю приймання. Коли він усе це погоджує, то починає щільно займатися пиломатеріалом. Тобто сідає на телефон або комп'ютер і починає по дошках оголошень трясти всі фірми цього профілю, які знаходить. Спочатку він намагається домовиться до великими виробниками (лесозаводах, дозами і т.д.), але ці підприємства вже мають замовлення, ними отримано передоплату, ціна у них досить висока і т.д. Найчастіше, перекупникам з ними домовиться не виходить. А заробити то хочеться ...
Що він робить далі? Обдзвонює дрібні виробництва (цеху, рами і т.д.) Тут начебто і ціна нормальна, і замовлень немає. Але .. Великий обсяг ці дрібні виробництва дати не в змозі. Знаю на особистому досвіді, одна 63 пилорама з багатопили (звичайна Російська дійсність) за місяць максимум вагон можуть виготовити. Так, за паспортом, вагон вони можу робити тиждень, але дійсність зазвичай все псує. Те рамник запив, то трактор зламався, то електрику відключили і т.д. У результаті виходить вагон за місяць, причому, коли буде допив останні 20 куб, зіпсуються перші 20, і т.д. Плюс до цього, приватник вимагає передоплату і на умови «оплата потім» працювати відмовляється.
Що залишається робити перекупникові. Він звертається до місцевого посередника. Сенс роботи посередника простий. Посередник, будучи місцевим жителем, знає особисто всіх дрібних виробників, вони йому довіряють і готові працювати під його чесне слово. Він чудово розбирається в особливостях місцевих виробників, знає їх плюси і мінуси. І на цьому хоче заробити. Схема роботи посередника така-Припустимо він уклав договір на 4 вагони пиломатеріалу в місяць. Знаючи прекрасно, що 1 рама більше машини (20-25 куб.м.) на тиждень не дасть, підтягує під цей контракт 4 рами і водночас їх запускає. Далі, домовляється з майданчиком і майстром для відвантаження. Днів через два з моменту початку розпилювання, об'їжджає ці рами і дивиться те, що вони напиляємо. Вказує похибки і косяки. При цьому, господарі рам його теж вантажать своїми проблемами. Вони можуть бути різні (рама зламалася, пили полетіли, горючки немає і т.д.), але всі зводяться до одного - Дай грошей!
І він їх дає (ось чому всі посередники просять% 30-50 передоплати). Далі, він замовляє вагон, наймає пару КАМАЗів й, у певний день, приймає ліс, йому ставлять вагон і він його, прямо з коліс, вантажить. Отримує розрахунок за відправлений пиломатеріал, розплачується з рамами, вантажниками, водив і т.д., а різницю кладе в кишеню. Потім все повторюється. Жоден посередник не зацікавлений в тому, щоб кинути покупця. По-перше, він і так заробляє, по-друге, йому ні потрібні проблеми з органами (а вони будуть, просто так ніхто грошей не дарує), в третіх, ім'я дорожче грошей. Найчастіше вони не витримують терміни. Є така вина. Але це пов'язано або з залізякою, або зі збоєм роботи какой то рами. А от з перекупниками справа складніша. Адже в роботі з посередником, він чудово усвідомлює, що той бере товар набагато дешевше (або йому так здається) і вважає, що сплачує занадто багато. Коли процес розпилювання вже запущено і перекупник приїжджає на першу приймання, то, найчастіше, його жадібність бере гору. Кинути посередника він вважає легким і простим справою, тим більше приймання товару він виробляє прямо на рамах (посередник зазвичай заощаджує, і не витрачається на майданчики, а вантажиться прямо з коліс.), Знайомиться з господарями, дізнається справжню ціну. Далі, під яким те приводом (зрив строків, якість і т.д.) він розриває угоду з посередником і забирає товар безпосередньо на рамах. Тим більше ліс вже напилена. Він навіть не спромігся порахувати, у що йому обійдеться подальша робота.
