Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Логотип - знак якості, товарний знак або марка?
19:57
(100%) Логотип - знак якості, товарний знак або марка?
Яку роль насамперед виконує логотип? Чи можна успішно розвиватися без власного логотипу? Які приклади роботи над логотипами ми бачимо навколо, завдяки чому логотип почне працювати на Вашу компанію? Це - ті самі питання, які приходять в голову в першу чергу, коли хтось заговорює про логотипах.

Різноманітність логотипів надзвичайно велике, можна почати хоча б з логотипів компаній-гігантів. Кількість їх і зовсім не піддається ніякому підрахунку - їх багато і багато тисяч, а в міжнародному порядку можна, цілком ймовірно, нарахувати вже і мільйонний порядок. Так для чого ж вони в першу чергу потрібні?

Перша і головна роль логотипу для більшості сучасних компаній - це саме ідентифікація фірми, графічне зображення марки. Всі ми пам'ятаємо такі відомі приклади логотипів як фірмові знаки McDonald's, Apple, Nike. Таким чином компанія позначає себе на ринку, робить себе впізнаваною. Якщо бізнес йде успішно і лояльність клієнтів тільки зростає, логотип стає потужним засобом для того, щоб сформувати сприятливе ставлення в усьому суспільстві до даної компанії. В якості прикладів можна навести ту ж Еппл Компьютерс або корпорацію Sony.

Друга функція логічним чином випливає з першої. Логотип, який відома фірма наносить на свою продукцію, незабаром починає асоціюватися у клієнтів з хорошою якістю. Саме тому згадані Sony і Apple можуть продавати, наприклад, ноутбуки, які в 1,5-2 рази дорожче продукції конкурентів. У цьому легко переконатися, зайшовши в будь-який комп'ютерний магазин - магнетичне вплив відомих марок настільки великий, що люди готові платити за якість - і за бренд.

Говорячи про бренд, варто відзначити, що це поняття куди більш складне, ніж просто логотип або торгова марка. Бренд включає в себе багато різних складових, причому тут відіграє роль та історія компанії, і її імідж в очах різних соціальних груп, і багато іншого. У цілі цієї статті не входить докладний розбір всіх маркетингових тонкощів, тому повернемося назад, до розробки логотипу.

Торговий знак - це поняття радше юридична. Російське законодавство не знає понять «логотип» або «торгова марка» і оперує термінами «торговий знак» і «знак обслуговування». Саме так певні об'єкти можуть ставати об'єктами правової охорони після реєстрації у відповідному реєстрі. Реєстрація торгового знаку (під яким ми можемо мати на увазі в тому числі і логотип) є винятково важливим етапом в розробці логотипу для фірми, яка прагне отримати хорошу популярність, адже це дозволяє застрахуватися від випадків недобросовісної конкуренції.

При реєстрації торгового знака проводиться звірення представленого зразка зі знаками, що знаходяться в реєстрі, і виноситься висновок про можливість зареєструвати даний торговий знак (марку, логотип) як індивідуального позначення компанії або продукції. Критерій досить простий - знак не повинен співпадати з жодним іншим до ступеня змішування. Як проводиться процедура оформлення документів при реєстрації товарного знака, можна докладніше прочитати у статті про реєстрацію товарного знаку.

При наявності висновку про придатність логотипу до реєстрації можна переходити від перших, ескізних начерків до створення самого графічного об'єкта. Є кілька факторів, які зможуть визначити, наскільки успішний буде проект із запуску логотипу в життя.

Перше - логотип повинен бути продуманий. Не так вже важливо навіть, чи буде це конкретний або абстрактний образ, але між назвою фірми, суттю її діяльності і логотипом повинна існувати смислова зв'язок. Умова прямий асоціації зі сферою діяльності (якщо згадати горезвісну компанію Еппл) обов'язковим не є, і все ж добре уявити себе на місці простого перехожого, який, наприклад, зайшов в магазин або побачив рекламу Вашої компанії. Якщо логотип готовий розповісти йому про компанію щось приємне - добре; якщо залишився незрозумілим значком - його створення не виправдано.

Друга - логотип не повинен бути надзвичайно складний. Це знак, а зовсім не картина олією в мініатюрі. Створюючи щось, обплутане лініями і плямами різних кольорів, Ви ризикуєте втратити разом з лаконічністю і виразність знака. Будь-яка буква або, скажімо, знак оклику прочитається миттєво, а ось гербові узори можуть і не прочитає зовсім. Та й відтворення логотипу простих форм стає набагато простіше. Адже де зазвичай розміщуються логотипи - на різного роду друкованої продукції, канцелярії, текстилі, фірмової продукції. А це зазвичай означає малу площу і навіть іноді чорно-білий друк. Так що працюючи над у всіх відносинах гарним логотипом, будьте скромніше, незважаючи на всі доступні технології. Життя показує, що мінімалізм в символіці майже завжди виявляється успішніше, ніж творіння під непомірні апетити.

Третє - це вже етап, наступний безпосередньо за створенням дизайну для Вашого знака та його реєстрацією. Як використовувати логотип? Чи повинен він, подібно макдональдсовські, відтворюватися де тільки можна або його слід використовувати під найбільш важливі завдання? Іноді важливо також дати добрий старт у життя - прикладом тут може стати минулорічна акція компанії МТС із зображенням білого «яйця» на червоному тлі. Завдяки тому, що реклама з цим зображенням, не набридаючи людям сторонніми повідомленнями, довгий час порушувала цікавість у великої кількості народу, ребрендинг компанії вдався - і тепер її знають під новим логотипом.

Ось кілька слів про властивості і функції гарного логотипу. Технічних моментів, що мають значення при створенні логотипу, чимало, але для того, щоб висвітлити їх досить повно, будуть потрібні окремі статті. Можна сподіватися, що цей текст зможе допомогти Вам при обмірковуванні найбільш підходящого способу для Вашого логотипу.



Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 680 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0