Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Обов'язкова перереєстрація товариств з обмеженою відповідальністю
20:31
(100%) Обов'язкова перереєстрація товариств з обмеженою відповідальністю

Наступаюче час стане для товариств з обмеженою відповідальністю важким періодом. Всі організації, що мають організаційно-правову форму ТОВ, повинні будуть написати нові статути і заново провести їх реєстрацію в податкових інспекціях. Причому часу на цю роботу їм відведено зовсім нічого: процес починається з 1 липня 2009 року і завершиться за шість місяців.
Беручи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю є найпоширенішою організаційно-правовою формою ведення підприємницької діяльності в Росії, неважко здогадатися, яка товкучка почнеться в реєстраційних органах.

Для чого законодавець у черговий раз кроїть законодавство, напружуючи власників підприємств нести додаткові грошові та часові витрати на приведення установчих документів своїх підприємств відповідно до вводяться змінами?!

Вперше про перереєстрацію ТОВ заговорили в 2005 році - саме в той час депутати Державної Думи РФ обговорили закон у першому читанні. Законопроект експерти назвали фундаментальним в напрямку боротьби з фірмами-одноденками. Однак, друге читання викликав масу питань і суперечок, законопроекту затягнути аж на три роки.

І ось Вам, будь ласка - Держдума РФ наприкінці року прийняла законопроект відразу в двох читаннях, Рада Федерації РФ також «блискавично» його схвалив, Президент РФ настільки ж швидко підписав.

Час поставити запитання, що ж фундаментального в поправках? Експерти вважають, що даний закон суттєво змінює стан ТОВ:

  • Установчий договір скасовується як установчий документ ТОВ, з 01 липня 2009 року при створенні ТОВ, з кількістю учасників більше одного, укладається договір про заснування ТОВ, який визначає порядок здійснення спільної діяльності з установі суспільства, розмір статутного капіталу товариства, розмір і номінальну вартість частки кожного із засновників товариства, а також розмір, порядок і терміни оплати таких часток у статутному капіталі товариства. Таким чином, зникає єдина комерційна організація, що має два засновницьких документа. Єдина мета цієї зміни - практичне зручність.
  • Статут не буде містити відомості про учасників та їх частки в статутному капіталі. Відомості про номінальну вартість часткою будуть міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб (ЕГРЮЛ). Тепер не буде необхідності вносити зміни відомостей про учасників та їх долях, до статуту, і це радує;
  • Статутний капітал встановлено фіксоване 10 000 рублів. Якщо раніше розмір статутного капіталу залежав від мінімального розміру оплати праці на дату надання документів для державної реєстрації товариства, і, при зміні мінімального розміру оплати праці, статутний капітал не треба було приводити у відповідність (у багатьох і зараз 8400 р.), То зараз, всі статутні капітали треба буде приводити у відповідність з мінімальним - 10 000 рублів.
  • Виконавчі органи ТОВ зобов'язані вести список учасників (подоба реєстру акціонерів). У списку зазначаються відомості про кожного учасника товариства, розмір його частки в статутному капіталі товариства та її оплати, а також про розмір часток, що належать товариству, дати переходу до суспільства або придбання суспільством. У разі зміни містяться у списку відомостей, учасники повинні своєчасно повідомляти про це суспільство, а суспільство реєструючий орган;
  • Змінюється термінологія, наприклад замість поняття «внесення вкладу до статутного капіталу» застосовуватиметься поняття «оплата часток»,
  • змінюються положення стосуються переходу прав на частки учасників, а також у разі, передбачених законом, виходу учасника зі складу ТОВ. До Статуту ТОВ необхідно буде внести положення стосуються переходу прав на частки, а також у разі виходу учасника зі складу ТОВ. Вважається, що закріплення з 1 липня 2009р. в Законі нотаріальної форми для угод за розпорядженням учасниками ТОВ своїми частками або частиною таких часток, замість простій письмовій, призведе до скорочення зловживань у сфері відчуження, поступки часток, а наслідок цього, і до скорочення кількості спорів у судах, викорінення «силового» захоплення організацій (рейдерства).
Які юридичні особи чекає перереєстрація?

Перереєстрація необхідна юридичним особам у формі ТОВ (Товариства з обмеженою відповідальністю).

Коли починати процедуру перереєстрації?

Закон набирає чинності 1 липня 2009 року, Товариства з обмеженою відповідальністю зобов'язані привести свої установчі документи у відповідність з новими положеннями Федерального закону № 312-ФЗ до 1 січня 2010 року.

З чого почати?

Для початку роботи з перереєстрації юридичної особи з 01.07.2009р. необхідно розробити і затвердити нову редакцію статуту, можливо, в процесі роботи знадобиться виправити помилки в ЕГРЮЛ і привести у відповідність сучасному стану справ відомості про учасників, адресу, видах економічної діяльності і т.д.

Що змінюється в процесі перереєстрації?

Установчий договір скасовується, при створенні ТОВ, з кількістю учасників більше 1-го, укладається договір про заснування ТОВ (не має статусу установчого документа). Статут не буде містити відомості про учасників та їх частки в статутному капіталі. Відомості про номінальну вартість часткою будуть міститися в ЕГРЮЛ. Виконавчі органи ТОВ зобов'язані вести список учасників. Змінюються положення стосуються переходу прав на частки учасників, а також у разі передбачених законом виходу учасника зі складу ТОВ.

Яка відповідальність за бездіяльність?

Якщо перереєстрація ТОВ не здійснена у зазначений вище термін, реєструючому органу надано право у судовому порядку вимагати ліквідації юридичних осіб, які не пройшли перереєстрацію.


Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 740 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0