Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Брокерське обслуговування в Казані
20:52
(100%) Брокерське обслуговування в Казані

Чи варто зараз купувати акції, що подешевшали?

Якщо так, як це зробити?
Нещодавно я поцікавився у знайомого директора однієї брокерської компанії: «Ну, що, всі клієнти розбіглися?» Його відповідь була і несподіваним і зрозумілою одночасно: «Не повіриш, черга стоїть, менеджери не встигають відкривати рахунки». Все ж таки ми недооцінюємо співвітчизників: ризикнути і скористатися гаслом «Налітай, подешевшало!» Вони готові і без агітації. Тим часом те, що відбувається на фондовому ринку, професіонали називають не інакше як катастрофою. За останні місяці котирування акцій впали до рівнів, на яких вони перебували в 1997 році - 11 років тому! Нагадаємо: після кризи 1998 року російський фондовий ринок добирався до піків, досягнутих у жовтні 1997 року, цілих шість років.
Потенційним інвесторам представилася можливість, яка трапляється один раз на десятки років: на тлі глобальної кризи можна купити акції за ціною в кілька разів нижча їх реальної вартості. І цією можливістю потрібно користуватися в будь-якому випадку. У тому числі і тим, хто вже має вкладення в цінні папери і не хоче фіксувати збитки - купивши акції за низькою ціною і дочекавшись підйому ринку, інвестори швидше досягнуть беззбитковості по всьому своєму інвестиційному портфелю.

Як придбати акції?

Втім, у поточній обстановці кожен приймає рішення на свій страх і ризик. Хто знає, може саме це рішення виявиться потім предметом сімейних легенд? Давайте тоді відповімо на запитання: як купити акції? Глибоко не має рації той, хто вважає, що для цього потрібно піти на біржу, де люди кричать і махають руками, укладаючи угоди. Нічого подібного насправді не відбувається: сучасна біржа - це електронні операції. Люди роблять угоду біля екранів комп'ютерів і навіть не бачать один одного, перебуваючи на відстані в десятки, сотні й тисячі кілометрів. Щоб вийти на біржу, приватний інвестор повинен укласти договір з посередником - брокером (в ролі якого може виступати брокерська компанія чи банк). Через інвестора передається розпорядження про купівлю або продаж цінних паперів. Робити це можна кількома способами: прийшовши в офіс брокерської компанії особисто, зробивши заявку по телефону, факсом або за допомогою системи інтернет-трейдингу, яка дозволяє в режимі реального часу отримувати інформацію про хід торгів, подавати заявки і, звичайно ж, здійснювати операції. Для зручності повідомляю телефон і сайт брокерської компанії «Ділові Пропозиції», (843) 264-64-07 зателефонувавши ви зможете отримати відповіді на питання про фондовий ринок, http://tat.tr-in.ru/ зробити заявку на купівлю або продаж акцій.



Чи можна втратити все на фондовому ринку?

Напевно, зараз це один з найпопулярніших питань, що задаються росіянами. Щоденні сюрпризи, що підносяться ринком, тільки збільшують їх занепокоєння, як і страшні історії у ЗМІ про проблеми в банках і повторенні сумно відомого 98-го ...

Що таке фондовий ринок?

