Мій сайт
Головна » 2011 » Березень » 17 » (100%) Бізнес, актуальний в кризу
20:34
(100%) Бізнес, актуальний в кризу

Ні для кого сьогодні не секрет, що з усіх галузей «реальної» економіки будівельна індустрія більше інших постраждала в результаті світової фінансової кризи. Напевно, немає ні одного зайнятого в будівництві підприємства, яке в тій чи іншій мірі не відчуло на собі наслідки глобальних економічних потрясінь. Тим не менш, положення в деяких галузях будівельного бізнесу залишається досить стабільним, а окремі компанії навіть продовжують нарощувати свої потужності. Спробуємо розібратися, які напрямки бізнесу і чому сьогодні зберігають високу ліквідність.

Все нижче і нижче

Мабуть, найбільш упевнено почувають себе зараз компанії, зайняті в малоповерховому будівництві. Це не дивно, адже подібні приклади в історії вже були. Саме в період Великої депресії 30-х років минулого століття і почала формуватися «одноповерхова Америка». Досить згадати заяву президента США Франкліна Рузвельта, зроблену ним в ці роки: «Ми починаємо атаку на нетрі цієї країни, яка буде тривати до тих пір, поки кожна американська сім'я не обзаведеться гідним домом».

Російська влада сьогодні також надають всебічну підтримку індивідуальним і малоповерхового житлового будівництва. Тому вітчизняні фахівці впевнені, що криза стане не випробуванням, а скоріше шансом для цієї галузі. «У складний для будівельної галузі час, при падінні обсягів введення в експлуатацію всіх типів житла, в тому числі й соціального, малоповерхова галузь може компенсувати заявлені обсяги висотного будівництва», - впевнений Петро Казьмін, заступник виконавчого директора «Національного агентства малоповерхового і котеджного будівництва» (НАМІКС). Пояснюється це, в першу чергу, економічними реаліями: отримати кредит чи акумулювати кошти на побудову невеликого будинку незрівнянно легше, ніж у випадку з багатоповерхівкою. Тим більше, як зазначає експерт, Фонд сприяння реформуванню ЖКГ може направити до 40% коштів, виділених на розселення зі старого та аварійного житла, в малоповерховий сектор. Більше того, саме аварійне житло претендує на роль «фундаменту» майбутньої «малоповерхової Росії».

Наприклад, цікавий експеримент проводиться в Ленінградській області. Тут малоповерхові будинки будують на місці будинків, що зносяться аварійних будівель. Це дає можливість використовувати вже наявну інфраструктуру, а значить - зменшити вартість будівництва. Зниження собівартості подібного житла - найактуальніша на сьогодні завдання, тому що доходи значної частини населення зараз впали. Для цього фахівці НАМІКС та інших організацій розробляють спеціальні «кризові» проекти типової малоповерхової забудови.

Рівняння на приватника

Звернути свою увагу на малоповерхове будівництво слід не тільки забудовникам, але і виробникам будівельних матеріалів і конструкцій. «На віконному ринку останнім часом спостерігається переорієнтація в бік приватного замовника, - говорить Рафік Алекперов, керівник відділу по роботі з клієнтами Групи компаній ПРОПЛЕКС, одного із засновників російського ринку ПВХ-профілів. - Тому сьогодні необхідно виводити на ринок рішення, що відрізняються підвищеною якістю і прийнятною ціною. Наприклад, ми налагодили в 2008 році випуск 4-камерного профілю PROPLEX-Comfort, що має кращу теплоізоляцію ппро порівнянні з 3-камерним і більш вигідну ціну - у порівнянні з 5-камерним ».

Оптимізувати будівельні витрати дозволяє і застосування сучасних технологій. Наприклад, хороші перспективи має каркасно-панельний метод будівництва. Завдяки технологічності виробництва (фактично це конвеєр), виготовлення стандартної будівлі площею до 200 м2 займає всього близько трьох днів. На збірку будинку і підключення комунікацій йде ще сім-десять днів.

Все більш активно застосовується в коттеджном будівництві газобетон. Зовнішні стіни, виконані з цього матеріалу, в 3-5 разів легше цегельних, що дозволяє робити більш простий фундамент. Вартість газобетону також є дуже конкурентоспроможною.

