Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Операція «наступник»
20:27
(100%) Операція «наступник»
Інтерв'ю директора асоціації підприємців WISE СНД Володимира Куроп'ятников журналу "Victory Club" (Санкт-Петербург).


Операція «Наступник»

- в якому випадку і для чого власникові бізнесу необхідно починати пошуки наступника?

Якщо Ви власник бізнесу і самі ним керуєте, то наступника треба шукати в будь-якому випадку, якщо Ви, звичайно, не мазохіст. «Посада» засновника залишиться за Вами, а генеральним директором краще поставити кого-то другого. Директор візьме на себе оперативні питання, а у засновника повинні бути розв'язані руки від плинності, інакше він буде не засновником, не тим, хто дивиться вперед, а черговим вирішувачів проблем для своєї компанії.

- Як готувати наступника, шукати його на стороні, всередині компанії або серед своїх дітей? - Які плюси і мінуси можуть бути у кожного з цих варіантів?

Ключове питання тут - що Ви хочете робити з компанією? Якщо ви залишаєтеся її засновником, то Вам треба знайти компетентного і лояльного до Вас менеджера, якому Ви передали б управління. Буває, що всередині компанії таких немає. Тоді доводиться шукати на стороні. До своїй дитині треба пред'являти ті самі вимоги, і генерального менеджера вибирати з точки зору максимальної користі для компанії. Поширена помилка - вся справа в наступнику. Насправді, якщо сама компанія не готова до передачі управління, то навіть геній на посаді директора Вам не сподобається. Ви його, швидше за все, виженете і знову займете місце біля керма. Тому що при новому керівництві можливо два варіанти розвитку подій: або справи у компанії підуть помітно гірше, чи новому директору доведеться перебудовувати компанію «під себе».

- Як вирішувати цю задачу якщо у вас є партнер?

Це вирішується за допомогою угод. Необхідно досягти з партнером згоди щодо поділу функцій і повноважень усіх дійових осіб. І це треба зробити до того, як почнете підшукувати наступника.

- Які повноваження ви б віддали наступнику, ваш наступник був би менеджером або одним із власників бізнесу?

Спочатку перерахую, які області відповідальності я залишив би за собою як за засновником:
- цілі і завдання компанії, її місія,
- виробнича технологія,
- адміністративні принципи роботи компанії (структура, функції підрозділів, адміністративні процедури і т.д.),
- фінансовий контроль (фінансовий директор підкорявся б безпосередньо засновнику),
- прийняття рішень з питань приміщень,
- стратегічний маркетинг і стратегічне планування,
- дослідницькі проекти.
Генеральний директор відповідав би за втілення планів засновника в життя і отримував би свою зарплату за конкретний результат своєї діяльності - це «процвітаюча, розширюється компанія». Компанію можна порівняти з автомобілем, директора - з шофером, а засновник - це власник автомобіля і той, кого шофер щастить.
Засновник може поділитися з менеджером частиною своєї власності, це питання мотивації менеджера. Засновник може виставити менеджеру певні умови, за яких частина власності відійде до менеджера.

- Наскільки актуальна ця задача для російського бізнесу (саме поняття бізнес у нас з'явилося порівняно недавно, в силу молодості немає необхідності в наступників)?

Якщо засновник хоче, щоб його підприємство з малого стало середнім, а з середнього великим, то йому треба, по-перше, підготувати компанію до передачі управління в інші руки, і, по-друге, знайти або підготувати ці самі руки . І це повинні бути не його руки! Але засновник, навіть передавши управління менеджеру, повинен тримати руку на пульсі, у нього мають бути прості й ефективні інструменти контролю. Такі інструменти дає технологія керування Хаббарда.

- Чи є у вас приклади «передачі влади»?

Є. Це «Гранд стиль» (оптова торгівля текстилем), «Форема-кухні» (виробництво та продаж кухонних меблів), «Галактика» (оптова торгівля елітними сортами чаю), «Перформія» (навчання власників компаній і HR-фахівців наймом) і багато інші.

- Чим погана ситуація, коли бізнес повністю зав'язаний на одну людину?

Ця людина прив'язаний до свого бізнесу. Часто він опиняється в ситуації, ктогда не він володіє бізнесом, а його бізнес повністю володіємо їм - він не може з'їздити у відпустку, на навчання, просто поїздити по світу, по виставках. Без нього фірму починають розтягувати. Фірма розширюється до моменту, коли настає межа фізичних можливостей її власника. Бізнес стає не в радість ще задовго до того, як розвиток бізнесу почне буксувати.

- Чим займатися, коли наступник вже підготовлений?
Див вище. Справ вистачає! А стане нудно - можна ще пару бізнесів запустити! Або мистецтвом зайнятися!

З повагою,
Володимир Куропятник,
Директор асоціації підприємців WISE СНД.

Питання ставив Андрій Преснов.

Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 544 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0