"Ринок - це рулетка!" - Вселяють нам. Що особливо сумно, така фінансово безграмотна точка зору озвучується і з центральних телеканалів. У дійсності ж ринок - можливість інвестувати власні кошти в бізнес російських підприємств, тобто в російську економіку. Ми вже не раз говорили, що економіка будь-якої країни - це діяльність її підприємств і організацій. А фондовий ринок є його відображенням. Тобто фондовий ринок - це ринок власності. Інвестуючи в нього кошти, ви не віддаєте свої гроші в чужі руки. Ви вкладаєте їх в обмін на акції або облігації, тобто отримуєте частку в тому чи іншому підприємстві.
"Що мені це дає зараз, коли все падає, і акції щоденно дешевшають?" - Скажете Ви. Так, дешевшають, проте це не означає, що при цьому втрачаєте свій капітал. Не забувайте, ви володієте часткою власності, і навіть якщо на деякий час вартість цієї частки стає дешевше, сама вона не зменшується.
Вимірювати свій добробут готівкою або рахунком в банку - досить нераціонально. Як показує практика, гроші як такі не несуть в собі творчої складової, а значить, і прибутку принести не може. Уявіть собі, що Ви зберігаєте свій капітал готівкою. Інфляція щодня "відкушує" шматочок вашого капіталу. При зберіганні на депозиті цей шматочок буде менше, але все одно не зникне. Іноземна валюта теж не варіант - досить поспостерігати за котируваннями євро і долара, щоб зрозуміти, наскільки вони зараз нестабільні.
Володіння ж цінними паперами порівнянно з володінням нерухомістю. Свідченням того, що Ви дійсно володієте власністю і в тому, і в іншому випадку є документ - витяг ГБР або виписка з реєстру акціонерів. Погодьтеся, від того, що у ЗМІ часто з'являються повідомлення про падіння цін на квартири, ніхто не поспішає їх продавати.
Потреба в вироблених підприємствами товари та послуги не зникне так само, як і потреба в житлі. Відповідно, компанії будуть функціонувати і генерувати прибуток, що неминуче позначиться на їхній вартості і як результат - на вартості Вашої частки у цьому бізнесі.
Чому все падає?
"Якщо все так чудово, і економіка нашої країни буде бурхливо розвиватися в найближчі кілька років, то чому зараз все так падає?", - Запитаєте Ви. Все просто - російський ринок сильно залежить від зовнішніх економічних чинників. Нестабільність на світових фінансових ринках, іпотечна криза в США, складна політична ситуація - все це призвело до відтоку коштів іноземних інвесторів з російського фондового ринку. А з огляду на обсяг цих виведених коштів, не дивно і те, що відбувається зараз на ринку.
Російські інвестори теж піддалися загальній паніці та недовіри і почали продавати активи. Це призвело до різкого падіння індексів на тлі прекрасних фінансових результатів, отриманих багатьма російськими компаніями з початку 2008 року.
Однак якщо розглядати графік фондових індексів на вікні у кілька десятків років, то можна побачити, що, незважаючи на тимчасові провали, на довгому проміжку часу індексами акцій і облігацій притаманний стійкий ріст.
Нераціональне поведінка акціонерів, які не розуміють, що акції - це власність, яка може приносити дохід, деколи доводить до абсурдних ситуацій. Так, наприклад, в 1998 році вся компанія "Норільський нікель" коштувала трохи менше 90 млн доларів. У подальшому компанія виплатила своїм акціонерам готівкою і акціями більше 5 млрд доларів!
Це ще раз підтверджує те, що найбільшу вигоду може отримати інвестори, які, піклуючись про своє майбутнє, інвестують на довгий час. Повертаючись до питання, що задається на самому початку, - втратити все на фондовому ринку можна. Але лише в тому випадку, якщо сприймати його як рулетку і купувати цінні папери з бажанням заробити "легкі" гроші шляхом гри на коливаннях. Регулярні довгострокові інвестиції навпаки здатні через деякий час принести дивіденди і стати додатковим джерелом доходу, який відкриє перед Вами нові можливості і перспективи.

А раптом його не стане?

Проте, навіть усвідомлюючи правильність довгострокових інвестицій, деколи важко зважитися на це. А раптом фондовий ринок зникне? Такий розвиток подій можливий лише у разі зникнення інституту власності як такого, що в сучасному світі представити неймовірно складно. Звичайно, ніхто не виключає припинення діяльності окремо взятого підприємства, як це сталося, наприклад, з ВАТ "НК" ЮКОС ", однак такі ситуації є скоріше винятком, що підтверджує, що Росія йде по шляху розбудови правової держави, що дає своїм громадянам можливість взяти участь у бізнесі нашої країни. А це означає, що ринкові відносини будуть продовжувати розвиватися. Головне зараз - не піддатися загальній паніці і пам'ятати, що цінні папери - це не повітря. Це така ж частина Вашої власності, як наприклад, квартира.


Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 558 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0