Наведу приклад з особистого життя. Як одного разу на мене вийшов покупець, зондує з приводу заготовки під вагонку з липи. Сорт 0 і 1. Липи своєї в мене не було, та й купувати ділянку заради 1 фури особливо не хотілося. Але й зайві гроші не завадять, тим більше він мені запропонував досить непогану ціну. Я вирішив спрацювати як посередник. Обдзвонив кілька місцевих рам і з'ясував, що на 2х з них зависла липа. Тобто ділянки у них були змішані, липа і ялина. Ялина вони давно викосили, а от що робити з липою не знали. Сумарна кубатура кругляка виходила прим. 200 куб.м. Я прикинув, що вихід буде прим. 1 до 6, отже, на фуру вистачить. Підписавши договір і взявши у покупця передоплату 30%, я запустив розпилювання. Жодна з цих рам жодного разу в житті не пиляла добірну листя, тому коли вони побачили вихід, то пішли у відмову. Тоді я з ними домовився дуже просто. Я забирав всі з під пилку, крім гнилого і серцевини, за ціною 3000 руб.за куб. Просто вони всі мені перекидали все це в дальній кут на своїй рамі. Коли було на кожній рамі навалено куб. по 30, я поставив на кожну по парі хлопців, і вони почали ручне сортування, і тому дошка обрізна то, але довжина 4,2 м, а мені потрібна від 1.5 до 3 м, вони вибирали чисті області на дошці, які підійшли б під розміри. Потім, там же на рамі, всі перевозилося на торцювання і випилювати під розмір. Поки вони все це перебирали і торцювати, я шукав збут на сміття, що залишилося. Знайшов його за 1000 км, тарна дошечка, за ціною так ж 3000 руб.куб, але з доставкою. Поки набирав фуру чистої дошки, відігнав туди 5 фур барахла. На приймання приїхав покупець, хитрий такий хлопець. Давай всі кругом винюхувати. І з робочими поспілкувався, і з господарями рам. Коротше, цю дошку то він забрав, але надалі вирішив мене кинути. Сбаламутіл господарів рам, коли вони дізналися, що він у мене купив дошку за 14 тисяч за куб, то порахували, що я аж надто багато заробив. Тим більше, Камази я брав у них, щоб відвезти барахло на Тарко, і вони знали адресу збуту. Вирішили, поспілкувалися, стукнули по руках і почали вони йому пиляти без мене. Ось тут і почався анекдот. Коли у першого рамника накопичилася фура сміття, він негайно погнав її продавати. (Він не знав ціну покупки, тому що мені не повірив, а водила просто не знав). Приїхав в жаху, і катує мене, як це я продавав нижче собівартості. Коли я йому пояснив, що прибуток буде тільки після продажу чистої дошки, і те, якщо що то залишиться, він припинив цей контракт.
Кому від цього стало краще? Той залишився без заготівлі, рамник свій липовий кругляк продав дровами, я не заробив

Ось цього перекупники і не розуміють, що це він зараз купив дешево тому всі організовував посередник. А надалі йому доведеться це організовувати. (Для початку хоч би порахував вартість готелю).
Ну да ладно. Купив і купив. Але якщо перекупник вирішивши заощадити, просто кине посередника, та ще при цьому він що те давав посереднику в якості передоплати, то вимагатиме повернення. От і вийшов конфлікт. Що, той працював безкоштовно? І гроші роздавав теж свої? Чому він повинен це все робити за просто так? За гарні очі чи щоб у перекупника навар був побільше? Ні, звичайно. Тому той чи нічого не повертає, або віддає тільки частину.
Ось тут перекупник і починає кидатися. Порахувавши, він розуміє, що вирішивши заощадити, він більше втратив. Спочатку морально тисне посередника, потім пише заяву в міліцію, де звинувачує його в шахрайстві. Але, віддати належне нашим органам, міліція, розбираючись з такими справами, зазвичай відмовляє в порушенні справи. (За КК вони мають рацію, якщо робота була зроблена, то ніхто нікого не кидав. І це має розбиратися або в цивільному суді або в арбітражі). І ось тут ображений перекупник починає виливати все це в інтернет. Обгидив людини і заспокоюється. Тим більше йому нічого за це не загрожує, адже він своїх координат не залишав, та й підписався, швидше за все, псевдонімом.

Які то поради давати тут марно. Кожна угода унікальна по своєму.
Тільки загальні. Споживачам можу порадити не намагатися заощадити на ціні. Це марно. Хороша дошка дешевою не буває. Навіть, якщо рамник, через недосвідченість погодився пиляти, то швидше за все, коли він побачить вихід і прорахує собівартість, то припинить контракт.
Перекупникам, все-таки, треба грати чесно. Якщо Ви домовилися з посередником, то яка Вам різниця, почому він купив? Хоч безкоштовно, це його справа. Усіх грошей не заробиш.
Але, якщо Ви затіваєте угоду з посередником, свідомо готуючись його кинути, то не ображайтеся, наразившись на адекватну відповідь. І потім не скаржтеся на форумах, будьте чоловіками!
Окремо хотів би звернеться до господарів форумів. Ви ризикуєте нарватися на серйозні проблеми. Ніхто не скасовував статтю КК про завідомо неправдивої інформації та статті ЦК, про відшкодування шкоди від наклепу. І Ваші приписки про те, що господарі форуму не несуть відповідальності про розміщувані матеріалах, не допоможуть. Просто за Вас ще не взявся досвідчений юрист. Тому подумайте про те, щоб компрометуючих відомостей публікувалися тільки тоді, коли автор хоча б свій ел. адреса підтвердить.
Все таки його потім знайти можна буде.
Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 561 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0