Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Як захистити свій бізнес
20:11
(100%) Як захистити свій бізнес
За загальної процедури банкрутства, передбаченої в ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», швидке недружнє поглинання здійснити дуже важко. Між тим, немає правил без винятків. На допомогу загарбникам стає так звана спрощена процедура банкрутства відсутнього боржника, визначена в ст. 52 названого Закону. Відповідно до цієї процедури кредитор може подати заяву про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань, зокрема, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням. У свою чергу, господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

«Тому , для того, щоб швидко захопити чужий бізнес треба, по-перше, знати про те, що підприємство має дві адреси: один - для реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а іншу - фактичну, де безпосередньо і розташоване підприємство. По-друге, слід отримати інформацію про кредиторську заборгованість підприємства. Її можна купити, можна перекупити у інших кредиторів, а можна і навіть сфальсифікувати. По-третє, з цими паперами піти до суду і вимагати порушення процедури банкрутства проти підприємства-жертви. У такому випадку суд може заочно ухвалити таке рішення, призначити на це підприємство арбітражного керуючого, який відразу стає єдиним легітимним керівником збанкрутілого бізнесу », - зазначив Сергій Алексєєв.

При цьому, нагадують юристи, самі процеси передачі права вимагати борг, судові рішення про примусове стягнення заборгованості, так звані торги, під час яких продається майно - все це може відбуватися непомітно для боржника. Поки у нас держава не здатна захистити права своїх громадян. А тому розраховувати краще перш за все на себе.

Учасники прес-конференції дійшли до спільного висновку, що в основному жертвою подібних схем стає саме середній бізнес, оскільки великий вже виробив власні механізми захисту, а малий - малоцікавий в силу низької вартості активів, оскільки схеми захоплення коштують недешево і в кінцевому підсумку повинні окупитися. За словами адвоката Сергія Алексєєва, середній підприємець мало цікавиться власною безпекою. «Це підтверджується тим фактом, що більшість компаній у цьому сегменті практикують« подвійні »адреси. При цьому не приділяється особливої ??уваги кореспонденції, яка приходить на основну юридичну адресу. Проте рекомендовані листи - це вагомі докази в будь-якій судовій справі. Саме тому в більшості випадків підприємці до останнього не знають про судові процеси », - резюмував пан Алексєєв.

Між тим, на думку ще одного доповідача на прес-конференції президента Союзу кризових менеджерів України Павла Міхайліді, скасування ст. 52 профільного закону про банкрутство, яка дозволяє банкрутити підприємства заочно, нічого не дасть. Навпаки, це погіршить становище кредиторів, які зараз часто не можуть повернути свої кошти у підприємств, які раптово зникають, або припиняють працювати. Однак, посилювати контроль у цьому напрямі треба. Адже ця норма, за словами пана Міхайліді, використовують і для скачування державних грошей.

У зв'язку з цим адвокати настійно рекомендують підприємцям відмовитися від практики «подвійних адрес». Або ж на місці основної юридичної реєстрації містити окремого працівника, відстежувати пошту. А у разі тривалих фінансових проблем, самостійно ініціювати процедуру банкрутства. Крім цього, щоб уникнути «прихованих» претензій з боку кредиторів і заочного порушення справи про банкрутство, юристи радять відслідковувати свої боргові зобов'язання і по можливості своєчасно їх погашати, адже розмір боргу для такого захоплення не має значення. «Навіть, якщо є заборгованість у кілька сотень гривень, у фахових руках вона може стати зброєю проти того чи іншого бізнесу. Правда, вистачає випадків і фальсифікації кредиторської боргу. Підробляється, скажімо, якийсь договір, за яким нібито хтось поставив підприємству певний товар і не отримав за це гроші. Поки підприємець робити різного роду експертизи і доводити в суді, сфальсифікований цей договір чи ні, його майно кілька разів перепродадуть ", - додав Сергій Боярчуков.

Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 512 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0