По всій видимості, велике майбутнє також біля будинків з металевим каркасом. Як було відзначено на відкритті виставки «МеталлСтройФорум-2009», що пройшла в березні цього року в Москві, до 60% малоповерхового будівництва в Європі сьогодні ведеться з використанням металоконструкцій. Наприклад, стандартизовані компоненти і конструкційні рішення у поєднанні з розробленою фінською компанією Ruukki програмою тривимірного моделювання дозволяють дуже швидко спроектувати будинок і підібрати необхідне наповнення для стінових панелей.

Велика перебудова

Дуже доречним для російської будівельної індустрії виявилося і те обставина, що початок і розвиток світової фінансової кризи збіглося за часом з активізацією робіт з реформи ЖКГ в нашій країні та проведення капітального ремонту в багатоквартирних житлових будинках. Багато компаній, що втратили обсяги робіт та реалізації у зв'язку зі скороченням масштабів капітального будівництва, можуть надолужити згаяне, поставляючи свою продукцію на майданчику «великого ремонту».

Оскільки як замовників при проведенні роботи з капітального ремонту виступають державні та муніципальні організації, зацікавлені в цьому ринку компанії повинні володіти навичками участі в тендерах. Потрібно ретельно вивчити чинне законодавство та механізм проведення торгів. Великою підмогою в цьому стає допомогу партнерів, які вже мають подібний досвід. «Ще у 2008 році ми розробили і почали пропонувати партнерам-переробникам ПРОПЛЕКС спеціальну програму підтримки в тендерах, - розповідає Рафік Алекперов. - Зокрема, ми надаємо додаткові знижки на ПВХ-профіль і комплектуючі, а також допомагаємо оптимізувати виробництво. В результаті вдається домогтися зниження собівартості продукції до 15% ».

Оскільки капітальний ремонт - величезний фронт різних робіт, для багатьох будівельних компаній він є реальним шансом поправити свої справи. Причому цілком можливо, що в майбутньому це стане основним видом їх діяльності.

Не варто забувати і про індивідуальне ремонті. За статистикою, люди роблять його приблизно раз на п'ять років, причому при будь-якій економічній ситуації. Сьогодні ж з огляду на ту обставину, що купівлю нового житла багатьма довелось відкласти на невизначений строк, очікується підвищення активності громадян щодо впорядкування наявних у них на даний момент квартир.

Всесезонна готовність

Переорієнтація будівельної галузі на малоповерхове житлове будівництво і муніципальний капремонт зробила цей ринок всесезонним. «На початку цього року ми вперше за двадцять років існування компанії зіткнулися з дивною тенденцією. У січні-лютому, які традиційно вважаються у нас мертвим сезоном, несподівано «підскочив» попит на керамічну черепицю, - розповідає Інна Бочарова, директор з маркетингу компанії «Брікфорд». - Черепиця - товар сезонний, попит на нього виникає восени, коли настає час крити будинки, побудовані навесні і влітку. Очевидно, в 2008 році багато хто почав будуватися восени, коли усвідомили необхідність рятувати свої кошти і вклали їх у нерухомість. Відповідно, взимку прийшов час покрівельних робіт ».

Можна припустити, що ця тенденція збережеться і в найближчому майбутньому, причому не тільки щодо покрівельних матеріалів. Якщо «за бажанням» будують в основному в теплу пору, то за необхідності - в будь-який час року. Ну, а програми капітального ремонту, на реалізацію яких відпущений зовсім невеликий термін, навряд чи будуть зупинятися на час зимових холодів.

Криза - важке випробування для економіки, а для будівельної індустрії - особливо. Однак і в цій галузі є напрямки, які залишаться високоліквідними навіть в умовах загального спаду. Малоповерхове будівництво, а також муніципальний і індивідуальний капітальний ремонт - ось ті ринки, до яких сьогодні можна поставитися з особливою увагою. Можливо, це дозволить не тільки зберегти обсяг виробництва, але і розширити його.

Прес-служба Групи компаній ПРОПЛЕКС


Дубликат статьи: (0%)
Переглядів: 559 | Додав: w1zard | Рейтинг: 0.0/0

Категорії розділу

Події [3]
Тільки екстренні та надзвичайні новини
Світові події [4]
Останні події, що трапились у світі.
Українські події [8]
Події, які трапились в межах нашої державии, чи стосуються України
Бізнес [3]
Новини та події із бізнес-світу
Наука і техніка [3]
Новини, що трапились у світі науки або технічних досліджень
Спорт [1]
Спортивні новини та досягнення
Культура та мистецтво [2]
Новини культурного та художнього світу
Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0